Wykup reklamę w Kafeterii Więcej »

Magazyn dla kobiet Kafeteria jest częścią Portalu o2.pl Więcej »

Przy kawie

16.01.2012 | Felieton

Nie gwałć!

Ona jest sama sobie winna, Kobiety lubią być gwałcone, Randka to wymiana usług, Piła, poszła z nim do domu, to czego się spodziewała? – takie zdania słyszą często ofiary gwałtów. Jakby część z nas wciąż nie rozumiała, że żadne zachowanie kobiety nie jest dla gwałciciela ani zachętą, ani usprawiedliwieniem.

Dość milczenia

Mam przed sobą bardzo ważną publikację autorstwa Joanny Piotrowskiej i Aliny Synakiewicz zatytułowaną Dość milczenia (Fundacja Feminoteka Heinrich Böll Stiftung, Warszawa 2011). Podtytuł książki: Przemoc seksualna wobec kobiet i problem gwałtu w Polsce. To wstrząsająca i potrzebna lektura.

Problem gwałtu w Polsce wciąż jest bardzo poważnym, często przemilczanym problemem. Brak u nas właściwych rozwiązań systemowych wśród wszystkich służb mających do czynienia z ofiarami gwałtów: policyjnych, medycznych i sądowniczych.

Nie sposób streścić w krótkim tekście wszystkich zagadnień poruszonych w tej publikacji. Dość, że w wyczerpujący sposób pokazuje, jak bardzo wiele jest jeszcze w naszym kraju do zrobienia w kwestii przemocy seksualnej wobec kobiet. To lektura obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy doświadczyli przemocy seksualnej, a także tych, którzy mają do czynienia z ofiarami gwałtów w pracy: lekarzy, pielęgniarek, psychologów, policjantów i prawników.
Dość już milczenia.

Mity

Wciąż mamy do czynienia z wieloma mitami dotyczącymi gwałtu.

Pierwszy z nich mówi o tym, że ofiara gwałtu jest sama sobie winna.

Ofiary – jeśli już zdobędą się na odwagę zgłoszenia faktu bycia ofiarą seksualnej przemocy, często muszą odpowiadać policjantom na pytania, jak były ubrane, jak się zachowywały – czy nie zbyt prowokująco?
Prawdą jest, że żaden strój ani żadne zachowanie nie upoważnia nikogo do gwałtu.

Kolejny mit: Mężczyźni nie są w stanie opanować swoich żądz.

Istnieje przekonanie, że popęd seksualny mężczyzn jest trudny do opanowania. Tymczasem mężczyźni potrafią kontrolować swoje zachowania seksualne. Jeśli nie, powinni zgłosić się na stosowne leczenie.

Mit: Randka to wymiana usług. Facet płaci, więc ma prawo wymagać.

Kobieta ma prawo odmówić seksu także wtedy, gdy wcześniej wyrażała ochotę na aktywność seksualną.

Mit: Gwałt to normalna forma seksualnej aktywności.

Gwałt jest aktem przemocy, doświadczeniem traumatycznym i upokarzającym dla ofiary.

Mit: Gwałciciele to osoby zaburzone psychicznie.

Statystyki pokazują, że 80% sprawców gwałtów to osoby znane ofiarom; zazwyczaj łączy ich jakiś rodzaj relacji. Odsetek gwałcicieli jest w populacji znacznie większy, niż psychopatów.

Mit: Ofiary gwałtu chciały być zgwałcone.

Żadne zachowanie ofiary nie jest powodem ani zachętą do gwałtu.

Mit: Tylko kobiety o złej reputacji są gwałcone.

Ofiarami gwałtów są kobiety w każdym wieku, każdym statusie ekonomicznym, społecznym itd.

Mit: W małżeństwie kobiety są bezpieczne od gwałtu.

Wymuszanie zachowań seksualnych na żonie czy partnerce jest gwałtem.

Mit: Tylko kobiety są ofiarami gwałtu.

W Polsce brak statystyk mówiących o męskich ofiarach gwałtów (w USA w 1991 roku na 168 tys. gwałtów 13 tys. dokonano na mężczyznach). Sprawcami gwałtów na mężczyznach są mężczyźni.

Pouczenie

Działania, jakie podejmuje się w Polsce, by zapobiec przemocy seksualnej wobec kobiet, są kierowane do kobiet, czyli do potencjalnych ofiar a nie do sprawców. Policja poucza: zawsze zgłaszaj zaufanej osobie, gdzie wychodzisz; nie jeźdź windą z nieznajomymi; nie chodź na skróty i zawsze noś ze sobą latarkę; siadaj w autobusie blisko kierowcy i nie zajmuj sama przedziału w pociągu; nie jeźdź sama autostopem; jeśli cię ktoś napadnie, uciekaj i krzycz pali się; zapamiętaj jak najwięcej cech charakterystycznych napastnika; broń się, używając wszelkich dostępnych metod; w lokalach pamiętaj, że jesteś narażona na „pigułkę gwałtu”.

Wytyczne policji, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia (i jak tych zagrożeń unikać) świetnie wpasowują się w przytoczone powyżej mity. Mówiąc krótko, władza mówi nam: kobieto, nie chcesz być zgwałcona, zadbaj o to sama. Policja nie zwraca się do mężczyzn, nie poucza ich. Bo przecież kobiety są same sobie winne. Chodzą po parkach bez latarek w kusych spódniczkach!

Mężczyźni przeciw gwałtom

Tymczasem w wielu krajach pojawiły się organizacje zapobiegające gwałtom, kierujące swój przekaz nie do ofiar, ale do sprawców właśnie. W Kanadzie pojawiły się plakaty z prostym przekazem: Nie gwałć, a szkocka policja zrealizowała film, na którym pokazana jest dziewczyna w mini, na szpilkach, z dekoltem: pije, tańczy i wyraźnie podoba się jej, że robi wrażenie na męskich uczestnikach imprezy. Przesłanie filmu mówi: ona ma prawo do zabawy, co nie daje wam prawa do niej.

Coraz więcej mężczyzn na świecie rozumie, że odpowiedzialność za przeciwdziałanie przemocy seksualnej wobec kobiet spada na nich (badania dowodzą, że w 99% przypadków sprawcami tej przemocy są mężczyźni). Ich praca polega na zachęceniu innych mężczyzn do sprzeciwiania się przemocy wobec kobiet, a także na szeroko pojętej pracy nad zmianą społecznego przekonania na temat (najczęściej patriarchalnych) modeli męskości i kobiecości. W USA, Kanadzie i RPA powstały organizacje Men Can Stop Rape, Men Against Sexual Assault and Rape, Call to Men, Men Up.

10 porad, jak zapobiegać gwałtom

Autorki książki Dość milczenia stworzyły własny dekalog, skierowany do mężczyzn właśnie. Pozwolę go sobie przytoczyć w całości.

1. Jeśli kobieta mówi nie, to znaczy nie.
2. Nie wrzucaj kobietom narkotyków do drinków.
3. Kiedy widzisz kobietę idącą samotnie, zostaw ją w spokoju.
4. To, że pomogłeś komuś naprawić samochód, nie daje ci prawa do seksu w zamian.
5. Nie tłumacz swojej agresji wobec innych tym, że to oni cię prowokują.
6. Winda to nie ring, nie atakuj w niej.
7. Pamiętaj! Z osobą, która śpi lub jest nieprzytomna – nie można uprawiać seksu. To nie seks – to gwałt!
8. Seks, na który kobieta nie wyraża zgody – to gwałt!
9. Traktuj inne kobiety tak, jak chciałbyś, aby twoi koledzy traktowali bliskie ci osoby – twoją dziewczynę, siostrę czy matkę.
10. Nie gwałć!

Źródło: Joanny Piotrowskiej i Aliny Synakiewicz „Dość milczenia”
Marianna Kalinowska
Wersja do druku

Wasze komentarze

Autor: mariuszzz  16.01.2012 zgłoś

ciegle tylko probojecie emanowac seksapilem i fajnie to wasz duzy atut

Autor:  16.01.2012 zgłoś

a ja uwazam ze kobiety (nie wszystkie) same sobie winne. wczoraj wieczorem widzialam dziewczyne - cienke rajstopy, krotkie spodenki spod ktorych pol posladka bylo widac... calym wygladem mowila "r*nij mnie". to co tu sie dziwic ze jak idzie facet ze sklonnoscia do gwaltow to nie przejdzie obojetnie? dziewczyny stylizuja sie na dzi*ki a potem pretensje do calego swiata. sama jestem kobieta, wiem co mowie.

Autor:  16.01.2012 zgłoś

"dziewczyny stylizuja sie na dzi*ki a potem pretensje do calego swiata. sama jestem kobieta, wiem co mowie. " i co żyjesz w falszywym poczuciu bezpieczeństwa, że ponieważ Ty nie stylizujesz się na dziwkę, nie chodzisz sama po nocy to Tobie gwałt nie grozi. Niestety ale tak nie jest. W karajch arabskich też są gwałty a tam kobiety zakutane po oczy chodzą. Gwałciciel zawsze znajdzie usprawiedliwienie, a to że za dużo pokazała, a to że flirtowała a jak wystają tylko oczy to że tak zalotnie patrzyła. Oczywiście należy unikać zachowań ryzykownych, ale ofiara jaka by głupia i naiwna nie była, to jest ofiarą i CAŁA odpowiedzialność za gwałt jest po stronie sprawcy.

Autor: poprawiacz  16.01.2012 zgłoś

Eh kobietki kobietki, a od ciemnej strony pisza o tym problemie owe autorki? A o tym, że gros gwałtów wynika z tego, że już po fakcie kobieta nagle stwierdza że jednak nie chciała, więc najprościej jest powiedzieć że był gwałt... Drugą sprawa są oskarżenia bezpodstawne, wykorzystywanie gwałtu intencjonalnie przez cwaniary - takich spraw także jest bez liku. Trzecia sprawa - gwałty na prostytutkach - częste rpzestępstwo, ale jakoś prawie nigdzie sie o tym nie napomyka, bo to temat nieprzyzwoity... Co do meritum odnoszącego się do "prowokacji", zostało to bezpodstawnie ograniczone do prowokacyjnego stroju tylko. Policjanci po to zadaja te pytania bo taki jest szablon działania, a naświetlić trzeba , jak widze , całosć - prowokacja w tym rpzedmiocie nie ogranciza się do stroju. Dotyczy w szczególności zachowania, propozycji składanych werbalnie i niewerbalnie które podejrzany/oskarżony mógł odebrac jednoznacznie. Clou owej prowokacji zawiera się, mówiąc obrazowo, w byciu zdzirą, a nie w samym stroju zdziry Co do apni podnoszącej rpzypadki gwałtów w krajach muzułmańskich - spiesze z informacją że w tamtej kulturze sfera seksu, i sam gwałt ma zupełnie inne znaczenie niż u nas. Gwałt bywa tam traktowany takze jka i kara. Poza tym jesli tam pasjonuje się pani kulturą pozaeuropejską to o wiele straszniejsza jest kwestia gwałtu w Indiach, zwłaszcza pośrób ludzi z najniższych kast..

Autor: Baba  16.01.2012 zgłoś

Niestety , żadne , nawet najlepsze prawo nie chroni przed gwałtem . Tak samo jak i przed innymi przestępstwami . Ale można zwiększyć swoje bezpieczeństwo przez unikanie ryzykownych zachowań . Jeżeli np. zostawimy portfel na ławce w parku , to kradzież jest bardzo prawdopodobna i nikt się nie oburza ostrzeżeniem-pilnuj swojego portfela . Nikogo nie oburza powiedzenie -okazja czyni złodzieja . Wręcz jest ostrzeżeniem . Natomiast oburzające ma być -nie idź z nieznajomym do jego mieszkania??, nie pij z nim alkoholu ?? A te 10 rad jak zapobiegać gwałtom ? Które z nich ma zapobiec?? To są apele do potencjalnych gwałcicieli ! Niezłe . Edukacja ważna rzecz . Ale za nim osiągniemy ideał ,edukujmy też kobiety , jak same też mogą się chronić . Do tego brakuje dekalogu z apelem do kobiet . Odpowiedzialność za przestępstwo oczywiście spada na przestępcę a nie na ofiarę . Tyle że zawsze będą ludzie łamiący prawo . Wszak --nie kradnij , nie zabijaj , nie mów fałszywego świadectwa-znane i łamane nie od dziś .

Autor: ave cesar  16.01.2012 zgłoś

Co za durny artykuł. Równie dobrze można by przeprowadzać kampanię społeczną pod hasłem "Nie kradnij". Świat jest jaki jest, są w nim ludzie świeci, są i dranie. Żadne apele tego nie zmienią. A autorce i wszystkim czytelniczkom proponuję przemyślenie poniższej analogii. Kradzież jest karalna i teoretycznie nie powinniśmy obawiać się pozostawiania otwartego mieszkania. A jednak wszyscy montują zamki i zamykają domy wychodząc z niego. Czy o osobie która zostawiła złodziejowi otwarte drzwi powiemy że sama sobie winna? W świetle prawa oczywiście nie - za kradzież odpowiada sprawca ale... firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania. Podobnie ma się sporawa z gwałtem. W świetle prawa odpowiada gwałciciel ale... no właśnie czasami kobiety zachowują się tak jakby rozum im odebrało. I co z tego kobieto że prawo jest po twojej stronie? Cmentarze pełne są ludzi co to byli "na prawie". Myślę że takie myślenie propagowane przez autorkę przynosi więcej szkody jak pożytku. Dlaczego? Bo usypia czujność i nawołuje do ryzykownych zachowań ( ja kobieta mam prawo prowokować i co mi zrobicie). Na apel o zaprzestanie gwałtu odpowiedzą mężczyźni którzy nie gwałcą a pozostali ... pozostaną przy swoich przyzwyczajeniach.

Autor: Wiewióra  16.01.2012 zgłoś

ja uwazam ze kobiety (nie wszystkie) same sobie winne. wczoraj wieczorem widzialam dziewczyne - cienke rajstopy, krotkie spodenki spod ktorych pol posladka bylo widac... calym wygladem mowila "r*nij mnie". to co tu sie dziwic ze jak idzie facet ze sklonnoscia do gwaltow to nie przejdzie obojetnie? dziewczyny stylizuja sie na dzi*ki a potem pretensje do calego swiata. sama jestem kobieta, wiem co mowie. Ty nie wiesz co mówisz, Ty raczej mówisz co wiesz. Ponieważ idąc Twoim tokiem rozumowania, złodziej, który spotkałby Cie wczoraj wieczorem powinien wyrwac Ci torebkę. A przypadkjowo przechodzacy morderca powinien Cię udusić lub spektakularnie poderżnąć Ci gardło. I powinni to zrobić tylko dlatego, ze ich spotkałaś. Kobieta, która nie solidaryzuje się z innymi kobietami w kwestii przemocy i gwałtu jest albo chorobliwie zazdrosna o urode innych kobiet lub jest idiotką, która nie zdaje sobie sprawy, że ją też może to spotkać (nawet jeśli jest brzydka jak listopadowa noc). Pozdrawiam i życzę, żebyś nigdy nie spotkała na swojej drodze osobnika, ktory chciałby Cię uderzyć tylko dlatego bo na niego spojrzałaś.

Autor: ave cesar  16.01.2012 zgłoś

---->wiewióra Wiktymologia. Mówi ci to coś?

Autor:  16.01.2012 zgłoś

bez względu na to jak się ubieram, co robię - nikt nie ma prawa mnie zgwałcić, to że mam mini nie daje nikomu przyzwolenia! Polska jest zacofana i to jak... Faceci myślą, że jak dziewczyna miała krótką sukienkę to mogą ją rżnąć o woli, a później powiedzieć, że to jej wina, bo miała mini. Gówno prawda. Co do tej dziewczyny/kobiety, która stwierdziła, że to wina kobiet. Ciekawe czy kiedy Ty lub ktoś z Twoich najbliższych zostanie zgwałcony, nadal tak się przy tym będzie upierać? Gwałt to gwałt i to jest karalne przypominam. A tak apropos "szkocka policja zrealizowała film, na którym pokazana jest dziewczyna w mini, na szpilkach, z dekoltem: pije, tańczy i wyraźnie podoba się jej, że robi wrażenie na męskich uczestnikach imprezy. Przesłanie filmu mówi: ona ma prawo do zabawy, co nie daje wam prawa do niej."

Autor: Wiewióra  16.01.2012 zgłoś

---> ave cesar mówi, mówi... dobra - zawęziłam rozumowanie... obiecuję poprawe ;)

Autor: donia  16.01.2012 zgłoś

CO to w ogóle znaczy "całym wygladem mówiła"? Łokcie nagle się zrobiły rozmowne? Czy pięty się rozgadały? Codziennie widzę tak ubrane dziewczyny w metrze czy tramwajach i nigdy nie przyszło mi do głowy nic podobnego. Raczej zastanawiam się, jeśli w ogóle, czy im nie zimno. Śmierdzi mi ten komentarz facetaem, który widzi co chce wdzieć.

Autor: donia  16.01.2012 zgłoś

jesli jednak jestes kobieta - obyś się nie zdziwila, anonimowa. ofiary gwaltow to czesto szare myszki, ktore nie pojda na policje zglosic gwaltu, bo sie beda wstydzic. Tak samo jak ofiary gwaltow w rodzinie - gwalciciele wiedza co robia i co im za to grozi, wiec chetnie wybieraja ciche niepozorne osoby. Takim i tak nikt nie uwierzy, ze "fajny" i zawsze troche rubaszny wujek mogl sie posunac do ohydnych czynow. WIktymologia. Gwalt to dzielo goscia, ktory nie umie nawiązać sensownych kontaktów z kobietami, nie radzi sobie z własnym libido i musi sobie radzic inaczej.

Autor:  16.01.2012 zgłoś

"bez względu na to jak się ubieram, co robię - nikt nie ma prawa mnie zgwałcić, to że mam mini nie daje nikomu przyzwolenia! Polska jest zacofana i to jak" A ta znowu swoje. No prawa nie ma ale jak go gołą d... sprowokujesz i jednak to zrobi to co?

Autor:  16.01.2012 zgłoś

debilu gwalty to efekt prymitywnego myslenia facetow. W krajach aabskich o surowych wymogach dotyczacych ubioru tez tych gwałcicieli prowokują... o przepraszam, nie gole siedzenia tylko - co? nic nie wydac spod workowatych ciuchów.

Autor:  16.01.2012 zgłoś

"Na apel o zaprzestanie gwałtu odpowiedzą mężczyźni którzy nie gwałcą a pozostali ... pozostaną przy swoich przyzwyczajeniach. " Problemem jest to, że przy sądzeniu gwałciciela przy okazji dochodzi sąd moralny nad ofiarą. Najlepiej by było gdyby ofiara była aniołem, ale niestety często nie jest. Ale może przy okazji takich kampanii, panowie i panie którzy sami nie gwałcą, ale są bardzo skłonni w doszukiwaniu się skaz na ofierze ( a to że prowokowała, a to że za kuso ubrana etc) zamiast zajmować się piętnowaniem ofiary zajmą się piętnowaniem przestępcy. A ci panowie, którzy też bywają gwałceni to też prowokują, czy noszą za krótkie spódniczki?

Autor: justyna  16.01.2012 zgłoś

"jak idzie facet ze sklonnoscia do gwaltow" - WTF?!? Co znaczy "skłonność do gwałtów"? Jak ktoś nie umie panować nad popędami to niech się leczy albo wykastruje. Z reguły nie czepiam się słów, ale naprawdę nie mogę pojąć jak kobieta mogła wymyślić tak absurdalne pojęcie. Jeśli ktoś ma coś takiego to znaczy, że już kogoś zgwałcił lub próbował (pewnie nie raz), więc powinien siedzieć w więzieniu, a tam inni panowie powinni się nim zająć odpowiednio. Tak, aby już nigdy nie pomyślał, że mógłby ulec swojej "skłonności"...

Autor: xx  16.01.2012 zgłoś

co za idioci pisz te posty! bo miala krotkie spodenki i cos z nich bylo widzac to sie niech nie dziwi? idioto, nawet jakby byla polnaga nie masz prawa tchnac jesli mowi nie!! a jesli nie mozesz pochamowac rzadzy idz do sexuologa bo jestes chory!

Autor:  16.01.2012 zgłoś

Do xx.A ty idz kupic slownik,bo az strach czytac te "poprawna pisownie".

Autor: eeee wariaty  16.01.2012 zgłoś

Gwałt to dzieło szatana ... pamiętajcie

Autor: Baba  16.01.2012 zgłoś

a ten film Szkoci zrobili dla zacofanej Polski , co? W całym prawie świecie gwałt jest karalny . I w całym świecie są gwałciciele . To prawda , że gwałci ktoś , kto ma nierówno pod sufitem . I co z tego . Prawo mu tego zabroni ? Nie , w najlepszym wypadku ukarze . Należy walczyć ze wstydem ofiary i uświadamiać od dziecka . Od przedszkola-co wolno wujkowi , a co nie . Szkoda ,że seks jest nadal tematem tabu i wywołuje rumieńce wstydu . A przemocy w domach by nie było , gdyby były normalne relacje . Niejednej matce jest wygodny taki układ .

Autor: di  16.01.2012 zgłoś

w końcu dojdzie do takich sytuacji ze ktoś z kimś jest, była zgoda doszło do stosunku zaś po wszystkim ona "zostałam zgwałcona"...i tak zawsze facet na przegranej pozycji stoi...w tym temacie nie ma równouprawnienia...ile widzieliście kobiet które poszły siedzieć bo postanowiły ze zrobią z nim dziecko mimo jego braku woli na dziecko czyli cel analogiczny do celu mężczyzny gwałciciela a jednak prawnie inaczej to się nazywa jeżeli zrobi to kobieta

Autor:  16.01.2012 zgłoś

Kobieta jest sobie sama winna bo lubia być gwałcone ? to jest nie dorzeczne... !

Autor:  16.01.2012 zgłoś

Według rozumowania "była kuso ubrana, więc jej się należało", to rozumiem, że każda dziewczyna, która chodzi na plażę też ma być zgwałcona? Jeśli mam na sobie kostium kąpielowy (zapewne podobnie jak jakieś 90% plażowiczek), to zasługuję na gwałt? W końcu jestem kuso ubrana. Ba! Nawet bardziej niż kuso. Nie rozumiem czemu gwałcicieli się jakoś usprawiedliwia. I robią to kobiety! Bo co? Bo sobie zasłużyła? A złodzieja, mordercę, pedofila już nikt nie usprawiedliwia. W końcu popełniają przestępstwo... Ludzie... Nawet nieumalowana dziewczyna w powyciąganym dresie może być zgwałcona. Póki istnieje takie myślenie, nikt nie będzie reagował na gwałt. I absolutnie nikt nie zasługuje na gwałt.

Autor: gg  16.01.2012 zgłoś

Jak zostawię otwarty samochód w mieście, a po powrocie okaże się, że ktoś go okradł. To kto jest winny, chyba oprócz złodzieja jednak także ja. Zmniejszył bym ryzyko kradzieży, gdybym zamknął samochód. Odpowiednie ubranie to minimalizacja ryzyka gwałtu.

Autor: donia  16.01.2012 zgłoś

".ile widzieliście kobiet które poszły siedzieć bo postanowiły ze zrobią z nim dziecko mimo jego braku woli na dziecko czyli cel analogiczny do celu mężczyzny gwałciciela" yyy.... yyy... wyciagnęła z kosza zużytą prezerwatywę i zaaplikowała sobie zawartość do pochwy??? ....zgwałciła gościa przez sen, ale przez perfidię tak to zrobiła, że nie poczuł? ...błagała o seks bez gumy i zagroziła, że albo dostanie czego chce, albo nie otworzy drzwi? no brak mi wyobrazni. ...a może facet pobzykał bez zabezpieczenia, bo mu tak było wygodnie i nie zastanawiał się nad konsekwencjami, a potem nagle drze szaty, że go dziwka wykorzystała. Wystarczyło, żeby uważał jak robi, a nie będzie musiał ponosic prawnych konsekwencji. człowieku, na głowę upadłeś? Faceci jak nie chcą dziecka to kombinują jak mogą, żeby się dobrze zabawić a nie pakować w kłopoty. Dosłownie na głowie stają, i da się.

Autor: 34all  16.01.2012 zgłoś

- tak jak nikt wśród dresów nie chodzi się z wypchanym portfelem na wierzchu, - tak jak nie nosi się szalika przeciwnej drużyny wśród kibiców lub pseudokibiców, - tak nie zakłada się koszulki z sierpem i młotem, lub prezerwatywą wśród katolików i moherów, tak też nie powinno się niestety zbytnio obnażać nocą wśród jakichkolwiek mężczyzn ponieważ ZWIĘKSZA to ryzyko gwałtu. Mi osobiście nie przeszkadza skąpe ubranie (może mi się to nie podobać, albo może to być dla mnie trochę uciążliwe bo jednak nagie ładne nogi mocno przyciągają uwagę, ale to kwestia gustu), ale są osoby skrzywione psychicznie (które same o tym nie wiedzą albo wiedzą ale im sie to podoba) i nie potrafią pohamować swojego popędu. można np porównać ich z alkoholikami lub narkomanami albo przykładami powyżej... to tyle odnośnie skąpego ubrania. Oczywiście nie uważam że jeśli kobieta jest normalnie ubrana to nic jej nie grozi (no ale jest to jednak trochę mniejsza szansa na gwałt - jak z paleniem i rakiem) *** i jestem za surowym karaniem za gwałt, ale dopiero kiedy są twarde dowody np w postaci spermy lub innego materiału genetycznego, nagrania i lub świadków. bo jest jednak wiele fałszywych oskarżeń o pedofilie, gwałty i jest to jeden z najprostszych sposobów żeby zgodnie z prawem kogoś udupić bez powodu. więc jeśli pani zostanie zgwałcona, ale tego nie zgłosi w miare szybko i nie ma na to dowodów to uważam ze jej sie najwyraźniej podobało.

Autor: donia do poprawiacza  16.01.2012 zgłoś

co to znaczy: "być zdzirą"??? jakie kryteria trzeba spełniać, zeby byc zdzirą? I czy zdzire mozna zgwalcic wedlug poprawiacza? bo juz prostytutki nie. I te niemoralne propozycje składane niewerbalnie - jakąż przenikliwością wykazują sie mężczyżni!!! nieomylnie czytają kobietom z d..py!!! a po drugie: nic dziwnego, ze nasi panowie chetnie pokazują, że gdzies tam jest gorzej. Jak dla kogos jest to usprawiedliwienie, to niech się tam w cholerę wynosi. Życie w cywilizowanym swiecie zobowiazuje.

Autor: do mariuszzz  16.01.2012 zgłoś

mariuszzz, ty 'suka' do matki mówisz?

Autor:  16.01.2012 zgłoś

Wszysctkim facetom, którzy uważają, że gwałt to wina kobiety, bo strój... , bo spojrzenie..., bo sama tego chciała... itp. życzę, żeby trafili kiedyś w trakcie powrotu z imprezy na zboka, który im przeryje każdy otwór, aż sperma gwałciciela wyleje mu się uszami. Prymitywy jedne!

Autor:  16.01.2012 zgłoś

jesli pani zostanie zgwałcona i nie zgłosi tego dostatecznie szybko tzn, ze jej sie podobało??!!?? Ludzie??!! Skąpy strój może działać na małolata w remizie,gdyż badania dowodzą, że możesz iść w nocy po parku lub przejdziesz nie tą brama co trzeba, to mozesz i w brudnym dresie byc! Takie sytuacje sa częstszą przyczyną gwałtów!

Autor: Syn_Tuluka  16.01.2012 zgłoś

W 90% przypadkow gwaltow, wszystkiemu winne sa kobiety, ktore prowokuja i zachecaja. Czesto same chetnie sie nadstawiaja, a gdy facet nie chce z nimi utrzymywac dluzej znajomosci, wymysla sobie gwalt. Sam mialem podobny przypadek, gdy zakochana panienka (ktorej kazalem spadac) zaczela mnie szatnazowac, ze pojdzie na Policje i powie, iz ja zgwalcilem :) Moja riposta byla krotka, dostala w ryja i powiedzialem, ze jak pojdzie i nagada bzdur, to nie ja ja zgwalce, ale kilku zbirow i polamia jej nogi. Poskutkowalo, jeszcze mnie przepraszala. Kolejny wydumany temat dla idiotek, tak samo jak niby gwalty domowe przez meza. Jak moze byc gwalt domowy ? Zona jest od tego, aby dawac mezwi zaspokojnie kiedy tego pragnie. Jakies debilki feministki wymyslily, ze jak maz wezmie zone sila to ja zgwalicl :) To nei gwalt, tylko prawo meza do zaspokojenia. Zona jest od tego i juz.

Autor: asicaaaaaaaaa  16.01.2012 zgłoś

A właśnie g***no prawda! Gdyż zwykle ofiary gwałtów o dziewczyny ciche, spokojne, które np. poszły pierwszy raz na dyskotekę, albo szły pospiesznie przez park, bo spóźniły się na autobus itp. Jeżeli dziewczyna jest pewna siebie, to żaden facet jej nie zgwałci, gdyz wie, że nie ujdzie mu to na sucho, wybierają tylko takie ofiary, które da się zastraszyć.

Autor: agrafffffka  16.01.2012 zgłoś

Zebrało się tu dużo teoretyków. Może przyda się zatem komentarz ofiary. Zaznaczam że nie oczekuję współczucia i dawno sobie z tym psychicznie poradziłam. Kilka lat temu wracałam sama późną nocą do domu. Miałam na sobie luźne spodnie, płaskie buty, płaszcz, szalik i śmieszną czapę. Byłam ubrana tak workowato, że trudno było mieć jakieś seksualne skojarzenia na mój widok. Na dworze leżał śnieg i było coś około zero stopni. Zostałam napadnięta i w pierwszym momencie aż się zdziwiłam, że się komuś chciało gwałcić na ulicy w taką pogodę. Można by powiedzieć, że nie powinnam sama wracać do domu po nocach. Ale ja tak nie uważam. Nie ma nic złego w tym, że spędzi się długi wieczór w pubie czy u znajomych, a nie każdego stać na taksówki. Nie mam zamiaru dać się zastraszyć - rezygnować ze swobody i życia towarzyskiego - z powodu jakichś debili, którym krew krąży w członkach nie docierając do mózgów. Postanowiłam wtedy, że nie pozwolę, aby gwałt wpłynął znacząco na moje życie. I udało mi się, m.in. dzięki temu, że nie rozczulałam się nad sobą i nie zmieniłam swoich zwyczajów. Zmieniło się tylko jedno - teraz już uważnie obserwuję ulicę nocą i zwracam uwagę na to, czy ktoś nie idzie za mną. Ta prosta czujność potrafi uratować sytuację - już raz się o tym przekonałam. Zdecydowanie uważam, że nie wolno dać się zastraszyć i zamknąć się w domu. A jeśli już nastąpi atak - nie wolno okazywać strachu.

Autor: asicaaaaaaaaa  16.01.2012 zgłoś

Zona jest od tego, aby dawac mezwi zaspokojnie kiedy tego pragnie. Jakies debilki feministki wymyslily, ze jak maz wezmie zone sila to ja zgwalicl :) To nei gwalt, tylko prawo meza do zaspokojenia. Zona jest od tego i juz. Mam nadzieję, że nie masz żony...jak mój mąż wygłosiłby takie poglądy, to najpierw dostałby w ryj, a później papiery rozwodowe...

Autor: samo zycie  16.01.2012 zgłoś

popieram zdanie: "jestem za surowym karaniem za gwałt, ale dopiero kiedy są twarde dowody np w postaci spermy lub innego materiału genetycznego, nagrania i lub świadków. bo jest jednak wiele fałszywych oskarżeń o pedofilie, gwałty i jest to jeden z najprostszych sposobów żeby zgodnie z prawem kogoś udupić bez powodu." sam znam klienta który był oskarżany o gwałt ale laska wycofała zeznania bo jak okazało się to chciała wkur...ć pacana z którym była

Autor:  16.01.2012 zgłoś

Oj Syn_Turluka leczy kompleksy na babskim, forum. Kocham sfrustrowanych prawiczków :-)

Autor:  16.01.2012 zgłoś

Mój własny mąż mnie zgwałcił. Poszłam z tym do sądu, zrobiłam badania. A on siedzi w pierdlu, papiery rozwodowe już przygotowane. Szkoda że w twarz mu nie naplułam. Tak się postępuje z gwałcicielami.

Autor: Kira (www.sun-wu-kung.blog.onet.pl)  16.01.2012 zgłoś

To naturalne, że nic nie usprawiedliwia gwałtu. Poza paroma debilami (zwłaszcza Synem Dziw... eee, Tuluka), którzy powinni byli zostać wyskrobani, większość ma na szczęście słuszne podejście: winny jest agresor. I nie oznacza to, że nie należy dbać o siebie, uważać, pilnować się. Oznacza to tylko i wyłącznie, że winę MORALNĄ ponosi gwałciciel. Jedno mi się nie podoba: ten apel na końcu. Który z potencjalnych gwałcicieli posłucha??? Agrafffffko, podziwiam Cię... Trzymaj się.

Autor: nin  16.01.2012 zgłoś

Część komentujących myli pojęcia i zaczyna na tym tle wojenki. Więc dla sprostowania - choć pewnie i tak wolicie się tłuc. Faktem jest, że POWODEM gwałtu może być i często jest strój i zachowanie kobiety. Tak samo, jak POWODEM włamania czy kradzieży może być brak uwagi, kiepski zamek czy torebka zostawiona na fotelu samochodu. Ale w obu przypadkach WINA za przestępstwo leży wyłącznie po stronie przestępcy, a nie ofiary. Dla amatorów porównań motoryzacyjnych - czy jeżeli zostawię samochód na niestrzeżonym parkingu, a nie na strzeżonym, to sprawca dostanie niższy wyrok a ja po głowie za "sama chciała"? Jeżeli powiecie - owszem, to z Wami jest coś nie tak. Zupełnie odmienną kwestią jest inne opisane powyżej zjawisko - panienek, które zaczynają mówić "nie" już po fakcie, albo akcie, a potem kombinują. O tym też nie można zapominać - zdarza się częściej, niż się powszechnie uważa i takie właśnie laski sprawiają, że normalne babki miewają zasadniczo nie swoje problemy na tym tle :/

Autor: nie wszystkie tezy  16.01.2012 zgłoś

tego felietonu mógłbym poprzeć. Głównie te, które poddaja watpliwość czy zgwałcona sama sie przyczyniła. Ona chce być lub stara sie byc SEXY! To byc sexy to nawet już hasło reklamowe odziezy, kosmetyków itd. Skrajny przypadek. No ona wprawdzie poszła z nim /u niego/ do łóżka ale nie sądziła ze on zechce to nikczemnie wykorzystać. Mówiła NIE. Po tygodniu, rozmowach z mamą i przyjaciółką złożyła meldunek o zgwałceniu.

Autor: Zgwałcona:(  16.01.2012 zgłoś

..........NIE gwałcić:(..........jestem juz 55 letnia kobietą, własnie piszę swoją autobiografie/aby wyrzucic z siebie ten ból, fizyczny i psychiczny/. Zostałam zgwałcona przez trzech potworów/byłam 11 dzieckiem/ Były to lata 60-te i nie było opcji zgłoszenia na policje:(,,,,,,ale zycie i psychikę mam zniszczoną na zawsze..........a jesli .ktoś to jednak zrobi..to po prostu KARAC......i nie zostawiac tych dzieci, dziewczat , kobiet bez pomocy........bo jej bardzo potrzebuja.....

Autor: FEMINIZM  16.01.2012 zgłoś

FEMINIZM

Autor: MMM  16.01.2012 zgłoś

idąc tym tokiem co wy panowie wychodzi na to, że nieogolone cipki, nogi i pachy też powinny odstraszyć. Może jeszcze okres? myśle, że jak facet ma zgwałcić to i tak to zrobi, nie ważne czy kobieta będzie miała 20 czy 50 lat i czy będzie zadbana czy nie. A co do stroju hahaha to już pojechaliście nieźle....panny same są sobie winne bo się wyzywająco uberają a wy co? tak ciężko pomyśleć głową a nie fiu**m? Mam nadzieję, że wszystkich gwałcicieli czeka zasłużony los!!!! wierzę w tym przypadku w sprawiedliwość!!!

Autor: pawel84c  16.01.2012 zgłoś

znam dziewczyne, juz grubo po 20-stce, ktora w naszym kregu uwazana byla za puszczalska. partnerow seksualnych chyba z 30, do tego dochodza wyjazdy sponosrowane z panami kolo50-tki, jednonocne przygody w dyskotekach, gdy zdradzil ja facet to przespala sie z jego wszystkimi kolegami itp itd i pewnego wieczora zostala zgwalcona... i placz wielki. a wspomniec jeszcze nalzy ze dziewczyna ta jest strasznie cwana, pyskata i "naj naj naj". a moim zdaniem czym to sie roznilo od tego co ona robila wczesniej. tez uwazam ze NIEKTORYM TO SIE PO PROSTU NALEZY

Autor: poradźcie,co robić  16.01.2012 zgłoś

Zaczepił mnie sąsiad proponując wyuzdany seks. Zdecydowanie odmówiłam. Naubliżał mi. Zgłosiłam na policję. Właściwie brak reakcji. Teraz sąsiad (w miejscu, z którego sąsiedzi nie mogą go widzieć) na mój widok się onanizuje. Zawsze uda mu się to tak robić, abym to widziała. Staram się tego nie widzieć, natychmiast uciekam. Ale czuję się bardzo upokorzona i moralnie gwałcona. Co mam zrobić?

Autor: idź na policje i popros  16.01.2012 zgłoś

rozmowe z policjantką. Takze policjant dzielnicowy powinien zareagowac.

Autor: ewok  16.01.2012 zgłoś

zawsze stosuje sie do zasady - traktuj kazda kobiete tak jakbys chcial zeby traktowano twoja siostre/matke - z szacunkiem! zakladam ze kobieta ktora mowi nie, mowi nie, ktora mowi byc moze, mowi nie, ktora mowi tak, klamie

Autor: Zgwałcona:(  16.01.2012 zgłoś

.do poradżcie..jesli policja sie nie angazuje....idz wprost na prokurature......i złoś :to jest moralne molestowanie, i masz prawo sie bac...........I tak sadze......na policji zwykle działaja jak juz cos

Autor: gość  16.01.2012 zgłoś

Komu by się jeszcze chciało gwałcić. Lepiej poleniuchować!

Autor: owszem nie wolno  16.01.2012 zgłoś

takze bić, zabijać, kraść, napadać, itd., itd. Więc jaki stąd wniosek. Nie taki jaki płynie z tez felietonu, że NIE WOLNO GWALCIC! Proponuje stosowac inną zasadę zyciową. BĄDŹ PRZEZORNA. Jednak wielu przypadków dałoby sie uniknąć gdyby zachować sie wg. tej zasady.

Autor: Zamaskowany Muchacho  16.01.2012 zgłoś

Kobieta w Polszy nie ma prawa wybierac sobie partnerow seksualnych. Jak spala z tym i z tamtym to moze byc i Wieska. I Zenka. I Krystiana. Bo jest szmata. (!)

Autor: Zgwałcona:(  16.01.2012 zgłoś

...nie mówię o sobie , bo byłam wtedy dzieckiem/.i nie miałam wpływu na to co się stało/ Ale GOŚĆ w dużej mierze ma racje. rozgladajmy się co się wokół dzieje.....niestety. Beztroska jest już chyba tylko w bajkach.

Autor: nijaka  16.01.2012 zgłoś

wracałam o 21 ze szkoły. zajęcia dodatkowe. spodnie czarne buty, płaszczyk szalik. facet zaczął za mną biec. gdyby nie to że jechał mój sąsiad nie wiem co by się stało :|

Autor: satanista  16.01.2012 zgłoś

...to odróżnia nas od zwierząt, że mamy kontrolę nad popędem... To do wszystkich tych idiotów co różnicy nie znają... A jeśli twierdzą, że to wina drugiej strony, ich w klatkach powinni zamknąć i ostawić do śmierci bez nadziei na pomoc... i by się narodzić ponownie nie mogli.

Autor:  16.01.2012 zgłoś

"Część komentujących myli pojęcia i zaczyna na tym tle wojenki. Więc dla sprostowania - choć pewnie i tak wolicie się tłuc. Faktem jest, że POWODEM gwałtu może być i często jest strój i zachowanie kobiety. Tak samo, jak POWODEM włamania czy kradzieży może być brak uwagi, kiepski zamek czy torebka zostawiona na fotelu samochodu. Ale w obu przypadkach WINA za przestępstwo leży wyłącznie po stronie przestępcy, a nie ofiary. Dla amatorów porównań motoryzacyjnych - czy jeżeli zostawię samochód na niestrzeżonym parkingu, a nie na strzeżonym, to sprawca dostanie niższy wyrok a ja po głowie za "sama chciała"? Jeżeli powiecie - owszem, to z Wami jest coś nie tak. Zupełnie odmienną kwestią jest inne opisane powyżej zjawisko - panienek, które zaczynają mówić "nie" już po fakcie, albo akcie, a potem kombinują. O tym też nie można zapominać - zdarza się częściej, niż się powszechnie uważa i takie właśnie laski sprawiają, że normalne babki miewają zasadniczo nie swoje problemy na tym tle :/ " Jeśli zostawisz samochód na niestrzeżonym parkingu i ci ktoś go ukradnie, to nie jest to twoja wina, ale jeśli zostawisz samochód na takim parkingu np. otwarty i ktoś ci go ukradnie, to tak, wina też jest twoja, bo o tym my tu mówimy odnosząc się do motoryzacji jak to napisałaś.

Autor: sprytny  16.01.2012 zgłoś

Śmieszą mnie wasze komentarze typu: nie ma gwałtu spowodowanego prowokowaniem. Stuknijcie się w głowę puste laski. Od tego równouprawnienia wam się w głowie powywracało. Normalny facet , który chodzi samemu wieczorami robi to tak żeby wpierdol nie dostać. Ale paniusie oczywiscie, tyłek na wierzchu idzie przez miasto, wieczorem i udaje cwaniare,że nikt jej niby nic zrobic nie moze bo ona jest kobieta, i ma prawa itd. Dobrze,że faceci są coraz bardziej chamscy wobec kobiet bo co niby mają spełniać wszystkie życzenia ich. A pier..... sie.

Autor: Teofil  16.01.2012 zgłoś

Ideologiczne zacietrzewienie feministek szkodzi kobietom. Porady policji są jak najbardziej słuszne. Tak jak uwagi dotyczące stroju i zachowania. Podobnie radzi się by odpowiednio zachowywać się w komunikacji zbiorowej by uniknąć kieszonkowców czy innych przestępców. Fakt, że pijana dziewczyna w mini szła przez ciemny park nie jest okolicznością łagodzącą dla gwałciciela, tym nie mniej gdyby zachowała się inaczej nie byłaby poszkodowana. Tak samo jak ktoś kto zostawi otwarty samochód na noc. Przecież ma do tego prawo. Nikt nie powie jednak, że zachował się rozsądnie, zaś ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania.

Autor: A.  16.01.2012 zgłoś

"Dotyczy w szczególności zachowania, propozycji składanych werbalnie i niewerbalnie które podejrzany/oskarżony mógł odebrac jednoznacznie." A komunikat werbalny "NIE" to co? Tego oskarżony nie potrafi jednoznacznie odebrać??? Mam nadzieję, że każdy/a szczekający/a odczuje to kiedyś na swojej skórze. Albo na skórze swoich bliskich - a wtedy powie córce/żonie, że sama tego chciała i to jej wina. Prostacy.

Autor: martha  16.01.2012 zgłoś

No dobra, powiedzmy, że mam na sobie ubranie niewyględne , nieogolone nogi, śmierdzące pachy , nie idę przez ciemna bramę, z ust mi cuchnie i w ogóle jestem niezgrabna, a mimo to ktoś mnie zgwałci, to jak mam sobie to tłumaczyć ?

Autor: miminko  16.01.2012 zgłoś

Do Syna Tuluka: Twoje prowokacje stają się już nudne i męczące! Chyba brakuje ci seksu- w twoim przypadku gwałtu! Aha, mam nadzieję, że zostaniesz kiedyś tak pożądnie wyruchany w dupę, żebyś do końca życia srał na boki!

Autor:  16.01.2012 zgłoś

"Do Syna Tuluka: Twoje prowokacje stają się już nudne i męczące! Chyba brakuje ci seksu- w twoim przypadku gwałtu! Aha, mam nadzieję, że zostaniesz kiedyś tak pożądnie wyruchany w dupę, żebyś do końca życia srał na boki! " On pisze prawdę, a że prawda jest bolesna, to już inna kwestia...

Autor: Johanka  16.01.2012 zgłoś

niezbyt ciekawy artykuł, ale dyskusja pod nim- interesująca :). I wniosek, który mi się nasuwa: wina zwykle leży pośrodku. Smutne, bo kobiety chcą wyglądać atrakcyjnie i, najczęściej, nie robią tego w złej wierze. Myślę, jednak że bardziej niż skąpy ubiór kobietom szkodzi przeświadczenie, że mogą wszędzie czuć się bezpiecznie.

Autor: I.  16.01.2012 zgłoś

No bo faceci to świnie. Wszyscy gwałciciele, bez wyjątku powinni być zamykani. Nie jestem feministką, ale nieraz aż po prostu się prosi.

Autor: antyantygwalciciel  16.01.2012 zgłoś

Przepraszam bardzo, ale pierwszy mit jest prawdziwy. Głupota jest stwierdzenie, ze zaden stroj ani zachowanie nie usparwiedliwia gwaltu. Mowiac wulgarnie: napruta mloda dama na dyskotece idzie z gosciem do kibla, ona mu rozpina rozporek on jej sciaga majtki i stanik, ona mu robi dobzre po francusku a on ja tradycyjnie. Tyle, ze ona nie chciala tego.... bo przecierz sie nie "kurwi". No i facet jak chcial zrobil swoje jak chcial to byl to gwalt czy nie? Z punktu widzenia kobiety i autorki byl, bo facet doprowadzil do seksu jak ona nie chciala! A z punktu widzenia zdrowego na umysle czlowieka obie strony byly JEDNAKOWO WINNE! Zastanowmy sie teraz: 1. dziewczyna sama udala sie z facetem w odosobnone miejsce i zachowywala sie prowokacyjnie (no ale wedle autorki rozbieranie sie przy obcym facecie to nie daje powodu do rozpoczecia stosunku....) 2. jej stroj, a raczej jego brak, co jej odpowiadalo bylo za jej zgoda (no pzreca nie szla do jednej kabiny z afcetem dyskutwoac o poezfi homerycznej?!) 3. rowniez przejawiala aktywnosc seksualna (czy to w formie pocalunkow czy pieszczot) Ide o zakald, ze znaczna czesc "gwaltow" tak wlasnie wyglada, niejednokrotnie mlode dziewczyny pod wplywem alkoholu robia rzeczy ktore polskie parwo zakwalifikowaloby conajmniej jako "inna czynnosc seksualna", a potem dziwia sie ze facet nie zrozumial ich i poszedl dalej. Do kurki nedzy! Nie mam zamiaru bronic osob dopuszczajacych sie gwaltow, ale szanowne grono wyroczni z bibliotek mogloby zobaczyc swiat na zywo i np. w klubie i wtedy zaczac myslec nad naprawianiem wszechswiata! I prosze niech nie mowia mi obroncy kobiecej cnoty, ze pijana kobieta udajaca sie z obcym facetem (zapene tak ze pod wplywem) w odosobnione miejsce nie jest sobie winna. Gdyby autorka ubrala zlote ozdoby, lancuszki i wypchala kieszenie dolarami, tak aby bylo widac je na mile i pospacerowala pijana po Warszawie co by sie stalo? Ano napadli by autorke, a co by powiedzial zapewne policjant, ktorego autorka by nawiedzila? "A po co po pijaku chodzila Pani noca po Warszawie obladowana jak swiety Mikolaj?". GLUPOTA NIE USPRAWIEDLIWIA! Tak samo jest z kobietami, niejednokrotnie same podejmuja ryzykowne decyzje. Grunt drogie Panie to POMYŚLUNEK i zdrowy rozsadek. A zasady bezpiecznej dziewoi brzmiec powinny: 1. Do nieprzytomnośći pić nie będe 2. Z obcymi męzczyznami noca chodzić nie wypada 3. Cycki i pocałunki sa dla chlopaka, a nie licznych chłystków na dyskotece. 4. Niż wracac noca pieszo lepiej taksówke zamówić. 5. Czy aby napewno isc musze na tance sama? 6. Lepiej wyjść o 11, niz o 3 w nocy. 7. Bawie sie sama i za drinki płace sama, od obcych nie biore. 8. Z pijanymi sie nie zadaje, z cpunami tez. 9. Komorke mam przy sobie, w domu mowie kiedy wroce. 10. Na dyskoteke ide by sie bawic, nie na lowy i uwazam by złowiona nie byc.....

Autor:  17.01.2012 zgłoś

"Przepraszam bardzo, ale pierwszy mit jest prawdziwy. Głupota jest stwierdzenie, ze zaden stroj ani zachowanie nie usparwiedliwia gwaltu. Mowiac wulgarnie: napruta mloda dama na dyskotece idzie z gosciem do kibla, ona mu rozpina rozporek on jej sciaga majtki i stanik, ona mu robi dobzre po francusku a on ja tradycyjnie. Tyle, ze ona nie chciala tego.... bo przecierz sie nie "kurwi". No i facet jak chcial zrobil swoje jak chcial to byl to gwalt czy nie? Z punktu widzenia kobiety i autorki byl, bo facet doprowadzil do seksu jak ona nie chciala! A z punktu widzenia zdrowego na umysle czlowieka obie strony byly JEDNAKOWO WINNE! Zastanowmy sie teraz: 1. dziewczyna sama udala sie z facetem w odosobnone miejsce i zachowywala sie prowokacyjnie (no ale wedle autorki rozbieranie sie przy obcym facecie to nie daje powodu do rozpoczecia stosunku....) 2. jej stroj, a raczej jego brak, co jej odpowiadalo bylo za jej zgoda (no pzreca nie szla do jednej kabiny z afcetem dyskutwoac o poezfi homerycznej?!) 3. rowniez przejawiala aktywnosc seksualna (czy to w formie pocalunkow czy pieszczot) Ide o zakald, ze znaczna czesc "gwaltow" tak wlasnie wyglada, niejednokrotnie mlode dziewczyny pod wplywem alkoholu robia rzeczy ktore polskie parwo zakwalifikowaloby conajmniej jako "inna czynnosc seksualna", a potem dziwia sie ze facet nie zrozumial ich i poszedl dalej. Do kurki nedzy! Nie mam zamiaru bronic osob dopuszczajacych sie gwaltow, ale szanowne grono wyroczni z bibliotek mogloby zobaczyc swiat na zywo i np. w klubie i wtedy zaczac myslec nad naprawianiem wszechswiata! I prosze niech nie mowia mi obroncy kobiecej cnoty, ze pijana kobieta udajaca sie z obcym facetem (zapene tak ze pod wplywem) w odosobnione miejsce nie jest sobie winna. Gdyby autorka ubrala zlote ozdoby, lancuszki i wypchala kieszenie dolarami, tak aby bylo widac je na mile i pospacerowala pijana po Warszawie co by sie stalo? Ano napadli by autorke, a co by powiedzial zapewne policjant, ktorego autorka by nawiedzila? "A po co po pijaku chodzila Pani noca po Warszawie obladowana jak swiety Mikolaj?". GLUPOTA NIE USPRAWIEDLIWIA! Tak samo jest z kobietami, niejednokrotnie same podejmuja ryzykowne decyzje. Grunt drogie Panie to POMYŚLUNEK i zdrowy rozsadek. A zasady bezpiecznej dziewoi brzmiec powinny: 1. Do nieprzytomnośći pić nie będe 2. Z obcymi męzczyznami noca chodzić nie wypada 3. Cycki i pocałunki sa dla chlopaka, a nie licznych chłystków na dyskotece. 4. Niż wracac noca pieszo lepiej taksówke zamówić. 5. Czy aby napewno isc musze na tance sama? 6. Lepiej wyjść o 11, niz o 3 w nocy. 7. Bawie sie sama i za drinki płace sama, od obcych nie biore. 8. Z pijanymi sie nie zadaje, z cpunami tez. 9. Komorke mam przy sobie, w domu mowie kiedy wroce. 10. Na dyskoteke ide by sie bawic, nie na lowy i uwazam by złowiona nie byc....." BRAWO!!! Ale to i tak nie ma sensu, bo kobiet tym nie przekonasz :D

Autor:  17.01.2012 zgłoś

zastanawia mnie jak bardzo i jak wielu facetów prezentuje tutaj z dumą swoje wewnętrzne przyzwolenie na agresję wobec siebie. Taka uległość wobec przemocy. Byliście bici w dziecinstwie czy jak?

Autor: Gwalt to przede wszystkim  17.01.2012 zgłoś

akt agresji, napad na czlowieka. Badania przeprowadzone w Stanach (wspomniane zreszta w publikacji opisanej przez autorke) wykazaly, ze ubior ofiary nie wplywal a zaden sposob na decyzje gwalciciela. Malo tego 80% gwalcicieli to mezczyzni znani ofiarom, w dodatku gwalciciel czesto planuje gwalt z wyprzedzeniem. Jak to sie ma do ubioru kobiety, skoro facet juz wie, ze zgwalci kolezanke w piatek, a ona jeszcze nie wie co zalozy?? Mysle, ze wiecej ma tu do zrobienia 'dostepnosc' ofary, czyli samotna kobieta w parku, czy na meskiej imprezie. Kobiety pwinny byc wyjatkowo czujne i nie wystawiac sie na niepotrzebne ryzyko. Nie mowie, zeby ryzykowac z zycia, rozrywek, itd. ale nie musimy wsiadac obcym ludziom do samochodow, odwiedzac nieznajomych w ich domach, czy dawac sie odprowadzic pod sam dom na pierwszej randce. Na marginesie, nie znosze gdy ofiary gwaltow porownuje sie do okradzionych samochodow. Jak ograniczonym trzeba byc, zeby nie rozumiec, ze kobieta to nie radio? Nawet jesli przez nieuwage zostawie otwarte drzwi do samochodu i ktos mi ukradnie nawigacje (co zreszta mi sie przydarzylo pare miesiecy temu), to wymienie szybe i samochod bedzie jak nowy. Kobieta po gwalcie nigdy nie dochodzi do siebie w pelni.

Autor:  17.01.2012 zgłoś

"akt agresji, napad na czlowieka. Badania przeprowadzone w Stanach (wspomniane zreszta w publikacji opisanej przez autorke) wykazaly, ze ubior ofiary nie wplywal a zaden sposob na decyzje gwalciciela. Malo tego 80% gwalcicieli to mezczyzni znani ofiarom, w dodatku gwalciciel czesto planuje gwalt z wyprzedzeniem. Jak to sie ma do ubioru kobiety, skoro facet juz wie, ze zgwalci kolezanke w piatek, a ona jeszcze nie wie co zalozy?? Mysle, ze wiecej ma tu do zrobienia 'dostepnosc' ofary, czyli samotna kobieta w parku, czy na meskiej imprezie. Kobiety pwinny byc wyjatkowo czujne i nie wystawiac sie na niepotrzebne ryzyko. Nie mowie, zeby ryzykowac z zycia, rozrywek, itd. ale nie musimy wsiadac obcym ludziom do samochodow, odwiedzac nieznajomych w ich domach, czy dawac sie odprowadzic pod sam dom na pierwszej randce. Na marginesie, nie znosze gdy ofiary gwaltow porownuje sie do okradzionych samochodow. Jak ograniczonym trzeba byc, zeby nie rozumiec, ze kobieta to nie radio? Nawet jesli przez nieuwage zostawie otwarte drzwi do samochodu i ktos mi ukradnie nawigacje (co zreszta mi sie przydarzylo pare miesiecy temu), to wymienie szybe i samochod bedzie jak nowy. Kobieta po gwalcie nigdy nie dochodzi do siebie w pelni. " Hehehhe, nie lubisz tych argumentów, w których porównuje się ofiarę gwałtu do radia, samochodu itd. tylko dlatego, że są to bardzo dobre argumenty...

Autor: lol  17.01.2012 zgłoś

"Kobieta po gwalcie nigdy nie dochodzi do siebie w pelni." Czyli przez prawie 28 dni w miesiacu udaje jej się to.Tylko w pełni jej to nie wychodzi. To one są wilkołakami jakimiś czy co?

Autor: babeczka3122  17.01.2012 zgłoś

wiecie co, prawda jest ze nie ma znaczenia jak sie ubierze dziewcyna, jesli jakis idiota chce ja zgwalcic to bedzie probowal chocby nie wiem co zalozyla mnie kilku probowalo jak mialam spodnie i bylam w wyciagnietym swetrze ale na szczescie udalo mi sie zwiac, tyle ze pozniej panowie policjanci to sie podsmiewali i zachowywali co najmniej zenujaco jak ja w szoku probowalam im opisac co sie stalo, oni mowili ze gosciu byl pijany blablabla a ostatnio slyszalam o 13letniej dziewczynce ktora byla gwalcona od 5 lat przez swojego wujka, nawet w ciaze zaszla i usunela, skonczylo sie to samobojstwem dziecka i nikt nie wiedzial czemu sie zabila az jej ojciec odkryl wszystko w pamietniku dziewczynki, autopsja zwlok potwierdzila wszystko i nie mowcie ze to dziecko prowokowalo od tych 5 lat czyli od 8 roku zycia....

Autor:  17.01.2012 zgłoś

"wiecie co, prawda jest ze nie ma znaczenia jak sie ubierze dziewcyna, jesli jakis idiota chce ja zgwalcic to bedzie probowal chocby nie wiem co zalozyla mnie kilku probowalo jak mialam spodnie i bylam w wyciagnietym swetrze ale na szczescie udalo mi sie zwiac, tyle ze pozniej panowie policjanci to sie podsmiewali i zachowywali co najmniej zenujaco jak ja w szoku probowalam im opisac co sie stalo, oni mowili ze gosciu byl pijany blablabla a ostatnio slyszalam o 13letniej dziewczynce ktora byla gwalcona od 5 lat przez swojego wujka, nawet w ciaze zaszla i usunela, skonczylo sie to samobojstwem dziecka i nikt nie wiedzial czemu sie zabila az jej ojciec odkryl wszystko w pamietniku dziewczynki, autopsja zwlok potwierdzila wszystko i nie mowcie ze to dziecko prowokowalo od tych 5 lat czyli od 8 roku zycia.... " Ale to już jest co innego, to pedofilia...

Autor: tia 326  17.01.2012 zgłoś

tia jak zwykle prowokacje :D a wiekszosc gwaltow to nie wtedy jak babka poszla z gosciem do kibla i zrobila mu po francusku ale jak poszla sobie do sklepu w dresie i nikogo na ulicy nie bylo a ona nawet nie umalowana albo w domu jak znow przylazl ten ohydny wujek ktorego rodzice tak lubia i nie dadza zlego slowa powiedziec bo fajne prezenty przynosi a pozniej jak na policje idziesz to nie wierza albo sie smieja albo mowia: aa to twoja mini...niewazne ze to zadna mini tylko stary dres...a nie, bo mini mialas miesiac temu, to dlatego, twoja wina... zenujace a ty co piszesz ze dales babce w morde, i zagroziles gwaltem kolegow szkoda ze cie tu nie ma bo ja dalabym ci w morde za te gluoty co piszesz, moze wtedy bys sie obudzil i znudziloby ci sie te glupie prowokacje bo az zasypiam jak to czytam, powaznie

Autor:  17.01.2012 zgłoś

"tia jak zwykle prowokacje :D a wiekszosc gwaltow to nie wtedy jak babka poszla z gosciem do kibla i zrobila mu po francusku ale jak poszla sobie do sklepu w dresie i nikogo na ulicy nie bylo a ona nawet nie umalowana albo w domu jak znow przylazl ten ohydny wujek ktorego rodzice tak lubia i nie dadza zlego slowa powiedziec bo fajne prezenty przynosi a pozniej jak na policje idziesz to nie wierza albo sie smieja albo mowia: aa to twoja mini...niewazne ze to zadna mini tylko stary dres...a nie, bo mini mialas miesiac temu, to dlatego, twoja wina... zenujace a ty co piszesz ze dales babce w morde, i zagroziles gwaltem kolegow szkoda ze cie tu nie ma bo ja dalabym ci w morde za te gluoty co piszesz, moze wtedy bys sie obudzil i znudziloby ci sie te glupie prowokacje bo az zasypiam jak to czytam, powaznie " Skąd wiesz, że to prowokacje???Co raz częściej niestety słyszy się o takich przypadkach, że kobiety, a raczej dziewczyny wrabiają w gwałt jakichś facetów, bo coś tam, bo np. on chciał tylko seksu i nic więcej itd.Te dziewczyny robią to z jednego prostego powodu, są bezkarne i dobrze wiedzą, że mogą to zrobić.

Autor: babeczka3122  17.01.2012 zgłoś

autor no tak, pedofilia bo to jeszcze dziecko ale tez i gwalt i to wielokrotny ale sa sytuacje jak dziewczyna juz nie tak mlodziutka i tez pojawia sie wujek co ja gwalci.. albo co robic z wykladowca co mowi albo dasz dupy albo nie zalicze...a jak mowisz nie to probuje sila..a jak probujesz to zglosic to gosc sie wypiera a tobie nikt nie wierzy bo niby nieskalana opinie ma.. i przyklady moznaby mnozyc najgorzej ze nie ma pewnosci ze policja potraktuje ofiare jako ofiare a nie prowokatorke bo niby krotka spodniczke miala a brakuje tylko powiedziec :´prowokujesz bo kobieta jestes¨

Autor: tia 326  17.01.2012 zgłoś

owszem, mozliwe sa dziewczyny co probuja wrobic w gwalt ale sa takie co naprawde zostaly zgwalcone, jedyny problem to taki ze policja tak naprawde traktuje w sposob lekcewazacy takie ofiary i to tak ze sie odechciewa zeznawac i pojawiac pozniej w komisariacie bo po co, zeby sie smiali i wmawiali ze zadnego gwaltu nie bylo a ty jestes sama sobie winna bo mini mialas choc mini nie nosisz od roku? i wiem co mowie bo przeszlam swoje na wlasnej skorze

Autor:  17.01.2012 zgłoś

Historia o gwałconym dziecku dowodzi,że w tym domu było nienormalnie. Dziecko nieuświadomione(bo dzieci mają być niewinne czyli głupie) no i brak zaufania do rodziców. A może to jest niestety norma :( Nikt normalny nie usprawiedliwia gwałciciela i gwałtu, bo to czyn ohydny. Ale zdrowy rozsądek zaleca się wszystkim .Zgodnie ze starym przysłowiem : strzeżonego Pan Bóg strzeże.

Autor:  17.01.2012 zgłoś

www .showup.tv/pp/084bartek se. x kamerki napalonych dziewczyn ..wszystko na zywo polecam ten czat ..usuncie sobie tylko spacje po www

Autor: menoise  17.01.2012 zgłoś

W świadomości społecznej dyskryminacji ulegają wyłącznie kobiety, to tylko one są molestowane czy wykorzystywane seksualnie. Kobieta jest ofiarą, mężczyzna – oprawcą. Podział ról się dokonał. Tyle tylko, że niewiele ma on wspólnego z rzeczywistością… Opublikowane w 2004 roku badania naukowców z Uniwersytetu Minesota w USA wynika jasno – mężczyźni są w miejscu pracy molestowani równie często, co kobiety. Już wśród nastoletnich dziewczynek normą jest przedmiotowe traktowanie rówieśników płci przeciwnej czy ich wykorzystywanie seksualne w szkolnych toaletach. Trudno też oszacować prawdziwą skalę tego zjawiska, mezczyzni boją sie że mówiąc o swoich prawach czy problemach narażą się na śmieszność i nie zostaną potraktowani poważnie.

Autor:  17.01.2012 zgłoś

ale jest prawdą, że jak zgwałcona kobieta pójdzie na policję, to policjanci starają się często zniechęcić taką osobę od zgłoszenia. Gwałt jest ścigany na wniosek ofiary, a policja lubi statystyki. Gwałt nie jest taki prosty do udowodnienia, za to roboty dla policji generuje całkiem sporo, więc policji bardziej opłaca się zniechęcić ofiarę i nie ma sprawy, a to znaczy że nie ma upierdliwej sprawy a zatem statystyki lepsze.

Autor:  17.01.2012 zgłoś

Te 10 porad jak zapobiegać gwałtom, to chyba zbiór pobożnych życzeń na temat. A wogóle to: 1. Jeśli kobieta mówi nie, to znaczy nie -> szczególnie jak mówi to kobieta 2. Nie wrzucaj kobietom narkotyków do drinków -> wystarczy sam drink + więcej alkoholu 3. Kiedy widzisz kobietę idącą samotnie, zostaw ją w spokoju -> sama do ciebie przyjdzie 4. To, że pomogłeś komuś naprawić samochód, nie daje ci prawa do seksu w zamian -> ale prawo do seksu da ci to, że potrafisz jej nieźle bajerować 5. Nie tłumacz swojej agresji wobec innych tym, że to oni cię prowokują -> niczego nie tłumacz, od razu przywal 6. Winda to nie ring, nie atakuj w niej - winda to nie WC, nie sikaj na ściany podczas samotnej jazdy 7. Pamiętaj! Z osobą, która śpi lub jest nieprzytomna – nie można uprawiać seksu. To nie seks – to gwałt! -> skoro śpi to jak może wiedzieć kto ją (w gumce) puknął ? 8. Seks, na który kobieta nie wyraża zgody – to gwałt! -> zakupy na które nie wyraża zgody mężczyzna to rabunek 9. Traktuj inne kobiety tak, jak chciałbyś, aby twoi koledzy traktowali bliskie ci osoby – twoją dziewczynę, siostrę czy matkę -> jedyny punkt, z którym się zgodzę 10. Nie gwałć! -> kiedy lubię...

Autor: nemeks  17.01.2012 zgłoś

To w jaki sposób jak nie przez gwałt mezczyzna ma miec sex niepłacąc za niego. Kobiety gwałcą życie mezczyzn wykorzystując ich, to dlaczego mezczyzna ma nie miec prawa postąpić w jakiś adekwatny sposób.

Autor:  17.01.2012 zgłoś

"Ide o zakald, ze znaczna czesc "gwaltow" tak wlasnie wyglada, niejednokrotnie mlode dziewczyny pod wplywem alkoholu robia rzeczy ktore polskie parwo zakwalifikowaloby conajmniej jako "inna czynnosc seksualna", a potem dziwia sie ze facet nie zrozumial ich i poszedl dalej.ę a mogę wiedzieć, skąd to wiesz? "Przepraszam bardzo, ale pierwszy mit jest prawdziwy. Głupota jest stwierdzenie, ze zaden stroj ani zachowanie nie usparwiedliwia gwaltu." nic nie usprawiedliwia gwałtu. Tak można powiedzieć, że jakieś zachowanie jest głupie i że jest ryzykowne, ale to ani odrobinkę nie zmniejsza winy gwałciciela. 1. Do nieprzytomnośći pić nie będe - taaa a jak ktoś mi wrzuci pigułkę gwałtu to ?? 2. Z obcymi męzczyznami noca chodzić nie wypada - wypada czy nie wypada, ale tego się raczej nie praktykuje 3. Cycki i pocałunki sa dla chlopaka, a nie licznych chłystków na dyskotece. - bo chłopak to kurcze zgwałcić nie może 4. Niż wracac noca pieszo lepiej taksówke zamówić. - bo taksówkarz zgwałcić nie może, bo taksówka to pod samiusieńkie drzwi podjedzie 5. Czy aby napewno isc musze na tance sama - laski baaaardzo rzadko chodzą na tańce same, baaaa do kibla praktycznie zawsze chodzą w towarzystwie 6. Lepiej wyjść o 11, niz o 3 w nocy. o i tu już różnie bywa, o 11 to chyba nawet gorzej niż o 3. 7. Bawie sie sama i za drinki płace sama, od obcych nie biore - czekaj czekaj, to jak mi ktoś drinka kupi to znaczy, że co? Że ma prawo mnie zgwałcić czy jak? 8. Z pijanymi sie nie zadaje, z cpunami tez. no ale takich to laski nie lubią z definicji, bo za przyjemni to nie są, więc raczej mało która laska sobie takich wybiera. 9. Komorke mam przy sobie, w domu mowie kiedy wroce. A fakt posiadania komórki i wiedzy o której wrócę przez domowników przeszkodzi gwałcicielowi w jaki sposób? 10. Na dyskoteke ide by sie bawic, nie na lowy i uwazam by złowiona nie byc. no ja to wiem, ty to wiesz, szkoda że gwałciciel tego nie wie. Cóż według ciebie gwałty dotykają tylko imprezowe dziewczyny łażące same po nocy, albo z obcymi facetami. A to niestety tak nie jest. Te zasady są dobre, i

Autor: zdumiona  17.01.2012 zgłoś

tak na poważnie czytam to i mnie przysłowiowy szlag trafia są pewne rzeczy których się po prostu nie robi choćby nie wiem co a taka beztroska poglądów i głupota bijąca z niektórych wypowiedzi świadczą same za siebie o dojrzałości i legendarnej "mądrości"niektórych płci obojga totalna załamka żart albo prowokacja w takim temacie to akurat nie jest najlepszy pomysł a zwierzęta mogą poczuć się obrażone porównywaniem ich z nami-inna sprawa że tylko człowiek potrafi na zimno takie rzeczy robić drugiemu człowiekowi i jeszcze do tego dorabiać usprawiedliwiające teorie niedobrze mi się robi...........

Autor:  17.01.2012 zgłoś

traktuj każda kobiete jak szmate one nie lecą na cie tylko twoją sałate

Autor: ash  17.01.2012 zgłoś

gwalt to straszne przestepstwo! pozostawia traume do konca zycia. nawet jaezeli kobieta zachowywala sie lub ubrala "prowokujaco", nie daje to prawa mezczyznie by ja zgwalcic. faceci to nie zwierzeta tylko istoty myslace i powinni kontrolowac swoje rzadze. jezeli kobieta mowi nie, to oznacza nie i nikt nie ma prawa uzyc wobec niej przemocy

Autor:  17.01.2012 zgłoś

kobiety sa narazone na gwalt mimo ze ubieraja sie stosownie i jesli taka kobieta zostala zgwalcona to naprawde pech i szkoda mi jej ale jak jest taka co u niej widac wszystko to sie nie dziwie sama prowokuje ale to nie wyklucza tego ze bez roznicy czy jest normalnie ubrana czy wyzywajaco to nie maja prawa gwalcic kobiety lubia byc podrywane i nie zawsze chodzi o sex i bez roznicy co bysmy robily jak sie ubieraly jakis psychol sie znajdzie i tyle!!

Autor: les  17.01.2012 zgłoś

Gwałcenie ,to dla mnie niepojęta sprawa.Po co gwałcić? Można poprosić -zgodzi się to da,nie zgodzi to odmówi ,ale się zastanowi i będzie zadowolona zainteresowaniem,a może ... .

Autor: kobieta  17.01.2012 zgłoś

Miałam koleżankę, która była gwałcona przez własnego męża. Po imprezie, przez sen. Sam się tym pochwalił, na jej pytanie czemu "tam" jest taka obolała. Rozwiodła się z nim, nie wspominając o tym na sprawie rozwodowej. Facet się ponownie ożenił, ciekawe czy tak samo gwałci swoją nową żonę. Tacy faceci to potwory, ale dla ogółu wzorowi mężowie.

Autor: Mewa  17.01.2012 zgłoś

Do wszystkich ludzi, którzy w tak kretyński sposób piszą o gwałtach: wyobraź sobie, że gwałt spotyka najbliższą Tobie kobietę: matkę, siostrę, partnerkę. Kiedyś spytałam swojego partnera, co by zrobił, gdyby ktoś zgwałcił naszą córkę ( oglądaliśmy wówczas jakiś film ze sceną brutalnego gwałtu ) - odpowiedział, że odnalazłby sprawcę i zabijał bardzo powoli i bardzo brutalnie, ale nigdy już nie odzyskałby spokoju, bo wiedziałby o cierpieniu swojego dziecka. Wy wszyscy też zadajcie sobie takie pytanie i wsłuchajcie się w odpowiedź, której sami sobie udzielicie.

Autor: Maciuś  17.01.2012 zgłoś

Oj tam.. yebz to mnie tak ktos kiedzs chcial ygwacic wkoncu. :[ a tu nic ;( glopki gwalca tych co nie trzeba

Autor:  17.01.2012 zgłoś

Autor: (2012-01-17 08:36:38) ----- Odpowiadajać w skrócie: Tak, jeśli ktoś Ci kupi drinka nie pij, bo skąd masz pewnośc, ze czego nie dodał? Tak cycki dla chłopaka, owszem zgwałcić moze, bo inaczej by niebyło rozwodów gdyby ludzie sie nie mylili w wyborach partnerów. Jasne, ze taksówkarz może zgwałcić, ale zdaje się to nieco bezpieczniejsze niz samotny spacer po mieście.I kilka tym podobnych..... Skad mam taka wiedze? Poprostu obserwuje i slucham ludzi, a nie jajogłowych analiz na o2. Nauka nauka, ale ludzie, ktorzy dawno juz pierwszy siwy wlos zaliczyli czesto maja dosc staromodne poglady. Wiele mlodych dziewczyn (nawet niepelnoletnich idzie na impreze i potem dziwnie bywa...). Najprostszy dowod: Ile "kobiet" ponizej 18 roku zycia pije alkohol na imprezach? Podam jeszcze ejden argument dla kobiet: czujecie sie zdyskryminowane , ze policja nieodpowiednio reaguje na zgloszenia gwaltu? Poproscie faceta zeby poszedl na posterunek i popatrzcie na reakcje policjantow, to bedzie szopka wtedy. Wszak i mezczyzni padaja ofiarami gwaltow (nie bylo jakies zcas temu glosnej sprawy w szwecji i angli?).

Autor: woj  17.01.2012 zgłoś

to bez znaczenia. co z tego że kobieta jest ubrana wyzywająco? każdy dorosły mężczyzna ma mózg i powinien w jakiś sposób się zachować i powstrzymać się od dziwnych i agresywnych zachowań. nawet jeśli taka męska natura że trudno mu to zrobić... niech zastanowi się nad swoim zachowaniem. już lepiej niech sobie coś pomyśli niż miałby to zrobić. a kobieta jak kobieta ubiera się tak bo lubi bo też taki ma charakter itp. Panowie bądźmy dżentelmenami a nie śliniącymi się barbarzyńcami...

Autor:  17.01.2012 zgłoś

Jak zwykle faceci wszystkiemu winni.. żałosne..

Autor: amarella  17.01.2012 zgłoś

na stronie tej fundacji,ktora wydala raport jest numer telefonu dla kobiet doswiadczajacych przemocy fizycznej i psychicznej, takze dla ofiar gwaltu. telefon to: 0 789 30 65 66, dziala pon-pt 13.00-19.00, udzielane sa tez porady prawne i psychologiczne, bezplatne kazda taka proba lub czyn powinny byc bezwzglednie zgloszone na policje, chociaz zdaje sobie sprawe,ze to bardzo trudne a i policja nie zawsze reaguje profesjonalnie. jednak im czesciej bedziemy regaowac tym wieksze prawdopodobienstwo,ze podejscie sluzb, spoleczenstwa do problemu przemocy wobec kobiet sie zmieni. a powinno sie zmienic,bo czytajac niektor glosy w dyskusji: "prawda lezy po srodku", "niektorym sie to po prostu nalezy" - a takie tu padly wlos sie na glowie jezy.

Autor: aloiw  17.01.2012 zgłoś

Polska to dziki kraj.. gwałt to zło i nie ma tu o czym dyskutować..to niepoważne zrzucać winę na ofiarę, bo prowokowała. A jak z zabójstwami? wiadomo, że akty gwałtu istniały i będa istnieć. Proponowałabym się skupić na tym, że nie mamy procedur pomocy osobom pokrzywdzonym..pamiętam z dziecinstwa jak znajomy policjant opowiadał o przesłuchiwanej zgwałconej dziewczynie.. rozmowe podsłuchalam przypadkiem..oszczędze szczegółów, ale to ma być policjant? to ma być profesjonalne podejście..pewnie inaczej by na to patrzył gdyby to była jego matka albo córka.. jak można o przesłuchaniuz gwałtu iśc i peplac o tym w domu kumpla, prawie przy dzieciach.. to jest nasz kraj i profesjonalizm na kazdym kroku..

Autor:  17.01.2012 zgłoś

Nie rozumiem tego porównywania kradzieży do gwałtu. Gwałt zostawia trwały ślad na psychice, z którym trzeba borykać się całe życie. Wiem coś o tym bo sama zostałam zgwałcona przez kolegę, którego znałam. Byłam normalnie ubrana i nie zachowywałam się prowokacyjnie. Kilka razy powtarzałam stanowczo "nie!" i "przestań!" jak tego mnie uczono. Także szarpałam się z nim, ale on niestety był silniejszy. Drodzy mężczyźni jeśli dziewczyna/kobieta mówi "nie" to znaczy nie, więc wtedy się k***a odpier***** od niej i zapanujcie nad swoim popędem i nie niszczcie jej całego świata. Bo mój był zniszczony i nie potrafiłam sobie poradzić. Nawet próbowałam odebrać sobie życie, ale udało się mnie uratować. Teraz staram się jedynie o tym wszystkim myśleć, że to kogoś innego spotkało , a nie mnie. Bo nie chce mieć spiepr**go życia przez tamtego ch*ja, któremu się zachciało seksu.

Autor:  17.01.2012 zgłoś

jestem kobietą ale uważam, ze wiele zgwałconych są sobie same winne, bo na prawdę - czego się spodziewają idąc z obcym facetem do jego domu? czego się spodziewają upijając się na dyskotekach? czego spodziewają się chodząc "pół nago" po mieście, kusząc facetów, a potem "uciekając"? nie mówię, ze facet nie potrafi się powstrzymać ale po cholerę kuszą los? łażą po nocy przez park "bo mam blizej do domu", szlajają się po barach, chleją na potęgę, a potem płacz bo obudziła się naga w kiblu albo jakiejś spelunie ... trzeba troszeczkę uważać, ja wychodząc z psem późnym wieczorem idę ta gdzie jest jasno i są ludzie (swoją drogą gabaryty mojego psiaka skutecznie odstraszają), wracając od koleżanki dzwonię po chłopaka aby po mnie przyszedł/przyjechał, na imprezach nigdy nie jestem sama tylko w PEWNYM towarzystwie, nie upijam się do nieprzytomności, nie piję alkoholu od nieznajomych ("wiesz postawie ci piwko"), nie zostawiam napoi, a jak zostawię przy stoliku to wracając nie piję tego, nie ubieram sie jak ulicznica czy to lato czy zima, nie zaczepiam obcych facetów, nie umawiam się z nieznajomymi, a już do głowy by mi nie przyszło aby z obcym facetem iść do niego do domu ... wystarczy uważać, ale nie "pannice" są mądrzejsze ... ich problem.

Autor: jgie  17.01.2012 zgłoś

Mit: Ofiary gwałtu chciały być zgwałcone. Żadne zachowanie ofiary nie jest powodem ani zachętą do gwałtu. Należy dodać: Żaden mężczyzna nie jest w stanie zgwałcić kobiety bez jej przyzwolenia względnie bez jej zniewolenia środkami odurzającymi lub poprzez doprowadzenie fizycznie do utraty przytomności. Nie ma takiej możliwości, aby jeden mężczyzna zgwałcił trzeźwą i sprawną fizycznie kobietę! Jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej - niech spróbuje.

Autor:  17.01.2012 zgłoś

No cóż kobiety ktore niemuszą zdobywac sexu zajmują sie propagandą antymeską, a ja bym chetnie opisał gwałcenie psychiczne życia meskiego

Autor: EUREKA  17.01.2012 zgłoś

czyli że do wiekszości gwałtów dochodzi z powodu niczego innego jak chcicy kobiecej

Autor:  17.01.2012 zgłoś

"Skad mam taka wiedze? Poprostu obserwuje i slucham ludzi, a nie jajogłowych analiz na o2. Nauka nauka, ale ludzie, ktorzy dawno juz pierwszy siwy wlos zaliczyli czesto maja dosc staromodne poglady. Wiele mlodych dziewczyn (nawet niepelnoletnich idzie na impreze i potem dziwnie bywa...). Najprostszy dowod: Ile "kobiet" ponizej 18 roku zycia pije alkohol na imprezach? " A ilu facetów poniżej 18 roku życia pije alkohol, a po alkoholu to jakoś tak wiele głupot się robi, wyrywa ławki w parku, niszczy przystanki to i koleżankę można nie do końca doborwolnie do seksu zachęcić. Tu trzeba rozliczać sprawców a nie szukać winy u ofiar. czyli zwyczajnie tak Ci się wydaje, ale nie masz na to żadnych dowodów, a że statystyki mówią, że najczęściej ofiara zna gwałciciela to nie ważne. Ty i tak wiesz lepiej bo wiesz. Niestety zgwałcona może być każda ale to każda kobieta, a i panowie też mogą się załapać, i wpajanie, że zachowuj się ostrożnie to nic ci się nie stanie jest fałszywe. Jasne prawdopodobieństwo spada, ale nie może być tak, że kobieta zgłasza gwałt a tam zamiast się zająć sprawcą, następuje weryfikacja czy kobieta nie miała za krótkiej spódniczki, czy nie piła i czy nie prowokowała. I to ona musi udowadniać, że zachowywała się cnotliwie. No i jak ocena ofiary wypadnie pomyślnie to może ktoś się tym zajmie, ale i tak znaczących uśmieszków nie uniknie (bo panowie przecież wiedzą, że ona oczami kura blada mówiła weź mnie tu i teraz). Bo przecież taki staromodny pan wie swoje.

Autor:  17.01.2012 zgłoś

a te 10 porad to jakaś katastrofa, mam wrażenie, ze piała to jakaś 10 latka ... bez urazy ...

Autor: ja  17.01.2012 zgłoś

Facet który gwałci zasługuje tylko na jedno- kastracje. Nie chemiczną, ale chirurgiczną. Pozbawić go tego co "robi z tego zboczeńca mężczyzne" Gnojek może odrzeć kobietę z godności, szacunku, sprawić że do końca życia będzie żyła w strachu i z poczuciem że jest gorsza i brudna, to dlaczego on ma życ jak zawsze, powinien poczuć się gorszy, powinien poczuć, że już nigdy nie będzie facetem. Każdemu kto usprawiedliwia gwałcicieli powinno się coś takiego przydażyć, a tym co gwałcą ktoś powinien zrobic to samo- i żeby byl to wielki, łysy niedomyty koleś.

Autor:  17.01.2012 zgłoś

Zadaję sobie pytanie - czy mamy tak prymitywnych mężczyzn w Polsce, na co wskazuje poziom większości wypowiedzi? Czy jest to już zaburzenie osobowości? W każdym przypadku proponuję wizytę u psychiatry. Wygląda na to, że 95% męskiej populacji w Polsce to prymitywni psychopaci. Żałośni i żenujący frustraci. A żarty z cudzego nieszczęścia są nie na miejscu. Każda zgwałcona kobieta jest czyjąś matką lub siostrą, wyśmiejesz własną matką czy siostrę?

Autor: aksiw  17.01.2012 zgłoś

niech sie feministki wypchają z tymi swoimi artykułami bo mi sie żygać chce, ze mezczyzna to osobnik co powinien panować, mi kobieta żadna niezaoferowała sexu, zawsze było na regułach wykorzystania, adoruj ją, stawiaj drinki, zapros do kina, wiec teraz ide ZGWAŁCIĆ, WZIĄĆ SOBIE CO CHCE

Autor:  17.01.2012 zgłoś

kobiety nie są damami wiec mezczyzni niemuszą byc dzentelmenami

Autor: peace  17.01.2012 zgłoś

Jestem mezczyzna .O gwalcie wiem tyle co nic,poniewaz nigdy nic mi sie takiego nie przytrafilo,Jednak potrafie sobie wyobrazic ze to nic dobrego, ani dla gwalconej kobiety,ani dla zgwalconego mezczyzny.Jestesmy przeciez tacy sami, Nie gwalc..!

Autor:  17.01.2012 zgłoś

Dlaczego ma mnie obchodzic krzywda kobieca? ja w wieku 20lat płakałem z braku miłości, dlaczego? bo kobiety od milosci wolały doznania

Autor: kobieceNIE  17.01.2012 zgłoś

jeśli kobieta mówi NIE to chce aby wiecej ponalegał, postarał sie, pomęczył, wywalić takiej w ryj i nawet nie gwałcić

Autor:  17.01.2012 zgłoś

Kobiece NIE znaczy to samo co męskie NIE. Jak mówie nie to masz się zwyczajnie odwalić, nikt nie ma prawa mnie dotknąć bez mojej zgody.

Autor:  17.01.2012 zgłoś

to tak jak kobiece słowa o szanowaniu sie a za rogiem co innego, to co kobieta mówi to łganie, pokretnośc i stek bzdur

Autor: Zgred  17.01.2012 zgłoś

Niby fakt, że "Prawdą jest, że żaden strój ani żadne zachowanie nie upoważnia nikogo do gwałtu.".. Ale też nikt nie ma prawa oczekiwać, że prowokując do pewnych zachowań nie stanie się ich ofiarą! Ale skoro tak uważacie... No to jak was ktoś leje z liścia, nie wołajcie swojego faceta na pomoc! Przecież "żadne zachowanie nie upoważnia nikogo"! To niby dlaczego Twój facet ma lać kogoś po ryju? Przecież "żadne zachowanie nie upoważnia nikogo." Jak ŻADNE to ŻADNE i w każdej sytuacji!!!

Autor:  17.01.2012 zgłoś

Rozumiem, że słowa twojej matki, siostry, córki czy kogo tam masz to też łganie ? Zastanów się co piszesz, miałeś chyba w dzieciństwie bardzo ciężkie zabawki i kilka spadło ci na ten baniak w którym mózgu brak.

Autor:  17.01.2012 zgłoś

dokładnie, każda kobieta jest kurwą, nawet niechce mi sie udawadniać, twoja matka i córka, i co, wielkie oburzenie? taka jest rzeczywistość, wszystkie nasze matki sie sprzedawały na sobie znane sposoby, co tu kłamac i różowe robić to co nasze

Autor: magda  17.01.2012 zgłoś

Hehehhe, nie lubisz tych argumentów, w których porównuje się ofiarę gwałtu do radia, samochodu itd. tylko dlatego, że są to bardzo dobre argumenty.. przypuszczam, ze jestes tepym kolesiem ;D Gdybym byla chamska, to zyczy;labym Ci zeby spotkalo to Twoja corke, zone itp - przekonalbys sie ze kobieta w odroznieniu do radia ma uczucia, emocje Psychika kobiety, ktora zostala zgwalcona - jest nieodwracalnie zniszczona.

Autor: lol  17.01.2012 zgłoś

Po co gwałcić kobietę? Jeszcze można się zarazić jej głupotą to było by straszne.

Autor:  17.01.2012 zgłoś

kobieta ma uczucia? chyba do naruszenia swej nietykalności, uczucia strachu i uczucia zawiedzenia że mało dostały, innych uczuc kobiecych nie znam

Autor: user  17.01.2012 zgłoś

Niektore kobiety sa ubrane seksownie to ok ale niektore saubrane wyzywajaco seksualnie goly brzuch pipe prawie na wierzchu cycki prawie chca same wyleciec ze stanika jeszcze jakis maikijaz ktory podkresla wulgarnosc powiazane z erotyka a facet jak to facet jest zwrokowcem jesli nie chce sie go wabic nie nalezy sie tak ubierac dlatego u Arabow kobiety sa przykryte materialami a wspolczesne kobiety mysla ze facet to maszynka elektryczna ze jego poped seksualny ktory od ewolucji byl wlasnie nastawiony na wzrokowosc zby przedluzyc gatunek ludzki nagle mysli taka mloda samiczka lat 16 czy ledwo 18 ze facet ktory nie bzykal baby np od kilku miesiecy powstrzyma sie ?? to jak rekacja wybuchowa bomby atomowej tego procesu nie da sie zatrzymac ... Uwazam ze kobiety moga pdkreslac swoja seksualnosc tylko niech az tak nie prowokuja w okresie letnim ti jest dosc nagminne Jesli kobieta jest rozsadna i madra nie ubierze sie wyzywajaco chcac sie spotkac z facetem 1y raz fakt ze kazda wiekszosci kobiet jest atrakcyjna dla faceta to nie oznacza ze nalezy sie nad nim pastwic ubierajac sie wyzywajaco co doprowadza do aktywnosci seksualnej

Autor:  17.01.2012 zgłoś

"Niby fakt, że "Prawdą jest, że żaden strój ani żadne zachowanie nie upoważnia nikogo do gwałtu.".. Ale też nikt nie ma prawa oczekiwać, że prowokując do pewnych zachowań nie stanie się ich ofiarą! O nie nie nie nie, tu nie ma tożsamości. Nikt nie ma pretensji, że jak robisz głupie rzeczy to może się to nie fajnie skończyć. Jeżeli ktoś kogoś: zabije, okradnie, zgwałci czy pobije, to jest to wina sprawcy i tylko sprawcy, ofiara może być głupia i poleźć tam gdzie lepiej nie chodzić, ale to w rzaden sposób nie zmniejsza winy sprawcy. Ten sprawca jest tak samo winny jak osoba która pobije, okradnie, zgwałci czy zabije ostrożną osobę grzecznie siedzącą we własnym zamkniętym na klucz domu. " No to jak was ktoś leje z liścia, nie wołajcie swojego faceta na pomoc! Przecież "żadne zachowanie nie upoważnia nikogo"! To niby dlaczego Twój facet ma lać kogoś po ryju? Przecież "żadne zachowanie nie upoważnia nikogo." Jak ŻADNE to ŻADNE i w każdej sytuacji!!! "" a to że tak powiem ma się do tematu w sposób jaki?

Autor:  17.01.2012 zgłoś

albo przed kam na fotce sie nachylaja aby cycki bylo widac a jak sie pochylają to tak jakby dupe dawały i tu niechodzi o to jak są ubrane, tylko o świadome prowokowanie, posyłanie gestów sexualnych, bo sama nagośc kobieca jako nagość jest niepodniecająca, lub poprostu niedziała szczująco sexualnie.

Autor: Anty  17.01.2012 zgłoś

Ad.części pt "mity " - Żadne mity tylko feministyczne pierdoły.Gdyby tak jedna z drugą skończyła coś więcej niż zaoczne studia i interesowała się czymś więcej poza debilnymi serialami dla wiejskich garkotłuków to wiedziałyby iż to co podają jako mity jest w większości niepodważalnymi faktami. Pieprzy się w łebkach feminisiom,mają już programowo wpisaną przez państwo pizdokrację to szukają więcej. Tylko patrzeć jak zażądają dopłaty do pierwszego wibratora i odszkodowania za zybyt wczesne zużycie.

Autor: do user  17.01.2012 zgłoś

twój poziom jest żenujący

Autor:  17.01.2012 zgłoś

user u Arabów też są gwałty, a kobiety tam nie mają cycków na wierzchu, w sumie to mają tylko oczy na wierzchu. Materiał wcale gwałcicielom nie przeszkadza. Co gorsza tam gwałciciel jest jeszcze chroniony, bo taka ofiara bardzo często nie zgłasza gwałtu bo jeszcze zostanie ukamieniowana za seks pozamałżeński albo rodzina się jej wyprze bo hańbę do domu przyniosła.

Autor: exmisja  17.01.2012 zgłoś

Wszelkimi sprawcami zła na świecie w 90% są faceci (wojny, gwałty, kradziejstwo,pobicia ,większość wypadków drogowych itd itp) to może czas ich wysłać w daleki rejs z kapitanem COSTA CONCORDI ..na dno

Autor: saxoralnosc  17.01.2012 zgłoś

wszystko zalezy od środowiska czy kobiety bedą chodziły nago czy nasladowały bezprzerwy sex oralny wykorzystując palca czy w ubraniu, to jeśli to bedzie stawało sie normą, dla mezczyzn niebedzie to miało wtedy wiekszego znaczenia, cos na zasadzie, wiekszy dostep, mniejsze zainteresowanie, mniejszy dostep, czyli cos ukrytego jak arabskie kobiety wtedy bardziej pobudzające

Autor:  17.01.2012 zgłoś

niezgadzam sie, kobiety kreują idiokracje czy pizdokracje knują intrygi ktore sa zaczątkiem wszelkiego zła

Autor: exmisja  17.01.2012 zgłoś

knują nieknują ,ale i tak z natury są lepsze....oczywiście

Autor:  17.01.2012 zgłoś

prowokowanie ma znzcanie

Autor:  17.01.2012 zgłoś

takie zrzucanie części odpowiedzialności na ofiarę to zachęta dla gwałciciela. Bo skoro ofiara na policji jest traktowana jak współwinna, społeczeństwo też ją wytyka palcami, to będzie mniej skłonna żeby zgłaszać sprawę, ba nie powie nikomu bo się będzie wstydzić i nikt oprócz ofiary i sprawcy o gwałcie nie wie, czyli gwałciciel nie ponosi żadnej odpowiedzialności a to go zachęca do dalszych gwałtów, bo skoro jemu nic nieprzyjemnego się nie stało to dlaczego nie zgwałcić następnej osoby i a potem jeszcze kolejnej.

Autor: exmisja  17.01.2012 zgłoś

sprawca powinien być pozbawiany narzędzia zbrodni

Autor: Ninka  17.01.2012 zgłoś

Ej faceciki, co wchodzicie na kobiece forum, żeby bezpiecznie móc poobrażać kobiety, coś mi się zdaje, że w realu to prawdziwe z was pizdryki, żadnej kobiety nie potrafiące zadowolić. Ech, marni frustraci.... Jesteście żałośni.

Autor:  17.01.2012 zgłoś

do niektorych komentatorów jesteście chorzy pisząc ze same są sobei winne. Nie wiem jak mogła byc winna 60paro letnia, albo 10 latka albo kobieta opatulona w golfie ? Winni są zawsze i tylko wyłaczine oprawcy!!!!! Leczcie się bo sami moze kiedys komus zrobicie krzywdę (byc moze tylko gadaniem, a moze i czynem)

Autor: max  17.01.2012 zgłoś

Do tych dziewczyn (kobiet) co uważają, że mają prawo chodzić w krótkich spódniczkach, zachowywać się prowokująco itp... Żeby było jasne - za gwałt pełną prawną odpowiedzialność ponosi sprawca - nie ma ŻADNEGO WYTŁUMACZENIA!!! Ale dziewczyny - dla WŁASNEGO bezpieczeństwa - nie korzystajcie tak ochoczo ze wszystkich swoich praw! Jak ktoś wcześniej napisał "cmentarz jest pełen tych co mieli prawo". Ja mam prawo chodzić nocą po poznańskiej Wildzie czy Jeżycach z telefonem przy uchu i 10.000 zł w kieszeni. Mam prawo do zostawić otwarty samochód lub opuszczoną szybę, mam prawo do wielu rzeczy, ale z poczucia WŁASNEGO bezpieczeństwa tego nie robię. Po co mi po tym, że mam prawo, jak nie będę miał 10.000 i telefonu? Wiem, że nie zawsze ubiór jest przyczyną - można być ubraną we worek a i tak można być zgwałconą. Ale chodzi o minimalizację ryzyka. Czasem nie ma się wpływu - owszem. Ale róbcie tak - abyście same przed sobą nie musiały przyznawać, że "może trzeba było....".

Autor: 667  17.01.2012 zgłoś

Ludzie co z wami? Jak można usprawiedliwiać gwałt strojem kobiety? Wy się do średniowiecza cofacie! Jestem kobietą i nie mam zamiaru przed wyjściem z domu zastanawiać się czy jakiemuś choremu zbokowi moja spódnica wyda się prowokująca czy nie, to jest chore. A czy wy drodzy panowie chcielibyście obawiać się zakładać np. obcisłe jeansy, krótkie spodenki, lub inne wasze ulubione ubrania tylko dla tego że ktoś większy i silniejszy może wam się do 4-liter dobrać?

Autor:  17.01.2012 zgłoś

przypominam, że mężczyźni też padają ofiarą gwałtu, sprawcami też są mężczyźni

Autor: max  17.01.2012 zgłoś

Nic nie usprawiedliwia gwałciciela - absolutnie! Nikt nie mówi, że macie latem w kocach chodzić. Bardziej nawet chodzi o zachowanie kobiet - kokieteryjne w stosunku do facetów. Jeżeli dziewczyna nosi spódniczki tak krótki, że pół dupy widać - to dla kogo tak się ubiera;). Na pewno nie dlatego, że jest "tak gorąco". Nigdy nie usprawiedliwię w żaden sposób gwałciciela - nigdy! Ale też nie zrozumiem kobiet - które WIEDZĄC, że ich stój może być prowokujący - wiedzą, że będą same wracać wieczorem - nie pomyślą o tym, że może warto stonować. Masz prawo - oczywiście!!! Masz! Tylko po co? Są pewnie tysiące przypadków, gdzie wygląd kobiety i zachownie nie miało się ni jak do tego co ją spotkało. Ale zapewne są też tysiące takich, gdzie wystarczyło nie kusić losu...

Autor:  17.01.2012 zgłoś

to jak mezczyzna ma mieć sex za darmo jak nie poprzez gwałt? usprawiedliwiam gwałcicieli , bo taka kobieta zyje po to by prowokować i głosić prawo o swoiej nietykalności

Autor: Allo  17.01.2012 zgłoś

Piszecie o tym że kobiety są same sobie winne. Może część bezmyślnych jest,bo faktycznie wyglądają jak spod latarni.. Ale co z tymi które są ubrane normalnie,albo po prostu ładnie,które znalazły się w złym miejscu w nie odpowiednim czasie? I tak zdarza się że są gwałcone,a bo frajerowi się zachciało. Straszne to jest. Ja idąc po ulicy zawsze jestem czujna. Grupki omijam z daleka. W dzisiejszych czasach nie można ufać nikomu,straszne to ..

Autor:  17.01.2012 zgłoś

mezczyzni zjednoczcie sie i bądzcie za gwałcicielami, co wam przeszkadza krzywdzenie kobiet, one nas krzywdzą bardziej, służymy im tylko do ich celów, popatrzcie na te usmiehcniete suki, mają to o czym tylko możemy pomarzyć, powrócmy do starych czasów a nie grajmy w zawodach kobiet, przeciesz powinno sie nam cos należeć one same nic nie dają, tylko żerują jak te pasożyty na wszystkim co nasze.

Autor: aadfadf  17.01.2012 zgłoś

Ile w tych statystykach jest sytuacji, w której sex był dobrowolny, a potem - jak się wydało i trzeba by było "świecić oczami" przed rodzicami, chłopakiem czy mężem, to się "nagle" okazywało, że to był gwałt? Bo że takie sytuacje zdarzają się i to nie rzadko - to wszyscy wiedzą. Żeby była jasność - nie bronię faktycznych właścicieli, których wg mnie powinno się kastrować, podobnie jak pedofili.

Autor:  17.01.2012 zgłoś

Dlaczego jestes za kastracją pedofilii?? potrzeby sexualne sa uniwersalnym prawem kazdego człowieka, niemożna doszukiwac sie w nich winy, pozatym nie sexualność czyni krzywde, czy to w formie między pokoleniowej czy rówieśniczej. Pozatym żadne prawo niemoże regulować sexualności człowieka.

Autor: Syn_Tuluka  17.01.2012 zgłoś

Widze, ze na moja glowe wylano tyle nienawisci, iz wystarczyloby obdarowac nia co najmniej 100 gwalcicieli :))) Ja podtrzymuje moje zdanie, nei prowokowac i tyle. Wiekszosc to sa wymyslone gwalty. Dala dupy, a pozniej przyszla refleksja i pomyslala, ze wyciagnie troszke kasy. Moj przypadek byl prawdziwy i zalatwilem taka panienke :) Oprocz tego opowiedzialem wszystkim kolesiom, aby na nia uwazali bo to szmata co moze zniszczyc zycie. kazdy kolega widzial jej nagie fotki, ktore jej robilem :)))

Autor: asdf  17.01.2012 zgłoś

Gdyby przyjąć wszystkie prezentowane przez autorkę argumenty, to żaden facet nie byłby bezpieczny przed oskarżeniem o gwałt. Nawet mąż mógłby obawiać się, czy żona po 10 latach małżeństwa nie zgłosi, że ją zgwałcił. Wszystko powinno być wyważone. Kobiety powinny być chronione przed gwałtem, a mężczyźni przed fałszywymi oskarżeniami. No bo tak naprawdę, nie jaką jak się bronić. Dlatego dawniej sądy nie uznawały oskarżeń o gwałt, jeżeli do rzekomego zdarzenia dochodziło w mieszkaniu kobiety, która zaprosiła mężczyznę, mężczyzny, który zaprosił kobietę, czy w małżeństwie. To było dobre prawo i chroniło obie strony.Teraz, jeśli kobieta chce komuś zniszczyć życie, to ma do swojej dyspozycji Prokuraturę. To jest chore. A co do ubrania, to prawda, że nie usprawiedliwia gwałtu, ale na pewno prowokuje. Podobnie jak w chodzeniem po nocy w niebezpiecznych miejscach. Dlatego Policja na kursach ostrzega kobiety przed takimi zachowaniami. Proste i logiczne, prawda?

Autor: asdf  17.01.2012 zgłoś

Gdyby przyjąć wszystkie prezentowane przez autorkę argumenty, to żaden facet nie byłby bezpieczny przed oskarżeniem o gwałt. Nawet mąż mógłby obawiać się, czy żona po 10 latach małżeństwa nie zgłosi, że ją zgwałcił. Wszystko powinno być wyważone. Kobiety powinny być chronione przed gwałtem, a mężczyźni przed fałszywymi oskarżeniami. No bo tak naprawdę, nie jaką jak się bronić. Dlatego dawniej sądy nie uznawały oskarżeń o gwałt, jeżeli do rzekomego zdarzenia dochodziło w mieszkaniu kobiety, która zaprosiła mężczyznę, mężczyzny, który zaprosił kobietę, czy w małżeństwie. To było dobre prawo i chroniło obie strony.Teraz, jeśli kobieta chce komuś zniszczyć życie, to ma do swojej dyspozycji Prokuraturę. To jest chore. A co do ubrania, to prawda, że nie usprawiedliwia gwałtu, ale na pewno prowokuje. Podobnie jak w chodzeniem po nocy w niebezpiecznych miejscach. Dlatego Policja na kursach ostrzega kobiety przed takimi zachowaniami. Proste i logiczne, prawda?

Autor: aloiw  17.01.2012 zgłoś

ci wszyscy panowie tutaj broniący gwałcicieli..zastanawiam się na ile to prowokacja.. skłaniam się jednak ku poglądowi, że ewolucyjnie stoicie niżej. To co tutaj wypisujecie nie mieści się w kategorii poglądów. Małpa gdyby umiała pisać napisałaby coś mądrzejszego..Jak gwałt można tłumaczyć pierwotnym instynktem, że mężczyzna to wzrokowiec, że może nie umieć powstrzymać się przed zgwałceniem. Gwałt to krzywda na ciele i umyśle. Nie umiem pojąć, że ktoś (np.kobieta) błaga o litość, płacze i prosi by jej nie krzywdzić a ty baranie patrzysz, że ktoś cierpi, że nie chce i nic sobie z tego nie robisz, bo musisz zaspokoić instynkt..jak można mieć przyjemnośc z sytuacji widząc kogoś np sparaliżowanego strachem, zalanego łzami..żeby mieć przyjemność z takiej sytuacji trzeba być zwyrodnialcem a zwyrodnialcow trzeba surowo karać.. pozdrawiam wszystkich panow z tego forum, ktorzy bronią gwałcicieli.. uruchomcie wyobraźnię i wyobraźcie sobie, że ta gwałcona kobieta to np wasza matka albo siostra..albo wyobraźcie sobie, że was gwałci wasz kumpel dla zaspokojenia insytnktu

Autor: sexi  17.01.2012 zgłoś

"Autor: (2012-01-16 09:26:24) ----- a ja uwazam ze kobiety (nie wszystkie) same sobie winne. wczoraj wieczorem widzialam dziewczyne - cienke rajstopy, krotkie spodenki spod ktorych pol posladka bylo widac... calym wygladem mowila "r*nij mnie". to co tu sie dziwic ze jak idzie facet ze sklonnoscia do gwaltow to nie przejdzie obojetnie? dziewczyny stylizuja sie na dzi*ki a potem pretensje do calego swiata. sama jestem kobieta, wiem co mowie. " Jeśli naprawdę jesteś kobieta to zapewne grubą i brzydką maszkara, która najzwyklej w świecie zazdrości pięknym kobietom, które maja co pokazać. A co do gwałtu żaden facet nie ma prawa nawet gdybym chodziła sobie nago!! Bo jeśli można usprawiedliwiać prowokacją gwałt, to inne przestępstwa również także morderstwo bo akurat ktoś mnie sprowokował głupią mordą i tyle :P

Autor: .....  17.01.2012 zgłoś

Nikt, a przynajmniej nie ja, nie mowi o braku winy sprawcy, czy o "mniejszej winie" jesli kobieta byla ubrana wyzywajaco. Co niezmienia faktu,z e jest pewna szansa na gwalt, ale okreslonymi RYZYKOWNYMI zachowaniami (np chodzenie samej noca) ja sie podkreca. Sprawca jest winny gwaltu, ale kobieta jest winna, ze padlo na nia- byla w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie; srodek nocy to kiepska pora na samotne spacery. To tak jak z towarzystwem ubezpeiczeniowym: dom ubezpieczysz, ale grosza Ci nie oddaja, jesli w drzwiach nie masz zamka, a okna nie maja szyby zwyklej nawet.

Autor: jak to bywa  17.01.2012 zgłoś

na tego typu forum/ach/ niektórzy prowokuje niektórzy żartują. itd. Jednak pojęcie gwałtu jest wieloznaczne. Chyba jednak inny byłby gwałt/napad w parku a inny u niego w łóżku po zakrapianej kolacji. Czy w obu przypadkach kara moze byc taka sama, np. 12 lat wieżienia, jak się panie domagacie? Wcześniej proponowałem paniom przezorność a nie zakaz-"nie gwałć". Po namyśle zasade przezornosci rozciagnałbym na obie płcie. Przecież sądowymi ofiarami rzekomego gwałtu padaja tez mężczyźni. Nie ulega watpliwości ze pewna liczba "gwałtów" jest pozorowanych. Dyskusyjnych. Dobrze wiadomo w czym rzecz, szkoda czasu na przykłady.Nie idealizujmy kobiet. W cyniźmie dorównuja mężczyznom.

Autor: Ciach  18.01.2012 zgłoś

Przychodzi dziewczyna do banku i pyta: - Czy te dwa banknoty stuzlotowe sa prawdziwe? Kasjerka oglada banknoty i mowi: - Niestety prosze pani, te pieniadze sa falszywe. - O Boze, zostalam zgwalcona!

Autor: xxxxx  18.01.2012 zgłoś

FF A jak kobieta chce seksu i jest tego pewna to idzie do łóżka. Po seksie stwierdzi że się jej niepodobało i oskarża o gwałt , mówi że nie chiała. To są kur wy a nie kobiety. Najpierw chcą , robią a potem -ja nie chciałam. Co napiszecie panie na swoją obronę.

Autor:  18.01.2012 zgłoś

"W 90% przypadkow gwaltow, wszystkiemu winne sa kobiety, ktore prowokuja i zachecaja. Czesto same chetnie sie nadstawiaja, a gdy facet nie chce z nimi utrzymywac dluzej znajomosci, wymysla sobie gwalt. Sam mialem podobny przypadek, gdy zakochana panienka (ktorej kazalem spadac) zaczela mnie szatnazowac, ze pojdzie na Policje i powie, iz ja zgwalcilem :) Moja riposta byla krotka, dostala w ryja i powiedzialem, ze jak pojdzie i nagada bzdur, to nie ja ja zgwalce, ale kilku zbirow i polamia jej nogi. Poskutkowalo, jeszcze mnie przepraszala. Kolejny wydumany temat dla idiotek, tak samo jak niby gwalty domowe przez meza. Jak moze byc gwalt domowy ? Zona jest od tego, aby dawac mezwi zaspokojnie kiedy tego pragnie. Jakies debilki feministki wymyslily, ze jak maz wezmie zone sila to ja zgwalicl :) To nei gwalt, tylko prawo meza do zaspokojenia. Zona jest od tego i juz. " Najwyraźniej mamy na forum przyszłego gwałciciela...

Autor: aloiw  18.01.2012 zgłoś

ale nie mowimy o sytuacjach pozorowanych kiedy ktoś kłamie. Mówimy o rzeczywistych gwałtach. I nie chodzi o statystyki, czy tych zjawisk jest mniej czy więcej tylko o to, że są.. wiele osób tutaj pisało o meritum , czyli nie gwałć jak słyszysz "NIE".....tylko o to chodzi

Autor:  18.01.2012 zgłoś

"przypuszczam, ze jestes tepym kolesiem ;D Gdybym byla chamska, to zyczy;labym Ci zeby spotkalo to Twoja corke, zone itp - przekonalbys sie ze kobieta w odroznieniu do radia ma uczucia, emocje Psychika kobiety, ktora zostala zgwalcona - jest nieodwracalnie zniszczona" W takim razie z Tobą najwyraźniej też jest coś nie tak. Jeśli już komuś życzyć gwałtu, to z całą pewnością nie jego żonie czy córce, ale jemu.

Autor:  18.01.2012 zgłoś

Hmmmmm kobiety są poto by je kochać szanować i do rodzenia dzieci. Jak kobieta mówi tak to znaczy tak , jak mówi nie to znaczy nie. Proste jek drut. kobiety łatwo zozgryść

Autor: gość  18.01.2012 zgłoś

Jak Was czytam, to nieodparcie nasuwa się myśl: "czy kobieta składa się wyłącznie z d...?". Uważam, że w przeważającej części to wina właśnie Was - kobiet, które najczęściej o tym i sprawach w okół tego mówią, piszą, ekscytują się tym itd. Przykłady: wypowiedzi kobiet i kobietek na tym forum, program Ewy Drzyzgi w TVN "Rozmowy w toku" - gdzie większość emitowanych edycji dotyczy seksu, itp, itd. Temat rzeka, ale jeśli chce się być szanowanym, trzeba szanować samego siebie, czego wszystkim kobietom szczerze życzę

Autor: Anita  18.01.2012 zgłoś

Do poprawiacz ''A o tym, że gros gwałtów wynika z tego, że już po fakcie kobieta nagle stwierdza że jednak nie chciała, więc najprościej jest powiedzieć że był gwałt...'' TO MOZE ZACZNIJCIE ROZUMIEC "NIE" TO PIERWSZE" NIE", A NIE 10 CZY 20!! TAKIE TRUDNE? nawet jak kobieta okaze wam szczypte sympati, zaufania nie znaczy ze chce sexu, nawet jak sie przytuli bo moze nie robi tego całkiem dobrowolnie poniewaz nie chce odpychajac sprawic przykrosci temu facetowi ktory troszke siła przyciaga ja do siebie. Sa rozne sytuacje ktore kazdy mogłby sobie inaczej zinterpretowac, NIE ZAWSZE JEST TAK JAK TO WYGLADA!! Nawet jak dziewczyna zgodzi sie pujsc do jego domu to moze chce tylko porozmawiac i blizej poznaca moze tylko pogadac bo widzi w nim tylko kolege. .. . A wy oczywiscie nie przegapuicie zednej okazji zeby por. . . .ć bo po co wysilac wasz ograniczony umysł niezdolny do głebszego myslenia, tylko do oceny sytuacji po pozorach bo w sumie po co, kiedy wystarczy wasza jedna reka zeby ja całkowicie unieruchomic a druga zrobic swije!!!!!!!!!!!!!

Autor: izka  18.01.2012 zgłoś

ludzie opamietajcie sie -nie ma edukacji w szkole dla dziewczat jak sie wystrzec gwaltu ???ja nie mialam -przezylam pieklo i nikt mi nic nie wmowi ze bylam wyzywajaco ubrana bo nie naleze do grupy dziewczyn ktore nawet chodza na dyskoteki .chcialam sobie skrocic droge i mialam pecha bo trafilam na faceta ktory psychicznie i fizycznie mnie zniszczyl .niwazne co niewazne jak boli caly czas .

Autor: Facet  18.01.2012 zgłoś

Niestety kobiety często nie zdają sobie sprawy z podstawowych spraw :-(. Są mężczyźni, którzy potrafią się powstrzymać i nie wykorzystać sytuacji (okazji??) są tacy którzy wykorzystają każdą okazję do zaliczenia panienki. Powinnyście uważać i tyle. Śmieszą mnie opinie tak jak u Anity powyżej. Jeżeli nie chcecie mieć z chłopakiem nic wspólnego to się do niego nie przytulajcie! Jak chcecie TYLKO porozmawiać to możecie się umówić w kawiarni a nie wieczorem w jego mieszkaniu. Anita sama sobie zaprzecza - pisze najpierw że chce się z kimś BLIŻEJ POZNAĆ (ja mi kobieta mówi, że chce przyjść do mnie żeby mnie bliżej poznać to rozumiem, że ma ochotę na sex) a później że tylko porozmawiać. Nie rozumiecie jak facet działa?? Jeżeli NIE CHCESZ SEXU to nie przychodź do faceta do domu, nie zapraszaj go do siebie do domu, nie przytulaj się, nie całuj namiętnie, MYŚL, MYŚL, MYŚL. Miałem kiedyś olbrzymi konflikt ze swoją żoną, która najpierw zachowywała się bardzo prowokacyjnie wobec mnie, a kiedy chciałem sexu powiedziała nie. Nie odzywałem się do niej przez tydzień (może powinienem ją wziąć siła?). Teraz układ jest taki: jak nie chcesz się kochać to nie prowokuj mnie do sexu nie rozpalaj mnie i nie zostawiaj kiedy jestem "czerwony jak cegła i rozgrzany jak piec". Kobiety pomyślcie czego chcecie a czego nie i zachowujcie się odpowiednio do tego co chcecie. Dawajcie facetom jasny sygnał. Bo byłem kilkakrotnie uczestnikiem sytuacji kiedy "nie" znaczyło "tak" . (NIGDY nie zgwałciłem żadnej kobiety, ale pare razy to miałem mętlik w głowie i nie wiedziałem o co Wam chodzi bo myśłem że "nie" to znaczy "nie").

Autor:  18.01.2012 zgłoś

Zgadzam się z facet. Moja laska dobiera mi się do pałki a jak mi stanie to mówi że nie chce to po jaki huk tam leziesz pizdo głupia a potem NiE. To wku r wiające takie zabawy.

Autor: ola  18.01.2012 zgłoś

niestety gwalt staje sie skutkiem na porzadku dziennym grono plci meskiej oczywiscie ma swoje zdanie ze to kobieta jest winna slyszalam ze ostatnio zgwalcili kobiete w centrum miasta i co ...nikt nie pomogl .tak tez sie dzieje z tabletka gwaltu-ten kto ja posiada odrazu wie ze ja uzyje w wiadomym celu -wiec prosze mezczyzn o wytlumaczenie czym sie kieruja jesli maja ochote a celu brak ?naprawde lepiej jest zgwalcic -bo przeciez zawsze kobieta bedzie sobie winna

Autor: kamil  18.01.2012 zgłoś

za gwałt gwałciciel zawsze ponosi winę. Czy by to była ślicznotka w sexi pończoszkach i mini czy zasłonięta po oczy arabka czy zakonnica! Pytanie jest teraz takie: skąd tacy gwałciciele się biorą? Przeciętny chłopiec od najmłodszych lat jest terroryzowany wieloma obrazami o tresci erotycznej! Cała masa i to nietylko w materiałach typowo pornograficznych jak stworzone do tego celu gazety i strony internetowe... Wiele reklam, magazynów dla młodzieży... Są one przesiąknięte seksem... W wielu przypadkach powoduje to uzależnienie się chłopca, potem chłopaka i mężczyzny od pornografii... Napięcie jest coraz większe, potrzeba z czasem coraz mocniejszych bodźców by wywołać podniecenie-coraz barziej wyszukane obrazy i techniki masturbacji... z czasem potrzeba mocniejszych bodźców jest tak mocna iż taki człowiek ,,chwyta się" kobiet... ,,Pół biedy" jeśli są to prostytutki... Mężczyzna ponosi winę przecież on decyduje-zgwałcić czy jednak nie... ponosi odpowiedzialność za swe czyny w 100procentach! Ale do odpowiedzialnośći należy też pociągnąć tych wszystkich, którzy obudzili ,,bestię"w mężczyźnie! Wszechobecna pornografia i ociekające sexem reklamy i inne programy-z pozoru ,,normalne"-twórcy tych materiałów-wszyscy-powinni ponieść odpowiedzialność karną za degradację w umysłach chłopców i mężczyzn! Także ci, którzy pozwalają na to, że pornografia jest w tak wielu miejscach-często nawet bardzo blisko dziecięcych! Także kobiety nieskromnie ubrane i prowokujące zachowaniem-skąd to się bierze? Dziewczynka w dzieciństwie i potem jako młoda dziewczyna nie ma przekazywane najpierw od taty, potem chłopaka, że jest piękna, wartościowa i warto o nią walczyć. Niekoniecznie chodzi tu o walkę fizyczną. Raczej o poczucie wartości u dziewcząt i to, że należy walczyć o nią często ,,codziennymi sposobami" jak pomoc w drobnych czynnościach, uprzejmości, pokazywanie jej, że jest wartościową osobą-kobietą! Bez względu na to, że nie jest mega seksowna, ze wygląda zwyczajnie... Ojcowie!!! gdzie wy jesteście kiedy wasze córki was potrzebują???waszego potwierdzenia kim są !... 90procent dziewcząt, które chodzą ubrane w wyzywające stroje i pokazują takie właśnie zachowanie-albo wychowywało się bez taty, albo ich ojcowie byli ,,zajęci" i nikt im nie przekazał tego, czego potrzebują... Jest jeszcze coś! Fałszywy obraz kobiety i kobiecości! Zewsząd trąbi się, że prawdziwa kobieta to taka, która zniewala mężczyzn wyglądem i działa na nich jak magnes... Tzw: ,,zwykłe dziewczyny"tj. o przeciętnej urodzie, niezawsze szczuplutkie czy długonogie a takich jest przeważająca ilość są terroryzowane takim stereotypom kobiety...a to w połączeniu z brakiem ojcowskiego zainteresowania i słabej woli czy partnera podzielającego taki pogląd... Prowadzi do skrzywienia obrazu właściwej kobiecości i własnego ,,ja" a w następstwie do takich prowokujących zachowań...współczuć tylko tym biednym dziewczynom... Jeszcze raz! ojcowie! gdzie jestescie!!?? żaden z Was nie chciałby przenigdy słyszeć o tym, że jego córeczka została zgwałcona!! Więc tatusiowie! do dzeła!! może nie jest jeszcze za późno!! Ruszcie tyłki z przed telewizora i walczcie o swoje córki póki czas!!!

Autor: moze któraś z pań  18.01.2012 zgłoś

wyjasni rzeczowo, dlaczego kobieta ma by c "sexy".. Bez przerwy czytam wezwania bądź sexy!! Dlaczego chcecie byc cały czas poządane?

Autor:  18.01.2012 zgłoś

"za gwałt gwałciciel zawsze ponosi winę. Czy by to była ślicznotka w sexi pończoszkach i mini czy zasłonięta po oczy arabka czy zakonnica! Pytanie jest teraz takie: skąd tacy gwałciciele się biorą? Przeciętny chłopiec od najmłodszych lat jest terroryzowany wieloma obrazami o tresci erotycznej! Cała masa i to nietylko w materiałach typowo pornograficznych jak stworzone do tego celu gazety i strony internetowe... Wiele reklam, magazynów dla młodzieży... Są one przesiąknięte seksem... W wielu przypadkach powoduje to uzależnienie się chłopca, potem chłopaka i mężczyzny od pornografii... Napięcie jest coraz większe, potrzeba z czasem coraz mocniejszych bodźców by wywołać podniecenie-coraz barziej wyszukane obrazy i techniki masturbacji... z czasem potrzeba mocniejszych bodźców jest tak mocna iż taki człowiek ,,chwyta się" kobiet... ,,Pół biedy" jeśli są to prostytutki... Mężczyzna ponosi winę przecież on decyduje-zgwałcić czy jednak nie... ponosi odpowiedzialność za swe czyny w 100procentach! Ale do odpowiedzialnośći należy też pociągnąć tych wszystkich, którzy obudzili ,,bestię"w mężczyźnie! Wszechobecna pornografia i ociekające sexem reklamy i inne programy-z pozoru ,,normalne"-twórcy tych materiałów-wszyscy-powinni ponieść odpowiedzialność karną za degradację w umysłach chłopców i mężczyzn! Także ci, którzy pozwalają na to, że pornografia jest w tak wielu miejscach-często nawet bardzo blisko dziecięcych! Także kobiety nieskromnie ubrane i prowokujące zachowaniem-skąd to się bierze? Dziewczynka w dzieciństwie i potem jako młoda dziewczyna nie ma przekazywane najpierw od taty, potem chłopaka, że jest piękna, wartościowa i warto o nią walczyć. Niekoniecznie chodzi tu o walkę fizyczną. Raczej o poczucie wartości u dziewcząt i to, że należy walczyć o nią często ,,codziennymi sposobami" jak pomoc w drobnych czynnościach, uprzejmości, pokazywanie jej, że jest wartościową osobą-kobietą! Bez względu na to, że nie jest mega seksowna, ze wygląda zwyczajnie... Ojcowie!!! gdzie wy jesteście kiedy wasze córki was potrzebują???waszego potwierdzenia kim są !... 90procent dziewcząt, które chodzą ubrane w wyzywające stroje i pokazują takie właśnie zachowanie-albo wychowywało się bez taty, albo ich ojcowie byli ,,zajęci" i nikt im nie przekazał tego, czego potrzebują... Jest jeszcze coś! Fałszywy obraz kobiety i kobiecości! Zewsząd trąbi się, że prawdziwa kobieta to taka, która zniewala mężczyzn wyglądem i działa na nich jak magnes... Tzw: ,,zwykłe dziewczyny"tj. o przeciętnej urodzie, niezawsze szczuplutkie czy długonogie a takich jest przeważająca ilość są terroryzowane takim stereotypom kobiety...a to w połączeniu z brakiem ojcowskiego zainteresowania i słabej woli czy partnera podzielającego taki pogląd... Prowadzi do skrzywienia obrazu właściwej kobiecości i własnego ,,ja" a w następstwie do takich prowokujących zachowań...współczuć tylko tym biednym dziewczynom... Jeszcze raz! ojcowie! gdzie jestescie!!?? żaden z Was nie chciałby przenigdy słyszeć o tym, że jego córeczka została zgwałcona!! Więc tatusiowie! do dzeła!! może nie jest jeszcze za późno!! Ruszcie tyłki z przed telewizora i walczcie o swoje córki póki czas!!! " A matki mają leżeć i pachnieć???

Autor:  18.01.2012 zgłoś

"za gwałt gwałciciel zawsze ponosi winę. Czy by to była ślicznotka w sexi pończoszkach i mini czy zasłonięta po oczy arabka czy zakonnica! Pytanie jest teraz takie: skąd tacy gwałciciele się biorą? Przeciętny chłopiec od najmłodszych lat jest terroryzowany wieloma obrazami o tresci erotycznej! Cała masa i to nietylko w materiałach typowo pornograficznych jak stworzone do tego celu gazety i strony internetowe... Wiele reklam, magazynów dla młodzieży... Są one przesiąknięte seksem... W wielu przypadkach powoduje to uzależnienie się chłopca, potem chłopaka i mężczyzny od pornografii... Napięcie jest coraz większe, potrzeba z czasem coraz mocniejszych bodźców by wywołać podniecenie-coraz barziej wyszukane obrazy i techniki masturbacji... z czasem potrzeba mocniejszych bodźców jest tak mocna iż taki człowiek ,,chwyta się" kobiet... ,,Pół biedy" jeśli są to prostytutki... Mężczyzna ponosi winę przecież on decyduje-zgwałcić czy jednak nie... ponosi odpowiedzialność za swe czyny w 100procentach! Ale do odpowiedzialnośći należy też pociągnąć tych wszystkich, którzy obudzili ,,bestię"w mężczyźnie! Wszechobecna pornografia i ociekające sexem reklamy i inne programy-z pozoru ,,normalne"-twórcy tych materiałów-wszyscy-powinni ponieść odpowiedzialność karną za degradację w umysłach chłopców i mężczyzn! Także ci, którzy pozwalają na to, że pornografia jest w tak wielu miejscach-często nawet bardzo blisko dziecięcych! Także kobiety nieskromnie ubrane i prowokujące zachowaniem-skąd to się bierze? Dziewczynka w dzieciństwie i potem jako młoda dziewczyna nie ma przekazywane najpierw od taty, potem chłopaka, że jest piękna, wartościowa i warto o nią walczyć. Niekoniecznie chodzi tu o walkę fizyczną. Raczej o poczucie wartości u dziewcząt i to, że należy walczyć o nią często ,,codziennymi sposobami" jak pomoc w drobnych czynnościach, uprzejmości, pokazywanie jej, że jest wartościową osobą-kobietą! Bez względu na to, że nie jest mega seksowna, ze wygląda zwyczajnie... Ojcowie!!! gdzie wy jesteście kiedy wasze córki was potrzebują???waszego potwierdzenia kim są !... 90procent dziewcząt, które chodzą ubrane w wyzywające stroje i pokazują takie właśnie zachowanie-albo wychowywało się bez taty, albo ich ojcowie byli ,,zajęci" i nikt im nie przekazał tego, czego potrzebują... Jest jeszcze coś! Fałszywy obraz kobiety i kobiecości! Zewsząd trąbi się, że prawdziwa kobieta to taka, która zniewala mężczyzn wyglądem i działa na nich jak magnes... Tzw: ,,zwykłe dziewczyny"tj. o przeciętnej urodzie, niezawsze szczuplutkie czy długonogie a takich jest przeważająca ilość są terroryzowane takim stereotypom kobiety...a to w połączeniu z brakiem ojcowskiego zainteresowania i słabej woli czy partnera podzielającego taki pogląd... Prowadzi do skrzywienia obrazu właściwej kobiecości i własnego ,,ja" a w następstwie do takich prowokujących zachowań...współczuć tylko tym biednym dziewczynom... Jeszcze raz! ojcowie! gdzie jestescie!!?? żaden z Was nie chciałby przenigdy słyszeć o tym, że jego córeczka została zgwałcona!! Więc tatusiowie! do dzeła!! może nie jest jeszcze za późno!! Ruszcie tyłki z przed telewizora i walczcie o swoje córki póki czas!!! " To bardzo ciekawe co piszesz, ale dlaczego podajesz się za faceta???

Autor: mike  18.01.2012 zgłoś

W artykule pominięto przypadki, w których sprawcami przemocy seksualnej są kobiety, a ofiarami - mężczyźni, a często młodzi chłopcy. Takie przypadki są mi znane, a policja czy sądy całkowicie je bagatelizują. Niedawno w moim mieście był przypadek wykorzystania ucznia gimnazjum przez 32-letnią nauczycielkę. Dyrektor szkoły wiele zrobił, żeby ten przypadek zatuszować - "dla dobra szkoły"...

Autor:  18.01.2012 zgłoś

Żenujący poziom większości wypowiedzi dowodzi, że polacy to w większości prymitywne chamy, i mężczyźni i niektóre kobiety, którym należy się nieoczekiwane ładowanie w tyłek tak aby im rozsądek przywróciło. Rzygać się chce miernoty!

Autor: BARTEK  18.01.2012 zgłoś

witam...widzieliscie ta strone ..to raj dla se. xu ! dziewczyny przed kamerkami uprawiaja se x robia lo .dy swojemu chlopakowi /mezowi ,pokazuja cy. ce..mozna normalnie czatowac i rozmawiac ze wszystkimi jak wszedzie tylko na plus jest taki ze widzimy pelno napalonych kobiet ktore robia cuda ..podaje wam strone jestem tam dopiero 3 dzien ale jest naprawde ciekawie lepiej niz na zwyklym czacie...polecam www. showup.tv/pp/084bartek ..napewno nie pozalujecie usuncie sobie tylko spacje po www

Autor: :P  18.01.2012 zgłoś

A może tak wprowadzić prawo, które wymagałoby przed seksem podpisania oświadczenia, że obie strony robią to dobrowolnie? Eee, i tak kobieta może potem powiedzieć, że podpisała pod przymusem.

Autor: biedronka  19.01.2012 zgłoś

przeciez gwalt to nie tylko stosunek seksualny wymuszony -to rowniez pobicie ,uzycie sily nierzadko grozenie smiercia czesto z nastepstwem straszenia .a co jesli gwalcicieli jest w liczbie mnogiej ...a po gwalcie ciaza ? (w nieudzieleniu szybkiej interwencji lekarskiej i podaniu tabletki poronnej ) czy tylko faceci sie potrafia sie wypowiadac w jednej kwestii? zanim napiszecie niebardzo madry tekst zamknijcie oczy na chwile i sprobujcie sie wczuc w skore zgwalconej kobiety -----ofiary i aby nigdy nie byla to wasza najblizsza osoba

Autor: biedronka  19.01.2012 zgłoś

.....kobieta

Autor:  19.01.2012 zgłoś

przecież w gwałcie chodzi o to, żeby ofiarę zgnoić za pomocą wymuszonego stosunku, pokazać kto jest silniejszy i kto ma nad kim władzę. Przecież tych panów w więzieniach to gwałcą nie dla tego że mają seksowne tyłeczki tylko po to żeby ustalić hierarchię. Ofiarami gwałtów wcale nie są tylko roznegliżowane pijane nieostrożne laski tylko kobiety w bardzo różnym wieku, o różnych posturach, a i jak wiadomo mężczyźni też się trafiają o dzieciach obu płci nie zapominając. Niestety podejście naszego wymiaru sprawiedliwości jest masakryczne, dowód anegdotyczny, laskę zgwałcił sąsiad i kolesia zamknęli a jakże, ale kurcze na całe 3 lata w zawieszeniu na 5. I ten koleś po tych 3 latach odsiadki wrócił do tego samego mieszkania, no bo w sumie to gdzie miał wrócić. No dla ofiary rewelacja, chyba tylko się wyprowadzić.

Autor: ammina  19.01.2012 zgłoś

nie ważne ile ma lat, jak jest ubrana/y, i "czy sam/a się prosiła" gwałt odbiera ci godność, odbiera ci zaufanie a najgorsze jest to że niszczy część ciebie jako człowieka. . nigdy więcej już nie jesteś tą samą osobą. to nie tylko akt przemocy. to uśmiercenie w jakimś stopniu twojej duszy. - a tym co nie przeżyli a mają czelność osądzać powiem - ciesz się że to nie spotkało ciebie ani osoby tobie bliskiej. np. twojej mamie.

Autor: Ktoś (On)  19.01.2012 zgłoś

Przeczytałem te wypociny autorki i to jest kompletna kpina. 10 porad jak zapobiegać gwałtom :-)))))))) dla gwałcicieli !!!!! Dobre. Myślicie, że zboczeńcy, psychopaci i inni dewianci się przejmą i nagle zmienią swoją naturę ???? Normalny facet i tak nie zgwałci kobiety a gwałciciel ma głęboko w d***e takie porady. Kompletnie nie rozumiem tego artykułu. Dla mnie to bez sensu. Ich trzeba kastrować a nie pisać porady. Kobietki nie bądźcie takie naiwne.

Autor: Mąż  19.01.2012 zgłoś

Do pani Marianny Kalinowskiej: jestem żonaty od 12 lat i kochamy się z żoną w pewnych okresach czasu (nie codziennie). Ty wypisujesz że jak facet (mąż) żąda seksu bo akurat mu się chce to jest gwałt - a jak to działa w drugą stronę to już nie jest gwałt? Przecież kobieta i mężczyzna rzadko mają ochotę w tym samym czasie. Czyli jak ja żonę chwycę za sukienkę i zdejmę jej majtki a ona temu stanowczo protestuje to jest gwałt na żonie ale jak ona (żona) podejdzie i się przyssie się do "pióra" wbrew mojej woli to już nie jest gwałt. Uważam że te Twoje "gwałty" w związkach małżeńskich to bardzo duża przesada. Po prostu mąż lub żona w danym momencie pragnie bliskości drugiej osoby wyrażony w ten właśnie sposób. Nie omawiam tu innych okoliczności w których pewnie masz rację w omawianym przez Ciebie problemie. Może szukasz rozgłosu, a może mąż Cię zostawił, a może ktoś Cię wykorzystał w ten sposób albo jesteś bardzo brzydka i nikt nie zwraca na Ciebie uwagi. Na wstępie szanowna autorko, powinnaś zdefiniować jak rozumiesz (pojmujesz) pojęcie związek małżeński.

Autor: Mewa  19.01.2012 zgłoś

Do szanownego przedmówcy, czyjegoś Męża Szanowny Panie, pojęcie gwałtu dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak również dzieci. Oznacza to, że jeśli Pana małżonka przysysa się do Pana wbrew Pana woli i wbrew Pana woli doprowadza do aktu seksualnego, to jak najbardziej dopuszcza się gwałtu na Panu. Sytuacja gwałtu w małżeństwie wcale nie jest taka rzadka. Mężczyźni także są ofiarami gwał

Autor: Mewa  19.01.2012 zgłoś

Gwałtu, miało być :) Natomiast jeśli tylko się przysysa, ale nie doprowadza to do aktu płciowego, i Pan nie wyraża zgody na jej działanie, to wówczas pada Pan ofiarą molestowania seksualnego. Pozdrawiam.

Autor: mądra  19.01.2012 zgłoś

faceci to takie ciele na malowane wrota nic nie wiedzą i uważają że mają prawo do wszystkiego.Jak widzą krótką spódniczkę to od razu myślą dolną częścią ciała a nie głową.Żal mi jest ich i tyle.

Autor:  20.01.2012 zgłoś

co kobiety dają mezczyznom? milosc... no dobra, pokaz mi piersi, pewnie zyjesz by mnie wspierac, zapros mnie do kina, jak masz uczucia to pociesz mnie, spraw aby zasnal slodko, no zrób coś żebym nie był sam, wkoncu powtarzasz codziennie że myslisz o miłości

Autor: aga  22.01.2012 zgłoś

przemoc seksualna jest straszliwym złem , a bezradność ofiar tej przemocy jeszcze bardziej takie cierpienie potęguje. Strasznie to smutne jest :(

Autor: MM  22.01.2012 zgłoś

Czas oświecić wszystkich idiotów i wielkich "znawców". Ubiór NIE PROWOKUJE gwałciciela. Zachowanie NIE PROWOKUJE gwałciciela. Jedyne, co "prowokuje" gwałciciela, to jego własna wola. Nie utożsamiajcie narażenia się na zaczepki pijanych facetów w klubie i ich niewybredne komentarze czy nawet próby "obmacywania" z gwałtem. TO NIE JEST TO SAMO. W przypadku gwałtu bodźcem nie jest ubiór czy zachowanie, ale to, co siedzi w psychice gwałciciela. Potrzeba kontroli, przewagi nad fizycznie słabszą kobietą, chęć ulżenia popędom ,takim jak agresja czy nagromadzone frustracje i traumatyczne przeżycia z dzieciństwa itd. Gwałciciela nie podnieca wyzywający strój czy zachowanie, ale słabość, bezbronność czy możliwość upokorzenia kobiety. A tłumaczenia typu "sama się prosiła ubiorem/zachowaniem" to marne wymówki mające na celu postawienia gwałciciela w lepszym świetle. Niestety, psychologia mówi nam, że te czynniki nie mają nic do rzeczy. Nie ma tak naprawdę metody dającej całkowitą gwarancję bycia bezpiecznym. Pierwszy raz zetknęłam się z tą tematyką, czytając artykuł o kobiecie, która została zgwałcona w domu z wysokim ogrodzeniem i psem w ogródku! Gwałciciel obserwował ją wcześniej, pomimo, że była najzwyklejsza dziewczyną i wyczekał na moment, kiedy jej mąż wyjechał w delegację. Zgwałcił ją i pobił. Nie prosiła się o to. Po prostu została na weekend w domu. Jeśli ktoś faktycznie zagłębi się w ten problem zobaczy jak wiele gwałtów dokonano na "szarych myszkach", kobietach wracających z pracy czy będących w domu. Nie ma reguły. Gwałciciela rajcuje akt gwałtu, nie sama ofiara. Jasne, możemy się zagłębiac w różne przypadki, ale generalnie tak właśnie jest. Więc zanim wykażecie się taką całkowitą ignorancją i zaczniecie obwiniać kobiety, pomyślcie, że może to spotkać i wasze matki, żony, córki, przyjaciółki, a nawet(najczęściej w przypadku kobiet) was samych.

Autor: WINNA?  08.02.2012 zgłoś

Miałam 13 lat, byłam u babci. Były ferie miałam na sobie dres i wełniane skarpety. Sąsiad zapukał do drzwi ( którego znałam całe życie i wszyscy w rodzinie też) chciał pożyczyć kawę. Wpuściłam go. To był mój błąd, zamknął drzwi złączył głośno muzykę- tak jak robił to zawsze- tak, że cały blok słyszał to czego słuchała. Mimo, że krzyczałam NIE! Szarpałam się nikt nie słyszał, nikt mi nie pomógł. W efekcie straciłam kontakt z babcią, która była mi najbliższa, znienawidziłam mężczyzn. Znęcałam się na bracie (psychicznie i fizycznie- niejednokrotnie groziłam jemu nożem, bo miał lepsze oceny, bo ktoś go pochwalił, zauważył jego a mnie nie). Nie powiedziałam nikomu, wstydziłam się. Pochodzę z bardzo konserwatywnej rodziny i bałam się ich reakcji- oskarżeń. Po 3 latach związałam się z facetem, na którym w żaden sposób mi nie zależało- krzyczałam na niego i traktowałam jak szmatę. Wytrzymał pół roku, zostawiłam go bo znęcanie się na nim przestało być fajne. Po jakimś czasie poznałam mojego obecnego męża. Niby wie o tym, ale jakoś mnie nie rozumie- nie umie mi pomóc. Rozumiem jego potrzeby( seksualne) i czasem nawet jeśli nie mam na to ochoty to godzę się na mały seksik ( dobrowolnie, wówczas myślę o tym co będę robić dnia następnego albo oglądam TV). Ale problem leży gdzie indziej- nienawidzę sexu, a chciałabym mieć dziecko- tylko jak skoro panicznie boję się, że nie poradzę sobie? Nie uchronię dziecka przed tym? Jeszcze jedno- od tego czasu odepchnęłam całą rodzinę. Prowokowałam różne sytuacje żeby zwrócić na siebie uwagę, nawet jeśli potem za karę dostawałam lanie ( porządne lanie). Dzisiaj mam bardzo mało kontaktu z nimi. Mój brat powiedział mi kiedyś że zniszczyłam jemu życie, że jak można być takim potworem jak ja? Wyjechał do innego miasta, niechętnie utrzymuje ze mną kontakt. Ja często zmieniam pracę, bo czuje się niepewnie, zawsze uciekam. A mój mąż? Jest normalny, czuły troskliwy ale ja i tak zawsze jestem czujna- zawsze patrze na jego ruchy, spojrzenia, gesty. Tak bardzo chciałabym cofnąć czas powiedzieć o wszystkim rodzicom i przeprosić ich za to jakie życie im zafundowałam. Brata za zniszczenie dzieciństwa kiedy byliśmy sami w domu, rodziców za wszystkie moje wyskoki ( a było ich nie mało). Mimo, że kiedyś miałam żal do taty, że faceci są źli, dzisiaj wiem, że był i jest wspaniałym ojcem. Nie wie o niczym, a zawsze jest- zawsze czeka na mój gest. Tyle że ja nie chcę, nie potrafię... A co do mojego oprawcy to dzisiaj jest życiowym nieudacznikiem, rencista teraz ma żonę i dziecko ( tak na marginesie to chciałabym żeby jego córkę też to spotkało i żeby o tym wiedział).

Dodaj własny komentarz

(twój pseudonim, imię lub nazwisko)

(nieobowiązkowo; nie musisz podawać adresu e-mail!)

Min. liczba znaków: 3

Kafeteria / Zamów reklamę w Kafeterii / Redakcja (PR + autorzy) / Kosmetyki do testów / Patronaty
© 1999-2014 Grupa Wirtualna Polska Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu