Wykup reklamę w Kafeterii Więcej »

Magazyn dla kobiet Kafeteria jest częścią Portalu o2.pl Więcej »

Przy kawie

27.03.2012 | Felieton

Obciachowe imiona dla dzieci

Dżastin czy Mściwój? Nikol czy Dobrogniewa? Każdy z nas ma inny gust. Są i tacy, którzy twierdzą, że imię nie jest wcale takie ważne. Bo kto na co dzień pamięta, że Amelia to nazwa rzadkiej wady genetycznej? Faktem jest jednak, że w wielu rodzinach oczekiwanie na nowego domownika może zmienić się w imienniczy horror. Bo co zrobić, gdy mama chce Pawełka, a tatuś Gniewomira?

Dla jednych obciachem będzie imię, które nosi połowa podwórka. Idźcie kiedyś na jakiś plac zabaw i krzyknijcie: „Kubuś”, a odwróci się przynajmniej kilku chłopców. Tak samo, wystarczy tylko krzyknąć „Julka”, a pojawi się natychmiast grupa małych dziewczynek. Fakt noszenia tego samego imienia co jedna czwarta rocznika może być powodem do zmartwienia. Inni z kolei cieszą się, że imię pomaga im się „nie wychylać”. A dokonując wyboru, trudno powiedzieć, do jakiej grupy należeć będzie nasze dziecko. Czy będzie chciało zginąć w tłumie Kubusiów, czy będzie na nas psioczyć, że nie daliśmy mu na imię choćby Lubomir? Czego jak czego, ale charakteru nie da się zaprogramować.

Sama należałam do grupy dzieci, które marzyły o jakimś wysublimowanym, egzotycznym imieniu. Jak Ania z Zielonego Wzgórza uważałam, że kiedy twoje imię jest banalne, trudno o ciekawe i ekscytujące życie. Rzeczona Ania marzyła, by być Kordelią. A ja w swoich wizjach oscylowałam między Marianną a, ekhm, Ludwiką. Teraz stwierdzam, że zwłaszcza to drugie imię mogłoby być kłopotliwe. Żeby wiarygodnie być Ludwiką, należy pochodzić przynajmniej z francuskiej arystokracji. Ale i tak odczuwam nadal nutkę żalu.

Bo co zrobić, gdy twoje imię sprawia, że zaczynasz należeć do tłumu? I nie masz dużych szans, by to zmienić, bo do tego tłumu zostałeś odgórnie przypisany? W liceum byłam jedną z czterech Joann w klasie. Nic dziwnego, było to jedno z trzech najczęściej nadawanych imion żeńskich w moim roczniku (pozdrawiam również Natalie i Magdy). Dla odróżnienia miałyśmy więc Joannę, Joasię, Asię, a nawet Asię G. A i tak się to wszystkim myliło. Nigdy nie było wiadomo, o którą z nas w zasadzie chodzi. Każda była inna, różniłyśmy się w zasadzie wszystkim. Poza tym, że wszystkie irytowało mylenie z pozostałymi.

Dlatego uważam, że nadawanie oryginalnych imion jest praktyką chwalebną. Obciachem jest za to nadanie imienia, które za bardzo nam się nie podoba, ale jest „bezpieczne”. Wręcz irytuje mnie to, że polscy rodzice bardzo boją się trochę wyjść przed szereg. Co chwilę coś „nie wypada”. Nie wypada dać imienia Stanisław, bo przestarzałe. Nie wypada dać Kevin, bo niepolskie. Nie wypada dać Jarosław, bo się kojarzy. W niektórych kręgach z kolei nie wypada dać na imię Jakub, bo przecież to takie banalne. I zawsze ktoś jest chętny, by ten nasz wybór skrytykować.

A imię to przecież w wielu kulturach życzenie na przyszłość lub wspomnienie przeszłości. Może naprawdę coś znaczyć. W Stanach zdarza się, że dziecko dostaje jako imię panieńskie nazwisko matki albo babci. Ma to być impuls, by pamiętało o korzeniach. Tego w polskich warunkach nie polecam (imię: Majewska, nazwisko: Nowak? Rzeczywiście nie brzmi to najlepiej), ale mechanizm jest chwalebny. Innym obyczajem, całkiem dowcipnym, jest nadawanie dziecku imienia pochodzącego od miejsca poczęcia, wyrażonego z różną precyzją (to pewnie też na polskiej ziemi może źle się skończyć: Wersalkauteściów Wiśniewska?). Stąd rozmaite Georgie i Montany, a nawet Brooklyn, bardzo popularne za Oceanem imię. Oczywiście, nie każda Georgia jest owocem weekendu w Atlancie, bo imię ma znacznie starszy źródłosłów.

Gdyby zaś nasi przodkowie też byli tacy zachowawczy jak my, mielibyśmy do wyboru tylko kilka imion żeńskich i męskich. Bo przecież polskim imieniem nie jest ani Maria, ani Zofia, ani tak nawet osławiona Julia. Jedno jest żydowskie, drugie greckie, a trzecie rzymskie. Imienia Maria prawie w ogóle w Polsce nie nadawano aż do reformacji, uważając, że jest to profanacja (na tej samej zasadzie, na jakiej my się dziwimy temu, że co trzeci Hiszpan to Jesus). Już sobie wyobrażam te wszystkie teściowe gdzieś w jedenastym wieku, kiwające głową nad położnicą, która wyraziła chęć nazwania córki Zofią: azaliż jest to nasze polskie imię? Nie lepiej to Dobrogniewą dziecię nazwać?

Imię można też po prostu stworzyć. Mickiewicz wymyślił sobie Grażynę i oto teraz mamy całkiem pokaźną ilość Grażyn, zwłaszcza tych z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Gdyby jednak dzisiaj jakiś poeta wykoncypował nowe imię, a ktoś postanowił je nadać, praktycznie nie byłoby na to szans. Opiniowaniem imion zajmują się bowiem urzędnicy i to oni oceniają: można, czy też nie. Pomyślcie: co to za demokracja, w której człowiek nie może nawet nazwać sobie dziecka tak jak chce? Argumentem jest tutaj fakt, że jacyś zdziwaczali rodzice mogą nadać imię ośmieszające. I to jeszcze można od biedy zrozumieć, ale powodem numer dwa jest kwestia czystości języka polskiego. „Obce” słowa nam go zanieczyszczają. Najwidoczniej jakiś ustawodawca uznał, że jak tylko będzie można, wszyscy zaczniemy nazywać dzieci imionami bohaterów Mody na sukces. Ale to chyba nie najlepiej by świadczyło o bogactwie naszego języka, skoro brakuje w nim ładnych imion.

Znacie urban legend o Dolores Miednicy? Podaje się zwykle jej imię i nazwisko jako przykład zupełnego niedopasowania i groźnych skutków chęci nadania dziecku ciekawego imienia. Nie jestem jednak pewna, czy gdyby rodzice nazwali biedną Dolores w sposób bardziej standardowy, Anna czy Agnieszka, byłoby to jakoś bardziej pocieszające. Miednica pozostaje Miednicą i jak większość nazwisk będących też nazwą własną, prowokuje rówieśników do niewybrednych żartów. Tak to już jest. Ale dzieci mogą też żartować z czegokolwiek innego. Dlatego specjalnie bym się nie przejmowała potencjalnymi złośliwościami.

A na koniec pomyślcie: gdyby mama Donalda Tuska posłuchała dobrych rad sąsiadek, które z pewnością miały lepszy pomysł na wybór imienia dla młodego mieszkańca Gdańska (biorąc pod uwagę rocznik premiera: Kazimierz? Andrzej? Zenon?), mielibyśmy szefa rządu, któremu znacznie trudniej byłoby przejść do historii. A tak wszyscy będą o nim pamiętać, nie musi nic robić. Wystarczy, że jest Donaldem.
Joanna Szwechłowicz
Wersja do druku

Wasze komentarze

Autor: GDA GDA  27.03.2012 zgłoś

hihihi a najgorsze imię dla chłopca to Mieczysław a dla dziewczynki Mieczysława :P z całym szacunkiem dla wszystkich mietek i mietków

Autor: wuzeta  27.03.2012 zgłoś

moi dziadkowie prawie się rozwiedli, bo mama - zdaniem dziadka - miala mieć na imię Wirydianna. Ale babcia postawiła na swoim i jest Aleksandra :)

Autor: diabelecke  27.03.2012 zgłoś

Ja lubię typowo polskie imiona. Musi być oryginalne, ale nie dziwaczne.

Autor: mich  27.03.2012 zgłoś

tylko nie Wiesiu i Wiesia, Stasiu i Stasia, Czesiu i Czesia- tyle w temacie nie nie nie nigdy

Autor: sesmusma  27.03.2012 zgłoś

najbardziej mnie smiesza polaczki, ktorzy nadaja swoim dzieciom zachodnie imiona w polskiej pisowni, typy wlasnie Dzastin, Majkel, Brajan...kupa smiechu z przewaga kupy niestety, Kolejna sprawa to niedopsaowanie imienia z nazwiskiem, Brajan Kapusta czy Dzoana Pipczynska jest jak zart z dobrego kabaretu>. Jest tez grupa imion, ktora budzi antypatie, dl amnie np od zawsze takimi imionami byla Sandra, Patrycja, Sabina.

Autor: jolllitka22  27.03.2012 zgłoś

Ludzie sobie nie zdaja sprawy , z e czesto imion a dziewczynkek brzmia jak pseudonimy tanich dziwek.. np..Nicol. Samanta, Roksana itpIm nizsza warstwa spoleczna tym bardziej wymyslne imiana, bo rodzice mysla ze imieniem zmienia los dziecka ....ktory jest czesto biedny.Im wyzsza warstwa spoleczna raczej normalne polskie imiona bez udziwnien.

Autor: memo  27.03.2012 zgłoś

Moja córka ma na imię Waleria, bez udziwnień, przez W a nie V, stare, polskie, oryginalne, ale nie dziwaczne. Teraz planujemy drugie dziecko. Syn? Jan lub Sebastian. Jeśli będzie druga córka, będzie Weronika albo Marta- i nie chodzi o to, ze bezpieczne- ładne i mimo iż powszechne, to jeszcze nie oklepane jak Julka czy Nikola.

Autor:  27.03.2012 zgłoś

znajoma opowiadała mi, że przyszła do niej kiedyś kobieta ze swoją córką, która miała na imię Mercedes :) Szkoda, że nie np. BMW :)

Autor: Ktoś :)  27.03.2012 zgłoś

Waleria nie jest imieniem polskim, tylko rzymskim, tak dla uściślenia :) Ale rodowód ma znamienity, Waleriusze byli wpływową rzymską rodziną :)

Autor: Ktoś ponownie  27.03.2012 zgłoś

No o matko, z kolei Mercedes jest normalnym imieniem żeńskim w krajach łacińskich. I to samochód wziął swoją nazwę od imienia ( takie imię nosiła córka jednego z twórców tej marki ), a nie odwrotnie.

Autor:  27.03.2012 zgłoś

w krajach łacińskich.. ale polska to chyba nie kraj łaciński? :) w Polsce brzmi to tragicznie :)

Autor:  27.03.2012 zgłoś

Tak, ale może ta córka znajomej o imieniu Mercedes miała jakiegoś hiszpańskiego ojca na przykład? Nie wierzę, że tak od czapy polskie dziecko dostałoby takie imię :)

Autor: blablablbabaaa  27.03.2012 zgłoś

No Roksana to akurat nie uważam za jakis pseudonim taniej dziwki. A co do autorki to nie chodzi o to że nie wypada dziecku dac na imie Brajan, tylko o to, że Polacy cały czas pedzą za tą Ameryką, zangielszczają wszystko, halołiny, sriny, zatracają swoją własną kulturę na rzecz zachodniej, a Amerykanie i tak mają nas w dupie. Wolałabym już dziecko nazwać wschodnim imieniem,zobaczycie, jeszcze dobrze bysmy na tym wyszli jakbysmy trzymali z Ruskimi.

Autor:  27.03.2012 zgłoś

hiszpańskiego ojca :) z tego co wiem cała rodzina z polskiej krwi i kości :)

Autor:  27.03.2012 zgłoś

A jak z polskiej to sorki, mea culpa :))

Autor:  27.03.2012 zgłoś

:)

Autor:  27.03.2012 zgłoś

poznałam kobietę, która dała swojemu dziecku na imię Dennis (rodzice i cała rodzina z Polski, żeby nie było :) ) i łatwo można się domyśleć jak przezywają go dzieci w szkole... przykre...

Autor: sjhjfhvjhj  27.03.2012 zgłoś

no ja sobie nie wyobrażam dać dziecku na imię Zdzichu:) albo Zdzicha wszystko inne jestem w stanie przełknąć:)

Autor: mila  27.03.2012 zgłoś

Tego nikt nie przebije, pewna znana mi mamuśka nazwała swoją córkę Róża Kapuśniak!!! BŁahahahahahahahahahaha

Autor: moze mila moze nie  27.03.2012 zgłoś

rownie okropnym i tanim imieniem jest Wanesa (Vanessa w oryginale)... tragedia....

Autor: Gość  27.03.2012 zgłoś

Ale nie przesadzajcie, każdy daje takie imona jakie mu sie podobają. Nie nam to krytykować, aczkolwiek to prawda niektórzy przesadnie zdziwiają. Mnie np. podobaja sie imiona oryginalne: Filip, Faustyna, Aurelia, a mojemu męzowi tradycyjne: Piotr, Monika. Nie wiem jak to będzie jak doczekamy potomka, ale pewnie bedzie duzy dylemat:)

Autor: Ania  27.03.2012 zgłoś

a ja tam lubię swoje imię. I co najlepsze, tylko w liceum miałam w klasie jeszcze jedną Anię i na studiach znalam jedną ale ona chyba nawet nie była ze mną na roku, tylko po prostu studiowałyśmy na tym samym wydziale. Dowiedziałam się niedawno, że gdzieś w dalekiej rodzinie jest jedna Ania jeszcze. Poznałam 2 Anie w całym życiu, o istnieniu trzeciej się dowiedziałam przypadkowo. A ponoć tak nas dużo :P

Autor:  27.03.2012 zgłoś

NUNILLA!!! jak mi koleżanka powiedziała, że mieli ją tak nazwać, to pomyślałam: 'szkoda, że nie GODZILLA'!!

Autor:  27.03.2012 zgłoś

Imiona dla dzieci to kwestia gustu rodziców i to oni je wybierają, nic nam do tego. Ważne by nie nie były pośmiewiskiem. Parę lat temu był reportaż w tv na temat imion. Urzędniczka wypowiadała się,że bardzo rzadko, ale zdarza im się odmówić zarejestrowania dziecka pod takim imieniem jak wybrali rodzice. Podała przykłady Wisełka, Kurtyzana i Belzebub i parę innych. Czasem rodzice nie dorośli do pewnych spraw, ale to inna bajka :)

Autor:  27.03.2012 zgłoś

Ania.. znam ich ze 20 :) jestem z rocznika 80 i w szkole mieliśmy same Kasie, Magdy, Anie i Asie - wtedy marzyłam, żeby też mieć tak na imię, teraz doceniam, że mam zwykłe polskie imię, ale nie tak popularne :)

Autor: Anka Skakanka  27.03.2012 zgłoś

A ja mam na imię Ania i całą podstawówkę trzeba było kombinowac jak rozróżnić 6 Ań od siebie w jednej klasie. Dzięki temu ja zostałam Hanią (dopiero niedawno na powrót przekonałam się do tego imienia - wtedy było jak pietno). Na szczescie ok 5 klasy dostałam miłą ksywke od imienia i bylo po problemie. Ale z tym Denisem to bezmyślnosc rodzicow. Kiedys gdzies w miejscu publicnzym ktos darł się na dziecko : Denis. Ja się odwróciłam, bo usłyszałam najnormalniej w świecie - penis. Okropność. Przeciez wiadomo, że dzieci są okrutne i nie odpuszcza jak im dac taka pozywke dla przezywania kolegi. trzeba miec neizla odpornosc psychiczna zeby zniesc z honorem takie przezywanie. Hehe- ja byłam Ania Bania proszek do prania - mi sie upiekło, ale to tylko zalezy od kultury innych dzieciakow.

Autor: aicha  27.03.2012 zgłoś

Moja córka ma na imię Lidia.Rocznik 1998. Mąż do dziś wspomina jak pani urzędniczka w urzędzie w Gdańsku gdzie mąż meldował dziecko podniosła głowę i z ulgą powiedziała :...o jak dobrze w końcu coś innego bo wie pan ja tu ciągle wpisuję Paulina, Patrycja ,Julia...Cieszę się że wybrałam córce takie piękne imię. P.S. W szkole jest tylko jedna Lidka :-)

Autor: kukułka  27.03.2012 zgłoś

Tu nie chodzi o dzieci- one nie maja z tym najmniejszego problemu, tu chodzi o rodzicow! Tak, jak ktos juz napisal, ciezko wyjsc poza schemat.... syn mojej kolezanki nazywa sie Lew, i jeszcze nie spotkal sie z krytyka dzieciakow- wrecz odwrotnie, mowia ze fajnie, bo tak jak Krol Lew:) za to rodzice? masakra... matki na placu zabaw urozmaicaja sobie swoje nedzne zycie wysmiewaniem sie i plotkowaniem. Zycie byloby barwniejsze, gdybysmy otworzyli sie bardziej na nowosci, i nie negowali wszystkiego co w jakis sposob jest niepopularne, niespotykane.... wiecej tolerancji!

Autor:  27.03.2012 zgłoś

Zasada jest taka-im niższy poziom wykształcenia, inteligencji tym bardziej udziwnione imiona (badania UW-2010)

Autor:  27.03.2012 zgłoś

Moja znajoma nazwała swoje dzieci iście polskimi imionami Kazimiera i Edward :)))))) Nawet nie wiedziałam czy śmiać się z niej czy płakać nad jej dziećmi jak sie o tym dowiedziałam.

Autor: Mama Basi  27.03.2012 zgłoś

A moja kuzynka mieszka w Niemczech i własnie ma syna Dennisa - i przez całe zycie nigdy nie przyszło mi do głowy ze mozna to jakoś inaczej zrozumiec- jak piszecie wyżej. A córka ma Basia :) urodzona 2010 roku.

Autor: limonka26  27.03.2012 zgłoś

Zgadzam się z jollitką22, mnie też niektóre imiona brzmią jak pseudonimy pań do towarzystwa :/ Miałam koleżanki Herminę i Mirelę. Ta pierwsza była tak przebojową i otwarta osobą, że to imię poprostu do niej pasowało. Nie wyobrażam sobie jej jako 'zwykłej' Basi czy Oli. Natomiast druga po swoich 18 urodzinach poszła do urzędu zmienić imię

Autor: gość  27.03.2012 zgłoś

Ja mam na imię Dominika (rocznik 80), jedyna w całej szkole, jedyna w całej miejscowości, to był koszmar, marzyłam o Joannie (drugie imię), tylko tatuś "zmęczony" porodem żonki ;) pomieszał imiona...dzisiaj jako dorosła kobieta doceniłam "inność" mojego imienia, ale muszę przyznać, ze jak dla mnie wybór imion dla moich synów nie był łatwy...

Autor: Julita  27.03.2012 zgłoś

Moj synek ma na imie Jędrzej :)))

Autor: ja  27.03.2012 zgłoś

Moi synowie to Wiktor (13 lat) i Bartosz (12)

Autor: Nieanonimowa  27.03.2012 zgłoś

A mnie bardzo podobają się imiona rosyjskie (nie to, że popieram Rusków czy coś, po prostu ich imiona są piękne dla mnie) np. Aleksander, Igor, Borys, Tatiana. Natomiast do imion anglojęzycznych mam awersję.

Autor: gośćxxT  27.03.2012 zgłoś

mój chrześniak ma na imię Joachim :)

Autor: Patrycja27  27.03.2012 zgłoś

Lubię tradycyjne imiona typu Mateusz, Piotrek, Łukasz, Adam. Ale teraz jest taka moda, że wszyscy młodzi rodzice musza nadać jakieś w ich mniemaniu oryginalne imię. Mieszkam na wsi i mamy tutaj Nicole, Samantę Julki, Maje oraz samych Kubusiów i Dawidków. Ja w tamtym roku urodziłam syna i dałam mu na imie Krzysztof. Imię trzeba dobrac tak, by pasowało do osoby na kazdym etapie jego życia. Mały Krzyś, w szkole Krzysiek, potem starszy pan Krzysztof. Normalne imię, zero obciachu. Niestety rodzice kierują się swoim gustem, a nie dobrem dziecka, przy doborze imienia, ale potem to dzieci muszą zyć z głupim imieniem. Mam koleżankę Faustynę i Jadzię, w szkole bardzo wstydziły się swoich imion. Z Denisem tez miałam taki przykład, że na jednego chłopaka za jego plecami wszyscy nazywali go Penis. Ogólnie nie przepadam za snobizmami w dwie strony. Kiedy niewykształceni ludzi, zeby się dowartościować daja dzieciom zachodnie imiona typu Dżesika, Fabian, Ksawier oraz kiedy tzw elity dla snobizmu daja imiona typu Wladysław, Stanisław, Franciszek

Autor: madziik55  27.03.2012 zgłoś

a ja moje dziecko muszę nazwać po Włosku bo tu mieszkamy od paru lat..będzię miała na imię Chiara (czyt. Kiara) albo będzie miał na imię Matteo :) tu jest od metra Francesek, Francesków,Julii,Marii, AnnMarii, AnnLuis i innych..

Autor: Mama Basi  27.03.2012 zgłoś

ja tez rocznik 80' a Dominike w swoim życiu znałam jedną - z charcerstwa :)

Autor: gość  27.03.2012 zgłoś

Podoba mi się Nabuchodonozor

Autor:  27.03.2012 zgłoś

Patrycja27 - wymieniłas wszystkie imiona z mojej rodziny (brata, kuzynów itp) wtedy sie takie dawało

Autor: Oryginał  27.03.2012 zgłoś

a mnie się podoba January, Zyta Rudolf Rufin, Celestyna Eustachy Dobromira Gwidon Pankracy Dionizy Sykstus.......itd itp

Autor: monika  27.03.2012 zgłoś

u nas w Serocku jest 3 letnia Jessika...

Autor: gośćxxT  27.03.2012 zgłoś

Eleonora (zdrobniale Elena), Antonina (Tosia), Maria. dla chłopca Huber :)

Autor: ainikki  27.03.2012 zgłoś

ja jeszcze dzieci nie planuję, ale jak już będę je miała to córkę nazwę Hanna, a syna Wiktor

Autor:  27.03.2012 zgłoś

W klasie mojego syna jest Wiktoria, mój mały chciał ją zaprosić na urodziny, więc jako dobra mamusia wypisałam zaproszenie dla Wiktorii K..... po kilku dniach mamusia owej dziewczynki spotkała mnie na ulicy, zjechała na czym świat stoi, że imię jej córki nie piszę się Wiktoria tylko Victoria....szczena mi opadała...

Autor:  27.03.2012 zgłoś

Tylko nie Sergiusz

Autor:  27.03.2012 zgłoś

a moja babcia miała na imię Salomea mnie osobiście podoba się Kornelia

Autor: Aneta  27.03.2012 zgłoś

rocznik 80 z "charcerstwa" brawo... Kubusie Julie Zuzie Basie Zosie to w mojej mieścinie 80% dzieci

Autor: bybry  27.03.2012 zgłoś

Dzisiaj się ludziom we łbach przewraca. Dają dzieciom imiona, które nic nie znaczą, ale ładnie brzmią. Takie dziecko jest moim zdaniem skrzywdzone do końca życia... Mogłoby być jak dawniej - prawdziwe imię nadawane dopiero ok. 7. roku życia, żeby było wiadomo, kim jest dziecko z charakteru, a także żeby móc z nim to uzgodnić, jeśli to dla niego ważne. Do tego czasu dzieci miałyby imiona inne, które można by było później zmienić, ale nie trzeba.

Autor: Mama Basi  27.03.2012 zgłoś

Ooopss..... :( sorka :)

Autor: grzegorz  27.03.2012 zgłoś

ja tam ze swojego imienia jestem zadowolony znam jeszcze jednego grzegorza

Autor: olka  27.03.2012 zgłoś

Najgłupszym imieniem wg mnie dała moja znajoma swojemu synowi to Kaspian, masakra. Kolejne które uważam za idiotyczne to Wanessa i Antosia.

Autor:  27.03.2012 zgłoś

Autor: olka (2012-03-27 15:28:13) ----- Najgłupszym imieniem wg mnie dała moja znajoma swojemu synowi to Kaspian, masakra. Kolejne które uważam za idiotyczne to Wanessa i Antosia. a Maria Antonina nie przychodzi do główki?? nie wiem czy można Antoninę nazwać idiotycznym imieniem...

Autor: madziik55  27.03.2012 zgłoś

olka Antosia, Tośka - wcale nie takie głupie. Kiedys mi sie podobało..z plastusiowego pamiętnika..i moja prababcia miała tak na imię - cudowna kobieta. Hania też jest sliczne ale tu we Włoszech nie przejdzie..nie wymawiają H..

Autor: Polka.  27.03.2012 zgłoś

Najlepsze imiona typu Nicola,Laura,Dżesika itd! najczęściej nadają je rodzice pochodzący ze wsi albo zwykła patologia,próbująca dowartościować się chociaż trochę" innym "imieniem dziecka! żałosne jest połączenie np.Nikola Woźniak, Dżesika Kowalska ttp! Ocknijcie się! nie mając żadnego wykształcenia,czy żyjąc w patologii,nic wam nie pomoże a tylko zaszkodzicie jeszcze bardziej dziecku! Powinny być kary za nadawanie takich imion!!! albo nadawać je w tedy kiedy nazwisko jest obco brzmiące!!

Autor: Andzia  27.03.2012 zgłoś

Moja koleżanka z pracy nazwała swoją córkę Nicole. Ale żeby było śmieszniej, dziewczynka była od początku uczona, że nie mówi się do niej: Nikola tylko.... NIKOL. Śmiesznie wyglądało jak trzylatka obrażona, sepleniąc poprawia dorosłego: " ja się nie nazywam Nikola tylko NIKOL!!!" Mało tego nazwisko też nie polskie, wymagające literowania :) ( a Polacy całą gębą ).

Autor: Mama Kuby  27.03.2012 zgłoś

Mój syn w kwietniu skończy 19 lat i ma na imię Jakub. Odkąd pamiętam zawsze podobało mi się to imię i wiedziałam, że jak będę miała syna to właśnie tak się będzie nazywał. Akurat Kubusiów z rocznika mojego dziecka nie ma wielu. Cieszę się, że synowi również podoba się to imię, a to jest najważniejsze:)

Autor:  27.03.2012 zgłoś

GRZEGORZ jesteś po 40 bo w tych latach była moda na to imie.

Autor:  27.03.2012 zgłoś

Jestem mamą Jakuba i Macieja dorosłe dzieciaki.

Autor:  27.03.2012 zgłoś

Moje koleżanki mają na imie Bernadetta i Balbina ładne?

Autor: Przypałowe imiona  27.03.2012 zgłoś

Najbardziej przypałowo jest, gdy Polacy noszą imiona żydowskie. Adam - hebr. Adam (ludzie) Adhamah (ziemia). Anna - hebr. Hannah (łaska). Bartłomiej - aram. Bar'tholomai (syn oracza). Daniel - hebr. Dani'el (Bóg jest sędzią). Dawid - hebr. Dawid (ulubieniec). Elżbieta - hebr. Eliszeba (poświęcona Bogu). Ewa - hebr. Havvah (dająca życie, rodzicielka). Gabriel - hebr. (człowiek Bóg, boski). Hanna - hebr. Hannah (łaska). Izabela - hebr. Jesabel (wywyższona przez Boga). Jakub - hebr. Ja'quob (niech Bóg strzeże). Jan - hebr. Jo'hanan (Bóg jest łaskawy). Janusz (patrz Jan). Joanna (żenski wariant imienia Jan). Józef - hebr. Jehoseph (Bóg zapłać). Maciej - hebr. Mattanjah (dar Boga). Magdalena - hebr. Migdala (wieża ryb). Maria - hebr. Mirjam (radosna). Marta - aram. Mar'tha (gospodyni). Mateusz - hebr. Mattanjah (dar Boga). Rafał - hebr. Re'phael (Bóg uleczył). Szymon - hebr. Sime'on (Bóg wysłuchał). Tadeusz - aram. Thad'dai (człowiek o szerokiej piersi). Tomasz - hebr. Thom (bliźniak). Zuzanna - hebr. Sushan (lilia).

Autor: Zabcia  27.03.2012 zgłoś

A ja mam synka Patryka rocznik 2006 i w sumie to rzadko spotykane imię a jednocześnie nie jest takie udziwnione. Właśnie o takie mi chodziło jak wybieraliśmy imię.

Autor: gośćxxT  27.03.2012 zgłoś

co w tym przypałowego?? nie rozumiem.. kiedyś na terenie Państwa Polskiego żyło wiele nacji i nikt z tego nie robił problemu.To jakie imiona oczywiście polskiego pochodzenia Ci się podobają????

Autor:  27.03.2012 zgłoś

a co sądzicie o imieniu Wandzia i Kazia???

Autor: lila1  27.03.2012 zgłoś

A dla mnie najbrzydszym imieniem jest Jadwiga,natomiast Sabina może być

Autor:  27.03.2012 zgłoś

U nas co drugi to Patryk

Autor:  27.03.2012 zgłoś

Mi się podoba Bożydar.

Autor: Konstancja  27.03.2012 zgłoś

Co was obchodzi kto jak nazywa swoje dzieci?Zajmjcie się sobą i swoim dzieckiem a nie sąsiadki. Co za ludzie. Dla mnie może ktoś dziecko nazwać kupa i mam to gdzieś nie moje dziecko nie moja sprawa a skoro tak sie podoba rodzicom to proszę bardzo.

Autor: Myszka  27.03.2012 zgłoś

A ja chciałam nazwać swoja córkę Konstancja, ale nie miałam odwagi i jest Małgosią. Synuś to Bogdan - po tacie i po dziadku

Autor: Anka  27.03.2012 zgłoś

Makabra..... Nie ma ładnych imion? Bożydar, Teresa, Wanda, Kazia, Nikola Kacper, Julka, Oliwier, Lidka, Agatka itp.... Uszlachetniacie tylko swoje dzieci takimi imionami...

Autor: anka85  27.03.2012 zgłoś

Jestem z rocznika 85, w szkole królowały anki, kaśki, magdy, agnieszki, a z męskich łukasze, pawły, krzyśki, tomki

Autor: Klara  27.03.2012 zgłoś

Ja również z 85 i u mnie jeszcze- Anity,Marty, Mikołaje, Jarki, Marciny, Bartki.

Autor: kkkkk  27.03.2012 zgłoś

Moja córunia to Józefina.

Autor:  27.03.2012 zgłoś

ja jestem rocznik '88 w szkole średniej w mojej klasie było razem ze mną 5 Anek w końcu wołali każdą po nazwisku bo jak ktoś krzyknął Anka obracały sie wszystkie xD

Autor:  27.03.2012 zgłoś

@Przypalowe, najbardziej przypalowe jest takie durne zachowanie. Ludzie dajcie spokoj z tymi zydami. Bo czytac forum sie odechciewa!!! Poza tym ile trzeba miec w sobie zawzietosci i nienawisci zeby sie chcialo taka liste wypisywac? A potem sie dziwimy, ze mamy Brevikow czy innych wariatow... uwazam, ze smiesznie wygladaja te wszystkie zagraniczne imiona, nadawane na sile, bo przeciez nasze polkskie sa obciachowe...

Autor: N.  27.03.2012 zgłoś

@Anka 85: jestem z tego samego rocznika i nie znam zadnej Ani w moim wieku. za to w moich klasach bylo sporo Kasiek, Natalii, Asiek, Magd, Michalow i Piotrkow

Autor: Aga  27.03.2012 zgłoś

Moja corcia to Karolina swietnie sie to imie sprawdza i w Polsce i w Niemczech gdzie mieszkamy .I bardzo do niej pasuje bo to taki maly Karolek ;) Mam nadzieje ze bedzie zadowolona z wyboru rodzicow .

Autor: Klara  27.03.2012 zgłoś

U mnie w podstawówce w klasie -trzy Anie, w równoległej dwie. W liceum na trzy klasy łącznie siedem. Sama w książce telefonicznej mam wbite z dziesięć Anek i czasem się w tym gubię. W pracy obecnej na osiem kobiet-dwie to Anki.

Autor: Izabela do Przypałowe imiona  27.03.2012 zgłoś

A ty jak masz na imię? Bo że na drugie masz antysemita to już większość się domyśliła...

Autor: gosia  27.03.2012 zgłoś

A moja córunia ma na imię Bianka:) wszyscy wołają na nią Bibi:)

Autor: madzia  27.03.2012 zgłoś

Ja mam meza obcokrajowca wiec wybieralismy imiona dla naszych pociech tak aby kazda z naszych rodzin byla w stanie je wypowiedziec- i tak corka ma na imie Marianne a synek Nicolas. p.s.-do jednego "Goscia"wyzej-babcia mojego meza miala na imie wlasnie Mercedes:)

Autor: Molinka  27.03.2012 zgłoś

Mój synuś dostał na imię Franciszek:) można świetnie zdrabniać,pasuje wg mnie i do dziecka i dorosłego ;D

Autor: 123  27.03.2012 zgłoś

Ja mam na imię Karolina, mam 30 lat i jestem bardzo bardzo zadowolona z tego imienia. Mała Karolcia, starsza Karolka lub Karolina nadal Karolina bądź Karolka lub Karol dla najbliższych ;)

Autor: kasieńka :)  27.03.2012 zgłoś

u mnie w roczniku 87 było dużo Kasiek, wystarczyło krzyknąć Kaska i wszystkie się obracały :) dziś mam córkę Maje i jestem zadowolona z tego imienia, jeśli będę mieć jeszcze syna to będzie Adaś albo Grzegorz do córki zaś mam imię Pola alb Maria...

Autor: agulka  27.03.2012 zgłoś

Moja 2 letnia chrześnica ma na imię: Laura. Zdrabniamy...... Laurka, Laurcia, Lauruś, Laurunia, Lauruń. Wiec jak widac można w różnej formie sie do Niej zwracać, niekoniecznie... Laura:).

Autor: MATKA  27.03.2012 zgłoś

Ja mam dwoje dzieci córeczkę Nadię i synka Aurelio obydwoje z mężem jesteśmy ludzimi wykształconymi i nie widze zwiazku z tym iz ludzie jak to piszecie z patologii nadaja imiona my swoim dzieciaką nadaliśmy inne imiona i przynajmiej w szkole i przedszkolu nie ma kłopotu jak pani woła Julię czy Oliwiera a są to imiona powtarzające sie w grupie. imienia syna nie da się zdrobnic i z tego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Autor: ...  27.03.2012 zgłoś

Ja mam na imię Maria i nie znoszę mojego imienia. Kompletnie do mnie nie pasuje. Z miłą chęcią bym je zmieniła ale czy 30-paro letniej kobiecie wypada zmienić imię? Chyba już trochę za późno...

Autor: malwina  27.03.2012 zgłoś

A mi troszkę żal,że już się nie daje imienia Monika. Znam bardzo mało osób o tym imieniu,a o dawaniu dziewczynkom takiego imienia również mi nic nie wiadomo

Autor: nnn  27.03.2012 zgłoś

ja mam na imię Maria i akurat z mojego rocznika byłam jedyną Marią

Autor: Łukasz  27.03.2012 zgłoś

Ja mam synka o imieniu JOEL i już. Kiedy szukaliśmy imienia, trafiłem na Joel i tak mnie zauroczyło, że więcej nie szukałem. 95% osób stwierdza, że bardzo ładnie. Zresztą, jakie by nie było, to,czy się podoba komuś innemu, czy nie, nie ma żadnego znaczenia. Ludzie ograniczają się do tego co się akurat mówi, albo co w telewizji lansują, a imiona najdziwniejsze w Polsce istniały. Mnie się bardzo podoba, że stajemy się bardziej spontaniczni w nadawaniu imion. Im większa różnorodność, tym ciekawszy świat.

Autor: yaco  27.03.2012 zgłoś

Najgłupsze "polskie" imię to Natan czy może Nathan???

Autor: www  27.03.2012 zgłoś

wszystkie moniki jakie znam są wredne, a nadia kojarzy mi się z ruską dziwką...

Autor:  27.03.2012 zgłoś

co nie zrobisz i tak spotkasz się z krytyką

Autor:  27.03.2012 zgłoś

Zapomniałeś o Michale. "Któż jak Bóg". Nie wiem czy to była ironia, czy Ty tak naprawdę. Imiona które wymieniłeś są, czasami o wiele bardziej zakorzenione w języku, niż te staropolskie. Część z nich nosili członkowie polskiej rodziny królewskiej. Przyznam, większości znaczeń nie znałam i za ich przytoczenie dziękuję. Miło wiedzieć że mają takie piękne znaczenie.

Autor: malwina  27.03.2012 zgłoś

Szkoda mi tylko dlatego,że nie mogę mieć dzieci...nie uważam żeby imię decydowało o tym czy człowiek będzie wredny czy nie.

Autor: Nina  27.03.2012 zgłoś

Do kolesia, który wypisał całą listę imion pochodzenia hebrajskiego: dzięki :) Piękne imiona, i piękne ich znaczenia :) Z tej listy wybiorę imię dla swojego dzidziusia :)

Autor: pati  27.03.2012 zgłoś

ja mam na imie patrycja przez pomylke i cale zycie nieznosilam tego imienia,teraz jak jestem juz dorosla to troche mniej,ale nadal nieznosze mometu przedstawiania sie.

Autor: Mena  27.03.2012 zgłoś

Mój syn to Krzysztof, właściwie Krzysztof Tomasz. Z 2000 roku. Na razie mówią do niego Krzysiu, ale słyszałam też Krzysztof. On sam używa ksywki Kris. Córce dam na imię Anna Helena. Te imiona podobają mi się najbardziej.

Autor: Hmm...  27.03.2012 zgłoś

Ja mam na imię Dorota, mam 3 dzieci: syna Wiktora, córkę Klaudię i córkę Monikę. Tylko w klasie Moniki jest jeszcze inna dziewczynka o tym samym imieniu ;)

Autor: Nikola Nipepsi  27.03.2012 zgłoś

vanessa, viktoria, roksana, sabina, nikola, samanta jak z reklamy czerwonej kawiarenki

Autor: Nila  27.03.2012 zgłoś

DO jolllitka22: Twoja opinia nie sprawdza się moja droga. Nie należę do jak to nazwałaś niższej warstwy społecznej , wręcz przeciwnie a moje dziecko ma na imię NIKOLA. Co do tanich prostytutek to chyba za dużo siedzisz przed telewizorem , oglądając telenowele...

Autor: Carla  27.03.2012 zgłoś

A moja córka ma imię z greckiej mitologii. Nazywa się Electra. Nie urodziła się i nie mieszka w Polsce. Więc nikogo to nie dziwi.

Autor: Bianka  27.03.2012 zgłoś

Najgłupszym imieniem dla dziewczynki jest imię MONIKA.

Autor: U2  27.03.2012 zgłoś

A mnie rozmiesza pól kraju Jasiow szczególnie ze kojarzy sie z głupim Jasiem i Jasiem fasola :)A na wioskach prawie każdy Jan to alkoholik

Autor: Izabela  27.03.2012 zgłoś

Ja jestem z rocznika 86 i nie znam zadnej innej Izy. Kiedys nie lubilam swojego imienia z racji tego ze bylo rzadko spotykane a naokolo same Kasie,Anie i Agnieszki a wiadomo ze dzieci nie lubia sie wyrozniac,ale teraz stwierdzam ze rodzice dobrze wybrali i bardzo lubie swoje imie :) Do dziewczyny z rocznika 85 ktora twierdzi ze nie zna zadnej Ani oprocz siebie- jakim cudem? :) U mnie w klasie zawsze byly co najmniej dwie Anie, ogolnie Ani znam z 10. Agnieszek w liceum mialam w klasie 5, w podstawowce 3, tak samo Magd bylo zawsze po kilka, Karolina tez byla czesto wystepujacym imieniem jak bylam mala, ale juz troszke mniej. Z imion meskich Łukasz,Michał,Marcin,Tomasz - te imiona chyba wystepowaly wtedy najczesciej. Nie wiem jak jest teraz. Ogolnie jestem zdania ze jak najbardziej mozna dawac dzieciom oryginalne imiona, ale na miare zdrowego rozsadku. W koncu to nie rodzice potem nosza to imie przez cale zycie.

Autor: gggg  27.03.2012 zgłoś

a ja mam Mike i Dawida oba imiona sa super ..........

Autor: G,,,,,  27.03.2012 zgłoś

sluchajcie, jakie zj...ane imie ma moja laska "ludwika" do tego jeszcze ta jej gęba.... nie polecam tego allegrowicza.

Autor:  27.03.2012 zgłoś

a mój mąż ma na imię Krzysztof i zawsze mi się to imię podobało ;-) Ale jako że nie chcę w przyszłości swojego syna nazywać "po tatusiu" będzie Jerzy.

Autor: Kobieta_21  27.03.2012 zgłoś

Sama nie posiadam dzieci, ale wiem że z wyborem imienia dla dziecka może być kłopot (mało powiedziane). Przez taką sytuację o mało cała rodzina się pokłuciła. Kuzynka z ciotką siostra z siostrą matka z dziećmi zona z męzem przybrany syn z przybraną rodziną. Moja kuzynka w chwili zajścia w ciąże pracowała na chali wraz z obywatelami Armeni. Syn jej współpracownika tegoż pochodzenia ma na imię i tu uwaga TIGRAN !!!! Mojej kuzynce strasznie spodobało się to imię zwłaszcza że po mężu posiada dość orginalne nazwisko tj. RACHTAN. Miała problem by nadać imnię dziecku tak jak chciała i nie mówie o sprawach urzędowych. Wystarczy że pokaże jakiś dokument z zdienciem osoby która posiada, z braku lepszego słowa napisze, dość orginalne imię. Dla tego nie było z tym problemu bo cała rodzina jej współpracownika posiadała zezwolenie na pracę i naukę w polscę. W związku z czym stali się prawnymi obywatelami. Ale wojna jaka wynikneła w domu to istny dramat. Kuzynka pokłóciła się z moją ciotką (Sostrą jej matki) ona miała podejście jak 3/4 ludzi że to przesada. Obórzona ciotka wyrzyła się na mężu i mojej matce, która dała się wciągnąćw tą całą afere i pokłuciła się o to samo z moim ojcem, i szwagrem kórzy chcieli mieć św. spokój a na końcu oberwałam ja bo poparłam decyzje kuzynki.Tak że opinia osób nieznanych jest w tej całej sytuacji najmnie krzywdząca

Autor:  27.03.2012 zgłoś

a ja mam Monika:) ładne?

Autor:  27.03.2012 zgłoś

Do Bianka ale dlaczego,co w tym imieniu głupiego, chyba Ty jesteś głupia skoro tak uważasz

Autor: AGA  27.03.2012 zgłoś

A ZAPOMNIELIŚCIE O IMIENIU AGNIESZKA PIĘKNE IMIĘ :))))

Autor:  27.03.2012 zgłoś

monie sa ok

Autor: monika  27.03.2012 zgłoś

mam super kuzynke agę ,dlatego lubię to imię

Autor: ghhhgjhgjghgkjf  27.03.2012 zgłoś

Do Kobieta 21... Az mnie oczy bola!!!!!OMG!!!!Nic nie mozna zrozumiec z Twojego komentarza-lepiej juz nic nie pisz!!!

Autor:  27.03.2012 zgłoś

najgorsze imie świta to IGOR!!!! maskara

Autor: Lilaszon  27.03.2012 zgłoś

A ja mam na imię Liliana i tylko raz w życiu spotkałam inną Lilkę ;) w rodzinach moich znajomych nadano to imię małym córeczkom, ale ogólnie to moje imię nigdy nie było popularne. Lubię swoje imię, a z innych podobają mi się: Marta, Monika, Andrzej, Piotr, Krzysztof... Tak dość tradycyjnie ;)

Autor: Bona  27.03.2012 zgłoś

A Bożena, Przemysław , Władysław, Marcin, Natalia- po prostu piękne imiona!!

Autor: Pol  27.03.2012 zgłoś

W mojej rodzinie jest Vanessa i uważam to za jedno z najpiękniejszych imion żeńskich. Po grecku znaczy to "motyl". Imię musiało być międzynarodowe, bez polskich znaków, bo nie wiadomo gdzie Vanessa będzie w przyszłości mieszkać (więc po co utrudniać jej życie nadając typowo polskie imię trudne niekiedy do wymówienia przez obcokrajowców), musiało też jednakowo wymawiać się w większości języków i pasować do dziecka (z mieszanej rodziny, w której połowa mieszka poza Polską). Imię jest dobrane fantastycznie, idealnie pasuje do dziewczynki jak i do jej nazwiska. Każdy ma jakieś gusta, ale takie imię nie powinno podlegać krytyce.

Autor: asia84  27.03.2012 zgłoś

A ja mam dwie córeczki: 5 letnia Zuzanna i 4 miesięczna Alicja. Jak wybraliśmy dla Zuzi imię nawet nie wiedziałam, że jest tyle Zuź dookoła.Ale już nie chcieliśmy zmieniać, bo się przyzwyczailiśmy. Teraz widzę, że to imię bardzo do niej pasuje.W przedszkolu w jej grupie jest tylko jeszcze jedna dziewczynka o tym imieniu. W poprzedniej grupie nie było żadnej. Więc może nie jest Zuzanek aż tak dużo jak nam się wydaje. A Alicja strasznie mi się podoba, bo można fajnie zdrabniać: Alunia, Alusia, Alutka :))

Autor: fguhb  27.03.2012 zgłoś

pola, lidia, hanna blazej, adam, witold

Autor: ON  27.03.2012 zgłoś

Mój syn ma na imie KUBA

Autor: JA  27.03.2012 zgłoś

Najlepsze jest Michal !!!!

Autor: Janina  27.03.2012 zgłoś

a moje imię wymyślił brat... zawsze się wkurzałam ze mam tak na imię ale teraz zaczynam to doceniać bo przynajmniej mam dość rzadko spotykane imię ;) ale mój bratanek ma na imię Stanisław Joachim więc na moim dziwnym imieniu się nie skończyło ;p

Autor: Olga  27.03.2012 zgłoś

Ja mam dwoje dzieci córeczkę Nadię i synka Aurelio obydwoje z mężem jesteśmy ludzimi wykształconymi i nie widze zwiazku z tym iz ludzie jak to piszecie z patologii nadaja imiona my swoim dzieciaką nadaliśmy inne imiona i przynajmiej w szkole i przedszkolu nie ma kłopotu jak pani woła Julię czy Oliwiera a są to imiona powtarzające sie w grupie. imienia syna nie da się zdrobnic i z tego jesteśmy bardzo zadowoleni. Nadałaś takie imiona swoim "DIECIAKĄ"??!!dzieciakom ćwierćinteligencie!! jaka to konstrukcja gramatyczna? o co chodzi? Z jakiego regionu Polski lub z jakiego rocznika słabo douczonego są ludzie tak piszący? na bank jesteś wykształcona...

Autor: Kamil  27.03.2012 zgłoś

tak się zastanawiam czy Kamil pasuje do starszych osób takich ok. 50-ki? Mi to jakoś nie pasuje...

Autor:  27.03.2012 zgłoś

Moja córcia ma na imię Sara,uważam że to bardzo piękne i nie oklepane imię.

Autor: R52  27.03.2012 zgłoś

Imię jest indywidualną sprawą każdej rodziny. A ci "anty" niech lepiej przejrzą swoje drzewo genealogiczne, bo może się okazać, że pradziadek lub prababcia byli wyznania mojżeszowego. I wtedy będą mieli "kichę". A tak na poważnie, to nieważne wyznanie, kolor skóry czy imię, ważne jakim jest się człowiekiem.

Autor: jezyna  27.03.2012 zgłoś

Ja jestem z rocznika 89 i mam na imię Karina. Miało być Karolina, wyszło jak wyszło. W każdym bądź razie jestem z imienia zadowolona. A imiona jakie mi się podobają? Kiedyś Zuzanna, ale te teraz narastają jak grzyby po deszczu, więc pozostaję imieniu Iga. Z męskich stawiam na Huberta i Filipa. Natomiast nie podobają mi się te wszystkie imiona typu Ksawery, Oliwier, Eryk, Roksana, Nadia i inne tego pokroju... Co do Liliann, znam obecnie trzy. Jedna dojrzała kobieta, druga w wieku szkolnym a trzecia jeszcze samodzielnie nie chodzi.

Autor: palina  27.03.2012 zgłoś

A ja mojej córce dam na imię Jaśmina. :) A synka chcę Jasia, ale chłopak nie chce się zgodzić na Jasia. Powiedział, że jak będzie Jaś to dziewczynka Małgosia. Ha ha ha

Autor: JA  27.03.2012 zgłoś

A moja córeczka to Łucja śliczne imię a i dziecko grzeczniutkie

Autor: mysza  27.03.2012 zgłoś

Autorka musi nauczyć sie poprawnie pisać bo nie pisze sie Nikol a Nicole poprawnie;) Nikol to może być klej:) popieram przedmówczynie nie widze związku z klasa społeczną, dziwne imię bieda w domu, zwykłe imie bogactwo, nie ma to znaczenia, znam dużo rodzin bogatych z imionami dziwacznymi jak i tych biedniejszych ze zwykłymi "Aniami" czy "Zosiami" Myslę że teraz świat jest tak pomieszany narodowościowo że nikt nie powinien mieć problemu że polskie dziecko ma zagraniczne imię i na odwrót, nie wspomnę że z moim synem chodzą dwie Wietnamki do klasy Iwonka i Róża:) Mnie nie przeszkadza i nie widzę w tym problemu ale inni jak widać mają:)

Autor: jezyna  27.03.2012 zgłoś

Hm, co do Jasia i Małgosi, moja koleżanka ma na imię Agata, a jej brat Jacek, czyli jak z bajki Jacek i Agatka. Z kolei znajomi nie mogli się zdecydować na imię dla dziewczynki, a że właśnie transmitowali "Kulfona i Monikę" to została ochrzczona jako Monika, do tej pory wszyscy się śmieją, że dobrze, iż nie urodził się chłopiec, bo byłby... Kulfonem :)

Autor: OLKA  27.03.2012 zgłoś

Nie zapominajcie o przepięknym imieniu Agnieszka!

Autor: BABCIA KRYSIA  27.03.2012 zgłoś

Moje wnuczki. Sa jedyne w szkole..(imiona) Iwona -14 i Izabella-12

Autor: tomek  27.03.2012 zgłoś

Tak nazwij swojego syna Tortellini albo Gucci boze co za kmioty na obczyźnie

Autor:  27.03.2012 zgłoś

Mój kolega dał na imię synkowi MAMERT . Na począcztku był szok a teraz wszyscy się oswoili. Znam malca o imieniu IWO a niedawno ktoś na podwórku zawołał SAMUEL !!!

Autor: zuza  27.03.2012 zgłoś

do przypałowe imiona cholera dzięki tobie dowiedziałam się że pochodzę z jakiejś przypałowej żydowskiej rodziny mam na imię Zuzanna, moja siostra Joanna, a brat Adam.Dodajmy do tego dziadka Jana, mojego narzeczonego Daniela i narzeczonego siostry Jakuba. Chyba zastanowimy się nad emigracją;p

Autor: tomek  27.03.2012 zgłoś

Vanessa, Nicola, Victoria, Kevin, Olivier, Brian i inne odmiany np. Dżessika, Paulina zmieniana na Paulę, Paola, Samanta itd. to chyba najbardziej krzywdzące imiona dla dzieci mieszkających w Polsce

Autor:  27.03.2012 zgłoś

Iwo? chyba ktoś oglądał za dużo telenowel... biedny malec

Autor: stoneangel  27.03.2012 zgłoś

Moje ulubione imiona to Aurelia i Oliwier :) A co do dziwnych imion to Telesfor...nigdy w życiu!

Autor: aloiw  27.03.2012 zgłoś

eno, ja sobie wypraszam.. ktos tu wspomniał, że Nikola to tylko na wsi albo patologia takie imiona daje.. nie mam nic do wsi, ale zyje w miescie i nie jestem patologia.. mąz się uparł i już, ja chciałam Alicję

Autor: olaolalala  27.03.2012 zgłoś

A co powiecie na Fionę ?! Jedna pani którą znam dała tak na imię córce, w dodatku nazwisko po tatusiu ...jakby to powiedzieć pejoratywne określenie geja. Strasznie przerypane ma ta mała. Synek miał równie fikuśne imię ale już nie pamiętam...

Autor: megi  27.03.2012 zgłoś

Imię dla mojego przyszłego synka : Miłosz, jest piękne! Miłoszek, Miłek :) super, zarówno dla dorosłego Miłosza i dzidziusia Miłoszka czy Miłka :) Dziewczynka Davina :) Portugalskie... zakochałam się w tym imieniu! Moja miłość miała w rodzinie Davinke:) jest brytyjczykiem....

Autor: Irmina  27.03.2012 zgłoś

mam na imię Irmina i miałam przechlapane w szkole ,teraz jest troche lepiej rocznik 55

Autor: motylek88  27.03.2012 zgłoś

zgadzam się Moniki są wredne wiem to z doświadczenia gdyż moja siostra ma tak na imię, i niestety nie jest odosobnionym przypadkiem, ja mam na imię Wioleta i cieszę się że tato dokonał takiego wyboru inaczej byłabym Julitą a tak mam dość rzadko spotykane imię

Autor: oli  27.03.2012 zgłoś

MÓJ syn ma na imię Kornel i jest ok wszystkim znajomym się podoba.

Autor: DANKA  27.03.2012 zgłoś

mam na imię Danuta.Okropne imię,Danusia już brzmi lepiej.bardzo rzadkie imię.

Autor:  27.03.2012 zgłoś

mój wnuczek to Alan ,no i co mam zrobic?

Autor: Jowita  27.03.2012 zgłoś

Mama uparla sie na Jowite, mimo, ze mialam byc Ewelina... no coz, za duzo czytala w ciazy; imie znalazla u Dygata. ;) Ja mam poltorarocznego Felka- imie dostal po moim dziadku, kochanym czlowieku i mam nadzieje, ze nomen omen bedzie cale zycie szczesliwy. Mieszkamy w Niemczech i tu Felix nie jest niczym nadzwyczajnym, ale jak ludzie slysza w Polsce, ze mam Felka, to mowia, ze mu krzywde zrobilam... a ja mysle dokladnie odwrotnie :)

Autor: jolanta  27.03.2012 zgłoś

W mojej rodzinie nadajemy dzieciom tradycyjne imiona,często po przodkach:Piotr,Maciej,Zofia,Anna.Moi znajomi także trzymają się tej zasady. Moi dorośli synowie Piotr i Maciej są zadowoleni ze swoich imion.

Autor: egria  27.03.2012 zgłoś

A moja córka ma na imię Jaśmina i od "życzliwych" słyszałam już że skrzywdzilam dziecko, ale bardzo ją kochamy, dbamy o nią, niczego jej nie brakuje, więc jaka krzywda? Że się komuś imię nie podoba?

Autor: xyzz  27.03.2012 zgłoś

A ja raz w cukierni spotkałam kobietę, ktora zamawiała tort dla swojego 4 letniego synka który miał na imię...Hannibal, w skrócie Hanni... myślałam, że pęknę tam na miejscu ze śmiechu, co za kretynka(mamuśka wyglądała jak luksusowa prostytutka)

Autor: Zuza  27.03.2012 zgłoś

A ja mam na imię Dagmara. Rocznik 73. Jako dziecko nie lubiłam swojego imienia, podobało mi się baaardzo Karolina. Wiele osób wołało na mnie Zuzanna (podobno pasowało do mnie). Dopiero po latach polubiłam tak naprawdę swoje imię i dobrze się z nim czuję :)

Autor: xyzz  27.03.2012 zgłoś

mam kolegę Juranda (nie ze spychowa) a Reni Jusis nazwała syna Teofil - to juz wiadomo jak będą na niego wołali w szkole...

Autor: Streptococcus  27.03.2012 zgłoś

mój synek to Radosław, wybierałam żeby było dobrze jak będzie mały (Radek, Raduś, Radzio) i starszy (Radosław) a córka to Kalina ("Kalinka moja") - Kalina to wcale nie ruskie imię, niewiadomo jakie ma pochodzenie, mówi się o staropolskim pochodzeniu, greckim... Nazywając swoje dzieci pomyślcie jak będą "wyglądali" z nimi gdy będą starsi - wyobrażacie sobie starego pana Kevina? albo staruszkę Nicol? help

Autor: basia  27.03.2012 zgłoś

a co powiecie na imię: Kira? mamy taką w rodzinie

Autor: Zulka  27.03.2012 zgłoś

Dla mnie imię idealne męskie to Cyprian.

Autor:  27.03.2012 zgłoś

a mój synek ma na imię właśnie Kaspian i żadna oklepana i szurnięta Olka nie ma prawa tego komentować,niech się zajmie swoimi sprawami(wieśniara!!)

Autor: grytek  27.03.2012 zgłoś

"znajoma opowiadała mi, że przyszła do niej kiedyś kobieta ze swoją córką, która miała na imię Mercedes :) Szkoda, że nie np. BMW :) " Mercedes - jest imieniem żeńskim pochodzenia hiszpańskiego, od tego imienia (imienia córki jednego z założycieli marki) wywodzi się nazwa marki samochodów. Uważam że autor(ka) cytowanego tekstu wykazała się "blondynkową" inteligencją i ignorancją w swoim zestawieniu, choć jestem przekonany że porównanie imienia dziecka z marką innego niemieckiego samochodu miało być zabawne.

Autor: Patrycja82  27.03.2012 zgłoś

A ja mam synka Eryka rocznik 2005 i jestem najszczesliwSza mama na swiecie::)hej

Autor: Darth Vader  27.03.2012 zgłoś

Ja dostałem od swojego taty na imie Lubomir i wszyscy znajomi twierdzą że jest cool - natomiast swoim dzieciakom dałem imiona Apoloniusz,Aurelia ,Wiktoria

Autor: martuha  27.03.2012 zgłoś

moje imię Marietta :) kiedyś się wstydziłam (nikt nie mógł zapamiętać poza tym to bardzo rzadkie imię) ale teraz jestem szczęśliwa że mam tak piękne i oryginalne imię

Autor: młoda mama  27.03.2012 zgłoś

a ja swojego synka nazwałam Mieszko :) Piękne, słowiańskie o bardzo fajnym znaczeniu :)...w życiu poznałam 2 Mieszków - obaj to super faceci, więc moze to imię ma coś w sobie?:)

Autor: kony  27.03.2012 zgłoś

Witam a gdzie podziało się moje imie KONRAD u mnie w rodzinie są: Grzegorz 2.Mikołaj,Teresa,Daniel 2.Łukasz.. Z dalszej rodziny: Wiesław(Wiesiek),Franciszek(Franek),Kamila,Michał,Maciej(maciek)Urszula(Ula)

Autor:  27.03.2012 zgłoś

"znajoma opowiadała mi, że przyszła do niej kiedyś kobieta ze swoją córką, która miała na imię Mercedes :) Szkoda, że nie np. BMW :) " Mercedes - jest imieniem żeńskim pochodzenia hiszpańskiego, od tego imienia (imienia córki jednego z założycieli marki) wywodzi się nazwa marki samochodów. Uważam że autor(ka) cytowanego tekstu wykazała się "blondynkową" inteligencją i ignorancją w swoim zestawieniu, choć jestem przekonany że porównanie imienia dziecka z marką innego niemieckiego samochodu miało być zabawne. Odwalcie się od tego imienia jak byś wiedział geneze tego imienia: to najpierw było imie a dopiero nazwano tak auto.

Autor: lubora  27.03.2012 zgłoś

mi rodzice nadali ciekawe imie Lubomira. w podstawowej 1600 dzieci a ja jedna. w liceum znowu pojedynczy egzemplarz. szczytem byly studia! 16.000 ludzi na uniwersytecie a ja oczywiscie bylam jedyna studentka o tym imieniu:) i wtedy zaczelo mi sie dopiero to imie podobac:) ale jako dziecko ile sie napłakałam:( chcialam miec na imie kinga (2 w klasie) albo magda tez byly 2 o tym imieniu. siedzialam w ławce z dziewczynka o imieniu antonina i obiecalam sobie, ze kiedys mojej corce dam tak na imie. az do czasu kiedy urodzilam corke i w naszym otoczeniu byly juz same antosie i antki. dostala na imie Klara i jestem zadowolona bo jest nie najpopularniejsze ale nie udziwnione imie. syn jest Leon ale on juz ma szanse miec w grupie jakiegos Leona bo stalo sie dosc popularne. za to dziwi mnie ze kto napisal ze Filip[ jest niepopularne. w naszym otoczeniu juz sa chyba 3 filipy z zeszlego roku. zgodze sie, ze imiona typu jessica, nicola czy kevin daja ludzie niezamozni i niewyksztalceni (tak wynika z naszych obserwacji a mamy duzy kontakt z wieloma dziecmi na co dzien). przebil moje imie kiedys chlopak ktoremu rodzice dali na imie żelisław. przy nim poczułam sie taka zwyczajna:)

Autor: Anonim  27.03.2012 zgłoś

Moi znajomi dali synowi na imię Egon.

Autor: X  27.03.2012 zgłoś

Znam kolegę o imieniu Namysław (Namek). Bardzo ciekawe :)

Autor: Aleksandra  27.03.2012 zgłoś

A ja mam na imię Aleksandra, zdrobniale Sasza, a nie jak się uważa Ola, które jest zdrobnieniem od Olgi. Ładne, funkcjonujące w wielu kulturach, nie mam najmniejszego problemu w innych krajach.

Autor: Daisy  27.03.2012 zgłoś

Ja urodziłam się w USA i mam na imie Daisy

Autor: Alina  27.03.2012 zgłoś

Mam na imię Alina i to imię nigdy mi się nie podobało.Moje dzieci mają imiona Julia,Zuzia oraz Jan.

Autor: zuza  27.03.2012 zgłoś

właśnie mi się przypomniało że mój dziadek miał kolegę o imieniu Ken i nie było to zdrobnienie od jakiegoś imienia.Teraz by każdy pomyślał że mamusia była fanką lalki barbie;]

Autor: Tomasz  27.03.2012 zgłoś

faktycznie jakoś każda monika która napotkałem na drodze była fałszywa

Autor: GOSCIEK  27.03.2012 zgłoś

A co powiedzie o imieniu Ajka??? Słyszłem jak mamuśka (taka szpanerka mówiła o swojej córce.

Autor: ania  27.03.2012 zgłoś

Zgadzam się Tomek Sylwie i Moniki najczęściej są mocno zapatrzonymi w siebie egoistkami:) ale przepraszam te które sa odstępstwem od reguły. Mój syn to Karol a córka Ewelina

Autor: gosc  27.03.2012 zgłoś

Jak dla mnie najpiekniejsze imiona to Daria i Blanka lub Bianka też piękne, a dla chłopca Bruno oraz Emanuel. Pozdrawiam

Autor: Małgosia  27.03.2012 zgłoś

jessica to pieprzniete imie takiej jednej odj....i teraz corka ma tak na imie. Zobaczymy jak pojdzie do szkoly to dopiero bedzie smiech.A matka jej strasznie zasciankowa dziwne ze nagle jej odbilo

Autor: kika  27.03.2012 zgłoś

Mi osobiście podoba się twój artykuł :) Moja córeczka ma na imię Wanessa :) bardzo rzadkie imię! Mąż jak pojechał zarejstrować ją w USC , to urzędnik powiedział że nie jest pewien czy może nadać takie imię bo nie wiadomo czy jest w spisie imion polskich. Jak okazało się że tak to zapytał się go jak będzie do dziecka mówił zdrobniale, mąż na to - no jak to jak będę mówił: po prostu kotku! Facetowi zrobiło się prawdopodobnie głupio i już nie dopytywał się dlaczego jak i po co! :) Cieszę się że w końcu ktoś odważył się o tym powiedzieć, bo w Polsce jeden na drugiego się ogląda co chodzi o te imiona! Naprawdę nic nie mam do imienia Julka, ale jak w rodzinie i u znajomych jest ich już tyle to aż przez gardło te imię mi nie przechodzi :)

Autor: Emilia  27.03.2012 zgłoś

A ja mam na imię Emilia i mam to gdzieś czy komuś się podoba czy nie. Ale bardzo się ciesze że mój tata nadał mi właśnie takie a nie inne imię. Ja uważam że imiona powinno nadawać się dzieciom takie nasze polsko brzmiące np. Justyna, Anna, Maria, Helena, Emilia, Elżbieta, Daniela, Danuta. Łucja, Dariusz, Marek, Henryk, Józef, Kazimierz itp. itd. po co nam imiona brzmiące tak inaczej nie nasze nie polskie tylko dlatego że film się mamuśce podobał np. Izaura chyba wszyscy pamiętają ile potem tych imion w polsce zaczęły mamuśki swym dzieciom nadawać. Powinno być zakazane nadawanie imion nie pisanych czysto po polsku i nie pochodzenia polskiego. Nasze polskie imiona są tak piękne że nic dodać nic ująć. Także zanim ktoś wybierze dziecku imię niech się 100 razy zastanowi nim głupotę walnie.

Autor: NAJSZCZĘŚLIWSZA MAMUSIA  27.03.2012 zgłoś

A CO MACIE DO IMIENIA NATAN???? TO DO "GOŚCIA" WYŻEJ... JA TAK DAŁAM NA IMIĘ SYNKOWI I OZNACZA ONO "DAR OD BOGA..." CIĄŻA BYŁA ZAGROŻONA A MÓJ NATUŚ BĘDZIE MIAŁ NIEDŁUGO ROCZEK... I TO JEST PRAWDZIWY DAR... ZAJMIJCIE SIĘ SWOIMI SPRAWAMI A NIE KRYTYKUJECIE INNYCH NIC O NICH NIE WIEDZĄC!!! TO KTO JAKIE IMIĘ WYBIERZE DLA WŁASNEGO DZIECKA TO JEST ICH INDYWIDUALNA SPRAWA! A TAK NA MARGINESIE JESTEM NAJSZCZĘŚLIWSZĄ MAMUSIĄ NA ŚWIECIE NATANKA I NIKOLI A NIE JESTEM ANI GŁUPIA ANI PATOLOGIA WIĘC NIE POWIEM JUŻ KIM JEST PISZĄCY TAKIEGO TYPU POSTY;) POZDRAWIAM WSZYSTKICH RODZICÓW DUMNYCH ZE SWOICH DZIECI :)

Autor: Monika  27.03.2012 zgłoś

Do dziewczyn które czepiają się imienia Monika. Ja osobiście mam tak na imię , nigdy nie lubiłam swego imienia ,ale na pewno nie jestem ani wredna ani zołzą nic z tych rzeczy! Mało tego jestem bardzo uczynna dla innych sama wolę stracić tylko po to żeby mieć święty spokój! Zawsze to ja byłam pokrzywdzona! A co do wrednych dziewczyn z imionami to już spotkałam na swojej drodze że najwredniejszymi sukami to były dziewczyny o imieniu Kaśka i Anka, Aldona oraz Karolina! Jak ja tych imion nie trawię!!!!!

Autor: Gosia  27.03.2012 zgłoś

Mi rodzice dali na imię Małgorzata. Ciężko mi było przyzwyczaić się do tego imienia, ale teraz (w wieku 23 lat) jestem szczęśliwa że rodzice dali mi tak na imię. W szkole oprócz mnie była jeszcze tylko jedna Małgośka :) Jednak polskie imiona są najciekawsze :) takie dumne:) Na studiach mam kolegę o imieniu Teofil... Nawet nie chcę sobie wyobrażać jak musiał być traktowany w szkole... A sama swoim dzieciom chciałabym dać na imię Agatka bądź Marysia, a jak będzie chłopiec to Łukasz bądź Bartosz

Autor: Monika  27.03.2012 zgłoś

Zapomniałam o imieniu Magda i Paulina! to też są dziewczyny z wrednymi charakterami!!!!!

Autor: malymadrala  27.03.2012 zgłoś

A moja corka ma na imie Hanna, Jedyna w szkole. I nie da sie brzydko zdrobnic.Zadna Hanucha ani inna forma nie pasuje.Musi byc miło Hania, Hanka i nie da sie inaczej. Milsze jest takie zycie, chyba

Autor: Natalia  27.03.2012 zgłoś

a ja jestem bardzo zadowolona ze swojego imienia od zawsze! :)

Autor: gość  27.03.2012 zgłoś

Bardzo ładne imię męskie to Tomasz - Tomek. Niestety jest Tomków bardzo dużo. U mnie w rodzinie chyba jest z 5-ciu.

Autor: Ewa  27.03.2012 zgłoś

Mój syn ma na imię Gabriel , ma 12 lat i jest jedynym dzieckiem w swojej szkole z takim imieniem. Córka to Weronika (ja chciałam Wanda) ale mąż się uparł i stwierdził że stare i jakies takie ciężkie. Dla mnie piękne i córka ma na drugie Wanda.

Autor: Marzena  27.03.2012 zgłoś

Nie jestem biedna ani żadna patologia i dałam córce na imię Nicole. Zawistni niech sobie tłumaczą jak chcą :)))))

Autor: babcia mira  27.03.2012 zgłoś

jestem Mirosława,używam imienia Mirka. KIedyś nie lubiłam go. Teraz się go nie daje dziewczynkom. Zawsze lubiłam imię Andrzej i ma męża o tym imieniu.Mój wnusio ma na imię Oliwier, nie pozwolono w urzędzie aby pisał się przez V.Kae imię jest ładne, jak się łądnie mówi. Pozdrawiam wszystkie Mirusie

Autor: maria :)_  27.03.2012 zgłoś

MARIA, bardzo wdzięczna Rodzicom za imię! Rocznik 83 i jedyna w przedszkolu, klasie, na roku na studiach. Bardzo dobrze nosi mi się to imię, lubię jego brzmienie.

Autor: OK  27.03.2012 zgłoś

A ja nie znoszę Agnieszek. Wsród moich znajomych do każda jakaś wydrowata. Teraz moda na staropolskie, ale Marysia też bym nie dała, kojarzy mi się z "Marysią"a na pewno też nie Janinka - okropne

Autor: były katolik  27.03.2012 zgłoś

A ja tam się ciesze z mojego imienia: Bartłomiej. Moja babcia chciała mnie nazwac kuba ale mama sie nie zgodziła i dobrze

Autor: ANKA  27.03.2012 zgłoś

A CO POWIECIE DLA DZIEWCZYNKI WIKTORIA

Autor: takietamm  27.03.2012 zgłoś

no jak ja Aleksandra (Wielka =p) z rocznika 86 byłam w podstawówce czy liceum, to byłam jedyna na roku, otaczały mnie Anie, Kasie i Moniki. W liceum doszły jeszcze Agnieszki (i każda była beznadziejną osobą, a szkoda). Po maturze w grupie studenckiej na 18 dziewczyn było 5 czy 6 Ol (5x Aleksandr, 1 Olga... huh).

Autor: Irmina  27.03.2012 zgłoś

Moja córka to Jana

Autor: Widzisz i nie grzmisz  27.03.2012 zgłoś

Wstyd mi za was, jak można wybierać imię dziecka pod kogoś? Niech ludzie nazywają dzieci jak chcą... a teraz każdy patrzy a czy mojej koleżance będzie się podobało ? nieee bo ludzie powiedzą....tępe kukiełki.

Autor: protege  27.03.2012 zgłoś

moja siostra ma na imie Wiktoria Ludwika po babciach. pozniej sie okazalo ze co druga nazywa sie Wiktoria... matke o malo szlag nie trafil. to bylo w 98 roku. mnie nazwali Kasia. Kas z mojego rocznika (84) jak psow... Ja nazwalam swojego syna Konstanty Aleksander. Drugi syn (jesli bedzie drugie dziecko) badzie mial na imie Franciszek Ignacy, a corka Helena Raquell (Raquell po siostrze meza, ktory nie jest polakiem).

Autor:  27.03.2012 zgłoś

Róza Kapusniak-dobre hahaha a ja znam Nicole Kaszak hahaha chyba jeszcze gorsze,bo kaszak to prawie wrzód :D

Autor: Dżunajtis  27.03.2012 zgłoś

Przeczytałem wszystkie komentarze i nie padło imię mojego synusia Vincent, Za granicą gdzie mieszkamy jest popularne i ładnie brzmi.

Autor: Nena  27.03.2012 zgłoś

Instytut psychologii w Warszawie przeprowadził badania, że imię Nikola (skądinąd paskudnie mi się kojarzące, ponieważ znałam dziewczynę o takim imieniu, która w wieku lat 16 sprzedawała swoje ciało za "itemki w metku" i robiła z siebie wieczną ofiarę wykorzystując ludzi i ich dobre zamiary dla zdobycia paru pikseli...) nadają porzucone przez partnerów samotne matki aby wynagrodzić dziecku dzieciństwo bez ojca, i muszę powiedzieć że każda Nikola którą poznałam wywodzi się właśnie z takiej niepełnej rodziny, więc może coś w tym jest... Ale dziwne imiona są lansowane w telewizji - Przepisa na życie - Gniewko i Kornelcia... taka moda , nic nie poradzimy ;)

Autor: Daniel  27.03.2012 zgłoś

W mojej rodzinie nazwali dziewczynkę Witosława prawie wszyscy ich za to skrytykowali mało tego matka tej dziewczynki też ma tak na imię a sama go nie używa bo jej się nie podoba i używa 2 imienia kasia

Autor: inż. Kopeć  27.03.2012 zgłoś

Ja z kolei spotkałem się z nadawaniem polskim dzieciom odpowiedników zagranicznych imion, najczęściej francuskich albo angielskich, np. nie Filip tylko Philippe, nie Henryk ale Henry itd. To moim zdaniem szczyt pretensjonalności.

Autor: kot  27.03.2012 zgłoś

każde imię ma jakis związek z osobowością np maria piękne ale nieszczęśliwe imię rafał to kłopoty ijeszcze wiele innych

Autor: Dorota  27.03.2012 zgłoś

A ja mam Piotra i Oskara :) a co do imion ogolnie to tez uwazam ze kazdy niech nazywa jak chce z pewnoscia niektore dzieci nie beda zachwycone swoim imieniem ale do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic. ja tez swojego nie lubialam chialam byc Ania :) ale jest jak jest zyjemy w takiech czasach ze kazde imie przejdzie ale nie znaczy ze kazde pasuje zwlaszcza do nazwiska dobrze jest sie zastanowic w koncu mamy na wybór zazwyczaj przynajmniej te 9 miesiecy :) Pozdrawiam

Autor: kiler  27.03.2012 zgłoś

A może Gagarina albo Gagarin?

Autor: mamma  28.03.2012 zgłoś

A moja córka to Anastazja

Autor: eeeetam  28.03.2012 zgłoś

Co sądzicie o imieniu BERENIKA?

Autor:  28.03.2012 zgłoś

Skupiacie się tylko na tym jak imię brzmi. Ale to nie jest takie istotne, dla jednych brzmi dobrze dla innych nie. Ważne jest znaczenie imienia i historia, która się z nim wiąże. Sytuacje w życiu, które wskazują czy imię było człowiekowi przeznaczone,czy też tylko wybryk rodziców. Co do Teofila - to dla mnie akurat brzmi pięknie i ma cudne, miękkie zdrobnienie dla dziecka - Teoś. Z niczym sprośnym nigdy by mi się nie skojarzyło, gdyby co niektórych sugestie. Ci niektórzy, którym się "kojarzy" niech się zastanowią, że innym się kojarzy, że z nimi jest coś nie tak. Kacper - w stosunku do niego mam mieszane uczucia z uwagi na znaczenie "na kaca".

Autor: Justyna  28.03.2012 zgłoś

witam :) Justyna (rocznik 79). Moje imie to wybór mamy, tata chciał Kinga (też ładnie) biorąc pod uwagę że w mojej klasie było kilka Ań, dwie Asie, dwie Iwonki. Połowa szkoły nosiła imię Monika a druga połowa Magda :))

Autor: Ilona  28.03.2012 zgłoś

U mnie w szkole i podstawowej, i w gimnazjum nie było żadnej Ilony. Dopiero w liceum pojawiła się jedna:). Jako dziecko strasznie nienawidziłam swojego imienia, a teraz je uwielbiam. Pasuje do mnie:). Nie wiem czy jest oryginalne czy nie. Ja jak mówię spotkałam w swoim życiu jedną Ilonę:). A miałam być Jacek. Do momentu porodu lekarze mówili, że jestem chłopcem... Także imienia dla dziewczynki rodzice nie mieli przygotowanego. To był taki spontan:)

Autor: ana  28.03.2012 zgłoś

ainikki (2012-03-27 15:12:08) ----- ja jeszcze dzieci nie planuję, ale jak już będę je miała to córkę nazwę Hanna, a syna Wiktor Ja mam córcie Hanie, ma 2 latka, wspaniała mała osóbka. Piękne imię. Dla chłopca miałam do wyboru Zachariasz, Eliasz. Podobają mi się również inne imiona ale te przypadły mi do "serca". pamiętajmy że imię teoretycznie jest na całe życie, a zresztą jeśli ładnie jest wypowiadane to każde imię jest piękne - tak mówiła babcia mojego męża :-)

Autor: do MATKA  28.03.2012 zgłoś

O, no proszę, taka wykształcona, a tyle błędów robi? "Dziecią" powaliło mnie na kolana;P

Autor: miminko  28.03.2012 zgłoś

No to ja was zaskocze! Moj maz jest Czechem, mieszkamy w Niemczech a imie naszej coreczki to AJA- znak, cud- i pochodzi zarowno ze Szwecji, jak i jest spotykane w Egipcie. Wszyscy, ktorzy slysza imie naszej coreczki twierdza, ze jest niespotykane i oryginalne, bo tak wlasnie chcialam! A przy tym nie ma problemu z pisownia czy wymowa, jest krotkie, pasuje do nazwiska i nie da sie o nim zapomniec :-)

Autor: dorota  28.03.2012 zgłoś

ja jestem Dorota chodz mialam byc Malwinaa zenada -.- . moja znajoma ma corke Santinę ;) mi osobiscie podoba sie Igor, Filip, Bartuś, Lenka Paulina Julka ;)

Autor: Szymon  28.03.2012 zgłoś

Vincent to po angielsku Wincenty. tylko pretensjonalny nieuk nada takie imię dziecku.

Autor: karolka89  28.03.2012 zgłoś

mam na imie Karolina- moim zdaniem jeszcze nie najgorsze i nie jest az takie czeste jak np ania, magda czy kasia. Podoba mi sie wiele imion zagranicznych jak i polskich (jestem zwykla studentka um, ani biedna ani niewiadomo jak bogata). jak dla mnie fajne imiona: Fineasz, Ferb, Fredka, London, Zac, Cody, Filip, Jeremiasz, Lilia, Izabella, Mateusz jak i wiele innych. Pozdrawiam i zycze dobrej nocy:)

Autor: kasia  28.03.2012 zgłoś

mnie rodzice na imie dali Kasia po prababce, a ze chcialam miec wyjatkowe imie, to na bierzmowanie wybralam sobie imie Salomea (Salcia! :)) dzisiaj sie ciesze, ze moi rodzice wczesniej nie wpadli na ten pomysl co ja :) pochodze z miasta, ale mieszkam teraz na wsi, mam Julie, Oliwie i Kubusia(2007, 2008, 2009) i w okolicy wcale nie mają imiennikow!!!! dżastinów, nikoli etc. rowniez nie ma. sa paulinki, wiktorie, bartki. Ja osobiscie chcialam dla chłopca imie Bruno albo Borys, ale maż obstawał przy drugiej skrajnosci: Lesław.. No i Kubuś, Kuba, Jakub okazał się złotym środkiem :) a co do tych smiesznych połaczen, vanessa smietana i donata bigos, to mnie bawiło dosyc długo i zapdlo w pamiec :)

Autor: kasia  28.03.2012 zgłoś

aha! a w rodzinie mamy taki zwyczaj, ze nie nadajemy imienia ponownie, tzn. jak juz jest jakis krzyś, to drugi raz sie nie daje (chyba ze syn po ojcu, u nas akurat trzy pokolenia Staszków ) strasznie musialam sie naginac wobec tego, bo mama ma 10-ro rodzenstwa, a ja mam chyba ze 30 kuzynow/kuzynek!!! i wiecie co? pierwszy raz jest dwoch Kubusiow :) a swoja droga moj tata jak konczyl podstawowke to dowiedzial sie, ze NIE ma na imie Tadek :) :) to dopiero obyczaje!

Autor: gopsc2  28.03.2012 zgłoś

w mlodosci jak slyszalem imie zygmunt to od razu kojarzylo mi sie z pijanym hydraulikiem i tak dla jaj spotykalem zygmuntow hydraulikow kolega dal dla syna na imie Gracjan ja pierdziele moj syn by chyba zadnego kolegi nie mial gdyby mial tak na imie jestesmy polakami wiec miejmy imiona polskie -takie jest moje zdanie ale jak Gustlik w 4 pancernych powiedzial eulalija ,to tez bylo dobre!

Autor: dzodzesibrajanaeululja  28.03.2012 zgłoś

Ale pierdoly wypisujecie wiele z tych podanych imion sa brzydkie, ale co z tego, co jednemu sie podoba drugiemu nie musi. Obciach i gust to pojecia wzgledne. Dyskusja o niczym.

Autor:  28.03.2012 zgłoś

Ja mam na imie Cecylia i przez wiele lat nie podobalo mi sie. Obecnnie ciesze sie ze moja mama wybrala dla mnie wlasnie takie imie.

Autor: NIE DRAMATYZOWAC!!!  28.03.2012 zgłoś

TYLKO POLACY SA TAK BEZCZELNI BY KOMETOWAC IMIONA,KAZDY DAJE IMIE JAKIE MU SIE PODOBA I TO JEST JEGO SPRAWA!!!

Autor: Monika  28.03.2012 zgłoś

Moja corka nazywa sie Iga, mi podobalo sie Inez albo Ida, ale moja rodzina mi to stanowczo odradzila. Jezeli bede miala syna jest wiele imion. Chcialabym nazac syna po mezu: Eric Daniel (mieszkam poza PL) ale maz nie chce. Nicolas, Justice, Adam....

Autor: Nie cierpię anglojęzycznych imion  28.03.2012 zgłoś

Nie podobają mi się anglojęzyczne imiona typu: Oskar, Alan, Kevin, Brajan (to dopiero porażka), Jessica/Dżessika, Angelina lub Andżelina, Wiktoria/Victoria no i oczywiście osławiona Nikola i jej pochodne itp itd Wymieniać mogłabym długo. Nikt z moich znajomych nie nadał dziecku takiego imienia, więc nikogo tu nie obgaduję, po prostu wyrażam swoje zdanie. Temu celowi podobno służy forum, a dla mnie imiona są zwyczajnie brzydkie, szczególnie w połączeniu z polskimi nazwiskami (Angelina Banaś, Victoria Kowalska, Alan Nowak - fuj....) Zalatują mi takie imiona patologią lub niskim poczuciem własnej wartości u rodziców decydujących się na takie "wymyślne" imiona.

Autor:  28.03.2012 zgłoś

Wybór imienia to oczywiście kwesta gustu ale także zależy w jakim kraju się mieszka. Będąc polakiem za granicą nawet z polskim nazwiskiem żyje się łatwiej jeżeli chociaż imię ma się łatwe dla ogółu do wymówienia. Niestety jeżeli chce się wrócić do kraju z dzieckiem o imieniu Hiroshi które płynnie mówi po polsku niestety jest trudno mimo że na co dzień potomek przebywa i uczy się Japonii i imię jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Ja mam na imię Iwona(w szkole i na studiach spotkałam jeszcze tylko jedna Iwonę) i bardzo lubię swoje imię, nie było i nie jest zbyt popularne,przyjemnie się je zdrabnia (Iwonka) i w późniejszym wieku także brzmi odpowiednio. Pan który wypisał listę imion pochodzenia żydowskiego powinien był się urodzić na początku XX w. Hitler zrobiłby z nim porządek.

Autor: ehe  28.03.2012 zgłoś

@ do kolesia od "żydowskich imion" Jakbyś się poduczył to wiedziałbyś ze polska jest krajem z kręgu kultury chrześcijańskiej. Naprawdę skąd twoje zdziwienie ze są spolszczenia starożydowskich imion? Biblii nie czytał? Starego testamentu nie zna? Czy tak jak większość prawicowych oszołomów i antysemitów myśli ze Jezus i Maria byli polakami?

Autor: Roksana  28.03.2012 zgłoś

Ja mam 29 lat i właśnie mam na imię Roksana. Imię dostałam po księżniczce baktryjskiej Roksanie, która była żoną Aleksandra Wielkiego. Mam rodziców z wykształceniem wyższym, więc nie nazwali mnie żeby podwyższyć swoje "patologiczne ego", podobało się im to imię, było inne niż te nadawane w tamtych czasach. Jak byłam w podstawówce to miałąm w klasie: 5 Piotrusiów, 3 Małgośki, 2 Kaśki, ale tylko jedną Anię. Nauczycielka wołała ich po nazwiskach, ponieważ kiedy wymieniła imię Piotrek, 5 chłopaków odpowiadało słucham. W liceum za to miałam: 4 Anki z nazwiskami na S, po sobie na liście obecności. Piotrków nie było, za to były 3 Kacpry!!! Obecnie w pracy czasami nie mogę się połapać w Ankach, Marcinach, Małgośkach..... Patrząc na dzieci moich współpracowników są dwa trendy: albo właśnie nadawanie imion starych: Zofia, Stanisław, Marianna etc.... Albo nowoczesnych jak Paula, Kosia, Pamela... Cóż jak kto lubi, byle żeby dziecku nie zrobić krzywdy. Ja z moim imieniem "polubiłam" się dopiero na studiach, w końcu się nie tylko wyróżniałam ale i czułam pewnie. A wykładowcy pamiętali niepospolite imię:)

Autor: joanna86  28.03.2012 zgłoś

Jam mam na imię Joanna i zawsze podobało mi się moje imię. Nie jest jakieś wymyślne, ani znowu jak po babci, np. Jadzia czy Zdzisia. Mój syn ma na imię Damian, też nie kombinowałam z imieniem, chciałabym jeszcze mieć córeczkę i podoba mi się imię Lena, chociaż widzę w przedszkolu np., że jest popularne, u mojego syna są w grupie 2 Lenki:) Poza tym cała mieszanka: 2 Julki, Zosia, Roksana, Gracjan, Borys, ale także Asia, Kasia, Piotr, Szymon, o dziwo nie ma żadnego Kuby:) a Damian jest jeszcze tylko 1 w całym przedszkolu, więc uważam, że wybrałam dobre imię dla syna- nie bardzo popularne, oklepane, ale też nie jakieś wymyślne. Nie podobają mi się Vanessy, Dżesiki, Nicole, Brajany itp. U mnie w liceum pamiętam był chłopak, który miał na imię Ariel, cała szkoła śmiała się z niego, że ma imię jak nazwa proszku, nawet miał ksywkę Prochu:)

Autor: ja123  28.03.2012 zgłoś

śmieszy mnie takie mówienie, że ludzie inteligentni to nadają takie imiona a nieinteligentni inne a może to oni sami są mało inteligentni i tak mówią żeby podnieść swoją wartość....... wybór imienia dla dziecka jest sprawą osobistą i raczej inteligencja itp nie ma tu nic do rzeczy, to raczej moda i upodobania, a przez takie gadanie to sami sztucznie chcą podnieść swoją inteligencję.

Autor: Do Emilii  28.03.2012 zgłoś

Tak się opowiadasz za "polskimi z pochodzenia " imionami, a prawie żadne z tych wymienionych przez Ciebie polskie nie jest. A Twoje to już na pewno niie.

Autor: pierdolicie smuty  28.03.2012 zgłoś

mój Syn ma na imię Dorian i uważam że to najładniejsze imię jakie może być i mam w dupie czy jest polskie bo ten kraj to z dnia na dzień staje się coraz większym nieporozumieniem dlatego nie będę przykładał uwagi do sztucznych wartości które są na pokaz Każdy rodzic uważa że jego dziecko ma najładniejsze imię, a jak tak nie uważa to znaczy że ma z banią, dziękuje dobranoc

Autor: MATKA  28.03.2012 zgłoś

DO OLGA. Nadałaś takie imiona swoim "DIECIAKĄ"??!!dzieciakom ćwierćinteligencie!! jaka to konstrukcja gramatyczna? o co chodzi? Z jakiego regionu Polski lub z jakiego rocznika słabo douczonego są ludzie tak piszący? na bank jesteś wykształcona... Widac twoje wykształcenie jak potrafisz tylko obelga rzucic my od 25 lat mieszkamy za granica i czasami moge popelnic bląd gramatycztym bardziej że mało kiedy pisze e j.polskim a swoja inteligencje własnie pokazałaś!!!!! no ale cóż chama nie da sie wychowac jego trzeba tylko tolerować!!!!

Autor:  28.03.2012 zgłoś

Aniela...piękne imię:)

Autor: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA  28.03.2012 zgłoś

Barbara Stefania - tak dałam córce na imie :)

Autor: kasia  28.03.2012 zgłoś

ktos tu pisal o imieniu mercedes, dzis to marka samochodu, ktora jednak poswstala od imienia corki wynalazcy smaochodu

Autor: iwaa  28.03.2012 zgłoś

moja córeczka będzie miała na imię Weronika i zgadzam się z tym, co tu ktoś wyżej napisał - "Każdy rodzic uważa że jego dziecko ma najładniejsze imię, a jak tak nie uważa to znaczy że ma z banią" :)

Autor: Monika :>  28.03.2012 zgłoś

A mnie się podoba moje imię. I tak- JESTEM WREDNA :)

Autor: L.  28.03.2012 zgłoś

To bezczelnosc wysmiewac czyjes imie. Ja tez mam oryginalne imie ( na tym forum nie padlo poki co) i w dziecinstwie bywalo ze spotykaly mnie nieprzyjemnosci, ale z czasem zaczelam je akceptowac. Gdybym miala dziecko to szukalabym jakiegos uniwersalnego (albo choc latwego do wymowienia) imienia bo mieszkam za granica, chociaz jest mnostwo slicznych i oryginalnych imon typowo polskich. Ogolnie podobaja mi sie tez imona rosyjskie i slowianskie.

Autor: gość  28.03.2012 zgłoś

ktoś napisał: "najbardziej mnie smiesza polaczki, ktorzy nadaja swoim dzieciom zachodnie imiona w polskiej pisowni, typy wlasnie Dzastin, Majkel, Brajan...kupa smiechu z przewaga kupy niestety" ale właśnie niestety w Polsce jest zabronione używanie tego typu imion w ich oryginalnej wersji. Musi być spolszczenie, musi być tak jak się wymawia dane imię. dlatego nie może być "Brian" tylko "Brajan" bo tak to imię się wymawia.

Autor:  28.03.2012 zgłoś

Przykre, że dzisiejsi młodzi rodzice mają pusto w głowie. Żałosne...

Autor:  28.03.2012 zgłoś

a moje Córki to Łucja (2006) i Lena (2008)...

Autor: Adolf ten od żydów  28.03.2012 zgłoś

Dajcie imiona dzieciom ADOLF wtedy kaszdy żyd słysząc je dostaje takiego cisnienia że az mu homorojdy rosną po kolana.

Autor: aBC  28.03.2012 zgłoś

nikt z Was nie powie nic na temat imienia Angelika..? Ani polskie, ani wymyślne i pisane z reguły przez "g", więc mało polsko...

Autor: Ania  28.03.2012 zgłoś

Moje ulubione to Gaweł i Waldemar dla chłopca a dla dziewczynki Lena albo Dagmara :)

Autor: Julia  28.03.2012 zgłoś

Witam. Ja mam na imię Julia i w swoich latach młodości (ur.1984) byłam jedyna i to bylo fajne. Ale teraz jest mi miło gdy słyszę ,że ktoś nazwał córcię Julia, przecież musi im się to imię podobać. Ja mam córcię Klaudię i jest też jedyna o tym imieniu w przedszkolu. A za niedługo będe mieć Emilkę lub Piotrusia. Pozdrawiam

Autor: gosc  28.03.2012 zgłoś

a co powiecie na Iwo dla chłopca?

Autor: pp  28.03.2012 zgłoś

Juliusz???

Autor:  28.03.2012 zgłoś

A moje corcie maja na imie Dominica i Nicola ale ja mieszkam za granica a tatus nie jest polakiem .Wkrotce bedziew 3 pociecha bedzie miec na imie Thomas albo Hannah .I nie obchodzi mnie czy komus jeszcze sie podobaja imiona moich dzieci.W szkole nie ma 2 Dominic

Autor: Monia GGGGGGGGG  28.03.2012 zgłoś

Nadawanie dzieciom imion to bardzo istotna sprawa, przecież to dziecko będzie je nosiło i zmagało się z ewentualnymi konsekwencjami noszenia takiego imienia. Myślmy o dzieciach a nie o swoich fanaberiach. Niech nie będzie źródłem kompleksów lub wygórowanego mniemania o sobie. Pamiętajcie że imienia potem nie jest tak łatwo zmienić. Zastanówcie się dobrze zanim obarczycie nim dziecko. Serdecznie pozdrawiam, moja córka ma na imię Magdalena jest jedyna w całym przedszkolu o takim imieniu.

Autor: aloiw  28.03.2012 zgłoś

Iwo jest super, Juliusz też.. w sumie imiona, ktore podajecie mnie jakos nie bulwersują.. raz doznałam zdziwienia jak w tv, jakis ksiądz się wypowiadał i nazywał się Alfons Nosol..

Autor: ja  28.03.2012 zgłoś

A ja mam na imie Agata-mało znam osób o tym imieniu a moja córka Alicja:)

Autor: mm  28.03.2012 zgłoś

Moje dzieciaczki: córeczka Marianna (3 latka), nasza Marianka :) synek Maciej (roczek), nasz Maciuś :)

Autor: Marta  28.03.2012 zgłoś

Ja mam na imie Marta rocznik 82".Znam tylko jedna o rok starsza.Zadkie,ale piekne imona to Jowita,Justyna.Mi sie podobaja.Ja w tej jeszcze nie wiem jak nazwe dziecko.Za pare miesiecy sie urodzi.Napewno bedzie to polskie imie. Moi sasiedzi nazwali swoje corki Nicola oraz Wiktoria.Do pierwszego nie jestem wogole przekonana.

Autor:  28.03.2012 zgłoś

a co myślicie o Celina ( Celinka) albo Cecylia ?Cecylia to bardzo stare imię ale ludzie mnie straszą że dzieci będą mi dziecko przezywać "Cycylia"...

Autor: al  28.03.2012 zgłoś

Do Mamy Basi - a czy Ty wiesz, co imie Twojej córki znaczy/ Chyba nie, bo inaczej nie nazwałabys jej "prymitywną". To jedno z najgorszych imion dla dziecka!

Autor: Rodzic Andżeliki  28.03.2012 zgłoś

Brajan jest największy obciach. Bez dwóch zdań. Owszem... Dominik, Daniel, Patryk, Sebastian - gejowskie imiona... ale Brajan (Brian)???

Autor: A***a  28.03.2012 zgłoś

Ja mam Kasię i Kamila a znajoma Jarka i Marka,inna zaś Czarka i Darka

Autor: Mama Basi  28.03.2012 zgłoś

DO AL: mnie Barbara kojarzy się z moją ulubiona Ciocią i dobrą osobą z sercem na dłoni. Barbara: Wywodzi się od przymiotnika barbaros oznaczającego "barbarzyńcę", a ściślej od jego łacińskiego odpowiednika w rodzaju żeńskim barbara co oznacza "barbarzynkę". Charakter: Osoba spokojna, niezależna, pewna siebie, czuła na krzywdę kudzką i do perfekcji szlachetna. Zawsze pozostaje lojalna wobec przełożonych, wierna swym życiowym zasadom, ciągle poszukująca dobrych rozwiązań trudnych życiowych spraw. Lubi poznawac inne kraje, toteż dużo czyta i podróżuje. Posiada talent artystyczny, który musi być jednak odkryty przez iinna osobę. Wzorowy rodzic i dobry przyjaciel współmałżonka. Pochodzenie:greckie

Autor: MARIOLA  28.03.2012 zgłoś

Ja niestety mam na imię Mariola, tak bardzo nie cierpie tego imienia, że przedstawiam sie tylko z nazwiska. Nie spotkałam sie się z drugą osobą o takim imieniu co o nim myslicie?

Autor:  28.03.2012 zgłoś

moja kolezanka dała na imie swojej córeczce bianka, nie dość że kojazy mi sie ze striptizerką albo ruska dziwką to jeszcze ma na nazwisko gałan , wyobraźcie sobie Bianka Gałan , a co do imienia Wanessa które tak krytykujecia, moja znajoma mieszka w niemczech przy granicy sama ma na imie Wioletta a córce dała Wanessa, zdrabnia to Waneska ładnie i słodko w dodatku jej nazwisko zaczyna sie na W i pasują obydwa te imiona i matki i córki i inicjały W.W , wszystko zależy od tego czy pasuje czy nie ..... a córeczka słodka blondyneczka wiec Wanessa jej pasuje :)

Autor:  28.03.2012 zgłoś

mariolka jak z kiepskich , troche takie wiejskie , ale sympatyczne , czasami dla zwaly przedstawialam sie tak innym osobą nawet fajne , sympatyczne i zabawne , wśród znajomych i rodziny jest ok ale nie chciala bym byc mariola w miejscach gdzie trzeba byc powaznym troche by mnie chyba lekcewarzono....

Autor: Julita  28.03.2012 zgłoś

Moja córeczka ma na imię Laura i nie jest to jakieś udziwnione imię lecz za razem nie jest też banalne i oklepane. Jak rodzic się postara to znajdzie imię odpowiednie dla dziecka którym będzie mogło się przedstawiać bez strachu że ktoś wyśmieje inwencję twórczą rodziców. Moje imię też nie jest oklepane a za razem też nie udziwnione. Jestem dumna z tego jak się nazywam bo w całym swoim życiu spotkałam tylko jedną dziewczynę o tym imieniu. Jestem za tym żeby rodzice nie dawali imion tzw. "masowych" lecz pogrzebali w imiennikach i odnaleźli piękne imię którego nie ma w otoczeniu, ale za razem żeby nie było to imię którego dziecko w przyszłości będzie się wstydziło.

Autor: Sylwia  28.03.2012 zgłoś

Na drugie otrzymałam Eliza, ale rodzice nie odważyli się, aby było ono pierwszym ( koniec lat 70tych):), myślę zatem, że jeśli będzie córcia to Eliza, ewentualnie podobają mi się takze Marcel i Marcelina. Marcelino, chleb i wino. ;) Mamy jeszcze trochę czasu na decyzję, ale pewnie wahać się i zmieniać będę jeszcze z kilkanaście razy. W końcu pewnie będzie tak, jak w zasłyszanej kiedyś przeze mnie opowieści, o pewnym dziecku, którego imię miał "na szybko"(nie było czasu na dywagacje) podać ojciec dziecka, który nie przypadkiem był na sporym kacu z okazji oblewania narodzin dziecka. Kiedy Pani zapytała go, jakie imię dla dziecka?odpowiedział pytaniem skołowany: -a co dzisiaj mamy?-Wtorek- To bedzie Florek!-I został Florian. :D Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych i tych, którzy już wybrali. Sylwia

Autor: Pimpuś  28.03.2012 zgłoś

A ja swego syna nazwę ASURBANIPAL lub NABOPOLASAR ale raczej na II bo żona mnie zabije :)

Autor: Qlka  28.03.2012 zgłoś

A ja jestem Baśka :) W pracy Basia (nie znoszę tego zdrobnienia), oficjalnie Barbara, a dla mojego faceta - różnie bywa ;) Często mówi do mnie "Baśku"

Autor: Gabrysiowa  28.03.2012 zgłoś

co sądzicie o imieniu Gabrysia albo Hania? Jak dla mnie to najpiękniejsze imiona jakie można dać dziewczynce

Autor: kadia  28.03.2012 zgłoś

Ja mam na imię Arkadia (pomysł mojego Tatusia, gdy się dowiedział że nie może mieć syna) Moje dzieci mają oryginalne imiona, ale nie dziwne Jagoda 6lat i Jeremiasz3 latka. Niestety znajoma już skopiowała i nawała swojego syna Jeremiasz.

Autor: ...  28.03.2012 zgłoś

Moja córka będzie miała na imię Liliana lub Laura, już jak byłam nastolatką, wiedziałam, że jeśli będę mieć córkę to tak dam jej na imię. Nie znoszę tych zwykłych, wyblakłych starych i oklepanych imion: Zosia samosia, Ania bania, Kaśka z obrazka (wiochą wieje), Monika dziewczyna ratownika, Piotruś, Marcinek, Madzia, Staś nie wiem czemu kojarzy mi się ze strusiem:) Obecnie roi się właśnie od Lenek, Zuzanek (Zuzia lalka nie duża...), Zosiek, od Julek można zwymiotować i od Kubusiów.

Autor: Ania  28.03.2012 zgłoś

Ja mam na imię Anna(1969) w podstawówce w klasie byłam ja i koleżanka. Mój mąż ma na imię Włodzimierz, synowie Jacek(89) i Adrian((91). Uważam, że nasze polskie imiona są bardzo ładne i brzmią elegancko dopóki się nie zdrobni Helena brzmi pięknie natomiast Helcia, Hela okropnie dalej Waldemar- Waldek, Walduś; Jan-Jasiek; Wacław jaki Wacek-masakra itd. Moi teście uważali jednego wnuka Jacka, a o drugim nigdy nie pamiętali ze względu na jego imię.( wspomnę,że starszy syn miał mieć Adrian ale dla spokoju dałam inaczej,a przy drugim mąż się postawił i powiedział daj takie imię jakie chciałaś dać więc dałam Adrian) Natomiast teściowa stwierdziła, że jej siostra dała synowi imię jak dla psa-Artur. Widzicie więc, że każdy niech robi jak uważa a nie będzie słuchał głupich opinii drugich osób.

Autor: Eliza  28.03.2012 zgłoś

A ja nosze imie Eliza i bardzo jestem z niego zadowolona. Mój syn ma na imię Brunon.

Autor: mn  28.03.2012 zgłoś

Się ubawiłam po pachy czytając komentarze:) Znam jedną Nicolę... Matka zrobiła ją sobie latem, na imprezie nad jeziorem, ojciec się wypiął i uciekł. Nazwała ja Nicola, chyba żeby jej zrekompensować okoliczności poczęcia, hehe:D Im niższe wykształcenie, tym bardziej "arystokratyczne" zapędy. Wanessy, Jessiki, Nicole, Sandry Andżeliki brrr. A co powiecie na Noemi? Hehe? Dziwię się urzędnikom, że zezwalają na rejestrację niektórych imion. Spotykam matkę, która chwali się słodką Dżessiczką drzemiacą w wózku. Nic na to nie poradzę, że w myślach nazywam matkę- idiotką.

Autor:  28.03.2012 zgłoś

mnie się bardzo podoba Nela lub Nella, i tak właśnie ma na imię moja córeczka;)

Autor: Mika  28.03.2012 zgłoś

Moja córcia ma najpiękniejsze imię na świecie: EWA. na drugie dałam jej Łucja, Gdybym miała drugą córcię nazwałabym ją IGĄ HELENĄ, synek natomiast nazywałby się KRZYSZTOF DARIUSZ. Bardzo lubię też swoje imię - MONIKA, ale za moich czasów (rocznik 77) miałam w liceum jeszcze 6 koleżanek o tym samym imieniu, do tego jeszcze 4 Agnieszki. Z męskich imion bardzo podoba mi się jeszcze Bartosz i Maciej. Alergię mam natomiast na Julki (na 6 dziewczynek w klasie mam 3 Julki i 2 Nikole) i Kubusiów.

Autor: hehehehe  28.03.2012 zgłoś

a co powiecie o imieniu margereta?? bo i takie spotkałam a i kewin niezle co ?ehehe najwazniejsze zeby do nazwiska pasowalo, ale fakt samotne mamusie daja brajan dzesika nikola itd bo licza ze książe z zachodu przyjedzie i zabierze białym mercedesem :P

Autor: katepaw  28.03.2012 zgłoś

A moja wnusia ma naimie Liliana i jest tylko jedyna o tym imieniu w calym przedszkolu.

Autor: lola26  28.03.2012 zgłoś

a ja mam Kacperka:-) imię pasuje do niego idealnie!!! a córeczkę nazwę Liliana...LILI... podoba mi się też Filip Wojciech i Madzia

Autor: ~mika  28.03.2012 zgłoś

hit z mojej miejscowości - Dżesika Grzebinoga..

Autor: nauczycielka  28.03.2012 zgłoś

Pracuje w szkole podstawowe, mam na imię Olimpia (1978), w skrócie Ola, Olka dla znajomych i przyjaciół. Swoje imię bardzo lubię, czuję się z nim dobrze i nigdy nie miałam przykrości z tego powodu. Od dziecka czułam się wyróżniona, zawsze byłam jako jedyna. Obecnie pracując w szkole ucząc wszystkie klasy, mam spojrzenie na rozstrzał imion:) do porzygania jest Julek, Kubusiów, Kasiek, Anek, Lenek, Nikolek, Zuzanek, Zosiek Marcinków, Piotrusiów, Mateuszków..... Pani w sekretariacie, jak przychodzą rodzice zapisać dzieci do klasy, najpierw zapisuje hurtem a potem dzieli na ABCDE. I tak zawsze wychodzi, że przynajmniej po 3-5 dzieci jest o tym samym imieniu, że dzieci są wołane po nazwiskach lub po drugich imieniach-jeśli mają. Ostatnio sekretarka jak były nabory do klas, chciała napisać kartkę i powiesić na drzwiach kartkę "Dzieci o imieniach: Julia, Nikola, Jakub, Mateusz, Anna, ..... etc czyli mieszczące się w pierwszej 10 popularnych imion nie przyjmujemy", ale Dyrektorka się nie zgodziła, bo niby dyskryminacja.

Autor: Gość  28.03.2012 zgłoś

Gabriel, Gabriela, Natalia, Daniela, Łucja, Faustyna, Aurelia, Filip

Autor: Domi  28.03.2012 zgłoś

Ja również mam na imię Dominika (rocznik 80) i jako dziecko nienawidziłam tego imię, chciałam mieć na imię Monika; doceniłam je dopiero w liceum, bo byłam jedyną dziewczyną o takim imieniu. Na studiach była jeszcze jedna Dominika. Reasumując teraz doceniam swoje imię. Moja córeczka (ur. 2009) ma na imię Maja i nie dlatego, że był serial czy coś innego. Zawsze chciałam Wiktorię, ale gdy urodziłam i spojrzałam na małą.... Wiktoria nie pasowała mi i jest Maja, mój kochany Majulek. Nie dałabym jej innego imienia, bo ono do niej idealnie pasuje. tak na koniec o gustach się nie dyskutuje, tylko w tym wszystkim dzieci żal...

Autor: miła miła  28.03.2012 zgłoś

Dla mnie najgorszym imieniem dla dziecka to imię Kacper, moja siostra cioteczna nazwałą tak swojego syna. Ilekroć słyszę Kacper-kojarzy mi się ze spasionym wiejskim białym kotem w czarne łaty:) nikt mnie nie przekona do Kacpruni, Kacperka, Kacpereczka, Caspra. Synek nie wiem dlaczego ale własnie jest spasiony jak mój "wymarzony" kocur.

Autor: ALLAN-obciachowe imię  28.03.2012 zgłoś

masakra :D

Autor:  28.03.2012 zgłoś

Mój synek ma na imię TOBIASZ

Autor: aloiw  28.03.2012 zgłoś

każde imie jest do przełknięcia oprócz Alfonsa.. tyle w temacie

Autor: ela  28.03.2012 zgłoś

Autor: mn (2012-03-28 11:44:37) ----- Się ubawiłam po pachy czytając komentarze:) Znam jedną Nicolę... Matka zrobiła ją sobie latem, na imprezie nad jeziorem, ojciec się wypiął i uciekł. Nazwała ja Nicola, chyba żeby jej zrekompensować okoliczności poczęcia, hehe:D Im niższe wykształcenie, tym bardziej "arystokratyczne" zapędy. Wanessy, Jessiki, Nicole, Sandry Andżeliki brrr. A co powiecie na Noemi? Hehe? Dziwię się urzędnikom, że zezwalają na rejestrację niektórych imion. Spotykam matkę, która chwali się słodką Dżessiczką drzemiacą w wózku. Nic na to nie poradzę, że w myślach nazywam matkę- idiotką. Moja sąsiadka dała córce na imię Noemi i co z tego? Jej wybór skoro jej się podobało to nic wam do tego! Co z was za ludzie?!

Autor: Ania  28.03.2012 zgłoś

TOBIASZ piękne imię!

Autor: wiwi  28.03.2012 zgłoś

A ja mam na imię Anita. Imię niby nie wyszukane, czasami mylone z Anetą ale po latach doceniam, że chociaż imieniem mogę się wyróżnić.

Autor: MAMA  28.03.2012 zgłoś

A ja mam Igę i Hanię

Autor: Andzia  28.03.2012 zgłoś

Poznałam chłopaka o imieniu Dżastin,byłam w szoku ,że ktoś może mieć tak na imię,pierwszy raz spotkałam Polaka o takim imieniu. Pytam się go kto Ci wymyślił takie oryginalne imię a on na to ,że mamie się podoba amerykański aktor o tym imieniu(później dowiedziałam się że cała rodzina tego chłopaka to patologia od matki poprzez ciotki aż do babci)

Autor: Ewelina  28.03.2012 zgłoś

A ja moim synom wybrałam imię dopiero po porodzie .Teraz kiedy są już starsi (9 lat.7lat,3 latka) wiem ze to był strzał w 10.Do każdego z nich imię pasuje idelnie. Damian, Maciej, Szymon ( żadne nie powtarza się w ich klasach,grupach)

Autor: Jan  28.03.2012 zgłoś

Dwa dni wpisów i nikt nie wymienił imienia mojego syna - MIKOŁAJ. Żadna moda. Uznaliśmy z żoną, że dziecko będzie mieć imię po dziadku lub babci. Gdyby była dziewczynka, to miałaby na imię Ewa lub Helena

Autor: Andzia  28.03.2012 zgłoś

Mikołaj bardzo popularne imię

Autor: Lilianna  28.03.2012 zgłoś

Ja mam na imię Lilianna i nigdy w życiu nie zaakceptuję tego imienia. Nie dość, że wiecznie każdy je źle pisze to dużo osób nie potrafi odmienić tego imienia. Poza tym - nie podoba mi się.

Autor: 123  28.03.2012 zgłoś

Ja mam na imię Elżbieta...czy ktoś tak jeszcze daje dzieciom na imię??? U córki w klasie jest Szczepan-ten to ma dopiero przechlapane...a Denisów, Dorianów, Adrianów i Alanów mamy tu na wiosce od metra...Znam też jednego Wawrzyńca-zdrobniale Wawrzek, Piasta, Dobrogniewe, Dobromiłe, Blandyne, Bożydare, ale to miastowe dzieci są...Ogólnie parę dziwacznych imion mi się przewinęło przez te kilkanaście lat pracy z młodzieżą. Nie oceniam, dzieci rodzicom podziękują za te lata kpin w szkole, które musiały znosić.

Autor: osiem  28.03.2012 zgłoś

U mojej córki jest dzieczynka o imieniu Kosia. Chyba to od Kosmy?

Autor: pekin  28.03.2012 zgłoś

Ja mam imie pochodzenia germanskiego Robert i jest mi z tym dobrze ;)

Autor: talittha  28.03.2012 zgłoś

a mój czterolatek ma na imię Andrzej, a póltoraroczna córeczka Lena. Bardzo ciesze sie ze nadaliśmy z mężem właśnie takie imiona naszym dzieciom:):)

Autor: joanna  28.03.2012 zgłoś

a ja mam syna Amadeusza i jest mi to obojętne co powiedzą ludzie, jestem wykształconą normalną kobietą, mój syn ma 20 lat i zawsze był zadowolony z imienia...kiedyś nie znaliśmy innych chłopców o tym imieniu, teraz jak poszedł na studia ma trzech kolegów Amadeuszów :)

Autor: Nikola Sandra Kapusta  28.03.2012 zgłoś

Na pewno nie dam dzieciom na imię Alan, Oskar ani Nikola, Sandra, Andżelika ani innego w tym guście. Na osiedlu zapijaczona patologia nazwała dziecko Nikola Sandra Kapusta. hahahaha!

Autor: ładnie  28.03.2012 zgłoś

Róża Data-Ptak była czterokrotną mistrzynią Polski w czwórce podwójnej (1979), ósemkach (1973-1975) i wicemistrzynią kraju w czwórkach podwójnych ...

Autor:  28.03.2012 zgłoś

A ja znalam snobistyczną matkę, ktora nazwala corke Samantha. W przedszkolu, ku rozpaczy matki, dzieci nazywy dziewczynkę Mańka. I dobrze.

Autor: Lilja  28.03.2012 zgłoś

Witam:) A ja mam na imię Lilja.....:) Bardzo mi się podoba moje imię....Jest mało popularne....:) Jeszcze podobają mi się imiona: Szymon. Martyna, Tomasz. Luiza. Iwona..

Autor: JESUSSS!!!  28.03.2012 zgłoś

O matko!!! ludzie co wy tu wypisujecie??? o co tu chodzi??? co was obchodzą imiona innych dzieci??? jak niski iloraz inteligencji trzeba mieć żeby czepiac się takich rzeczy??? ludzie no...!!! nie potraficie uszanować kogoś to widać kim sami jesteście! znam jedną cudna Nikolcię a jej rodzice to szanowani ludzie więc gdzie tu jest patologia??? szuje które wypisują takie pierdoły TO PATOLOGIA PRÓBUJĄCA SIĘ JAKOŚ DOWARTOŚCIOWAĆ... NIESTETY NIC WAM TO CHYBA NIE DAJE A RACZEJ TYLKO UTWIERDZA INNYCH NA JAKIM POZIOMIE SIĘ ZNAJDUJECIE:) SZACUN DLA WSZYSTKICH KTÓRZY MAJĄ TAKIE ZDANIE JAK JA ;) A RESZTA NIECH SPIER... GNOJ WYRZUCAĆ... WIEŚNIAKI !!! ;) A ODRAZY DO SIEBIE NIE PRZERZUCAJCIE NA BOGU DUCHA WINNYCH DZIECIACH! NARA

Autor:  28.03.2012 zgłoś

A myśmy na studiach co roku robili imprezę na imieniny Saturnina. Nie znaliśmy nikogo takiego. Jadąc na wydział zobaczyliśmy jak w autobusie wyświetlają: " dziś imieniny kogoś tam i Saturnina". Jednogłośnie ustaliliśmy, że musimy obchodzić te imieniny jeśli istnieje na świecie ktoś komu na prawdę zrobili to rodzice. Imprezy trwały co roku przez 5 lat - były świetne. Teraz jeśli spotkam Saturnina na bank go uściskam. :)

Autor: Joanna  28.03.2012 zgłoś

A ja dałam córce na imię NINA. Jest jedyną Ninką w przedszkolu. Proste, łatwe i ładne. Nic dodać nic ująć.

Autor: monika  28.03.2012 zgłoś

moja córcia będzię miała na imie Lenka. Ładnie?

Autor: a88l  28.03.2012 zgłoś

obciachowymi imionami są; Julia ,Gertruda , Gerard czy Filemona . za to polecam Tymon, Ada, Michalina

Autor: do JESUSSS!  28.03.2012 zgłoś

Masz absolutną rację! są różni ludzie i tyle samo zdań. ja osobiście nie dałabym dziecku na imię tak żeby podobało się sąsiadce i jej koleżance! to nasza sprawa i nikt nie powinien tego krytykować bo równie dobrze komuś może nie podobać się wasze imię i porównać je do dziwek i kur** a wtedy to już chyba nie jest miło... pozdrawiam wszystkich

Autor: Beata  28.03.2012 zgłoś

A ja mam na imię Beata,kiedyś nie bardzo mi się podobało ,ale teraz jak najbardziej!W mojej rodzinie jest Lila,Anna ,Stanisław,Teresa,Wioletta...nie pamiętam ,aby ktoś narzekał:-)Za to mój syn ma na imię Artur , zawsze to imię mi się podobało i on też uważa je za fajne...dla mojej mamy najpiękniejsze imiona dla chłopców to Marcin i Michał...

Autor: MIODZIO ;)  28.03.2012 zgłoś

NATAN, NATHAN- przepiękne imię prawda? natus, nati, natanek, Natek... piękne ;) i to prawda, to znaczy DAR OD BOGA... mój synus będzie miał tak na imię a urodzi się za kilka dni ;) i nie interesuje mnie co inni myślą bo to imię jest przepiękne ;) buzka

Autor: bla  28.03.2012 zgłoś

Mercedes to imie typowo zachodnie tak ? hiszpania czy wenezuela... Mersedes wiadomo ze inna wypowiedz... no ale tez bym nie dala corce takiego imienia... no ale coz Nie wiem czy imie Puma jest lepsze od Mersedes xD ale raczej tak :D

Autor: aha  28.03.2012 zgłoś

Gerard lepsze od Tymona... ale kazdy ma inny gust...

Autor: Iwa  28.03.2012 zgłoś

Witam:-) A ja mam na imię Iwona. Kiedyś strasznie nie lubiłam tego imienia. Ale fakt .....w przedszkolu, podstawówce,liceum i na studiach z mojego rocznika nie spotkałam nikogo o tym samym imieniu. W kręgu moich znajomych znam tylko jeszcze jedną Iwonę. Fakt ludzie często wymyślają imiona chyba z kosmosu. Mój znajomy ma na imię MEDART, ma brata ICHTIANDERA i KALMANA oraz siostry Aurorę i o dziwo Monikę

Autor: asienka  28.03.2012 zgłoś

imiona moich dzieci- Wojciech i Tomasz- idealnie odnoszą się do ich charakterów, tak po prostu wyszło

Autor: Ja  28.03.2012 zgłoś

"znajoma opowiadała mi, że przyszła do niej kiedyś kobieta ze swoją córką, która miała na imię Mercedes :) Szkoda, że nie np. BMW :) " OMG!! Usmialam sie po pachy! Mercedes, dla tych co nie wiedzą - marka samochodu - pochodzi od IMIENIA CÓRKI jego twórcy, której było na imię MERCEDES... ROTFL...

Autor: gosiak  28.03.2012 zgłoś

a mnie się podoba tradycja włoska i grecka nadawanie imion dzieciom po dziadkach i tak są w modzie ciągle te same tradycyjne rodzime imiona. i nie ma problemów że ktoś nie wie czy Weronika czy Veronika. Sama mam zwyczajne imię i bardzo je lubie...moja mama (dziadkowie są baaaaaaaaardzo wierzący) Bogumiła ciągle narzeka że wszedzie musi tłumaczyć że jest Bogusia od Bogumiły a nie Bogusławy :)

Autor: ania  28.03.2012 zgłoś

Ja dałam mojej córeczce imię Emilia.Nie żałuję.

Autor: ona  28.03.2012 zgłoś

moim zdaniem nazywanie polskich dzieci imionami amerykańskimi a nie daj boże amerykańskimi w polskiej pisowni typu Dżesika to już totalna porażka... Roksana, Nicola, Joel, Brian często "brajan" no ludzie jedzcie sobie za granice jeśli chcecie tak nazywać dzieci to bo ośmiesza i je i wasz poziom... jak można nazwać dziecko Aurelio "Aureliuszu posprzątaj zabawki" no nie mogę... takie imiona wymyślają albo ludzie z nizin społecznych albo ludzie wykształceniu i zarazem przemądrzali. Jest tyle ładnych polskich i szlachetnych imion...

Autor: nienormalny inaczej  28.03.2012 zgłoś

obciachowe imie to Nelli.radziecki slowotwor skrot czesciowo wspak od ilicz lenin

Autor:  28.03.2012 zgłoś

do MATKA moim zdaniem ludzie inteligentni nie sprzeczają się o takie rzeczy a już tym bardziej nie wychwalają się jakie to mają wykształcenie i że mieszkają za granicą. To jest PORAŻKA, po prostu nie lubię takich ludzi są strasznie przemądrzali a mało wiedzą...

Autor: ania  28.03.2012 zgłoś

a moj syn ma na imie milosz

Autor: Mosiek  28.03.2012 zgłoś

a nie macie większych problemów? Ktoś tam się czepnął ze najgorzej to jak dzieci maja hebrajskie imiona albo jakie inne a nie polskie. A pewnie sam ma na imię Izaak albo Jehuda. Moje dzieci mają imiona takie jakie im wybrałem i te do nich pasują pier......icie o polskich a nikt z was nie potrafi przytoczyć nawet jednego choćby polskiego imienia , banda oszołomów.

Autor: Monika  28.03.2012 zgłoś

A ja mam dwie córki; Daria i Julia i nie obchodzi mnie to ,czy się komuś podoba.Nam ma się podobać.

Autor: WiemCoZjem  28.03.2012 zgłoś

Monika-nam czyli Tobie matce? egoizm w czystej postaci. Dzieci przechodzą piekło od małego przez wymyślne/dziwaczne imiona, tak było kiedyś tak jest i teraz w Polsce. I trzeba brać to pod uwagę, a w dzisiejszych czasach większość rodziców o tym zapomina niestety.

Autor:  28.03.2012 zgłoś

ja jestem z rocznika 83 i jestem Katarzynką bardzo mi się podoba to imię choć nie zawsze tak było:) Mój 3 letni synek ma na imię Rafał i to imię bardzo do niego pasuje

Autor: plati  28.03.2012 zgłoś

A mi sie podobaja imiona takie jak : Romaryk (dla chlopca) i Astrid (dla dziewczynki,) - to skandynawskie imiona z tradycja i maja tez piekne znaczenie... Mi rodzic dali na imie Ida Natalia, co w roku 1980 bylo zjawiskiem dosyc niespotykanym :)

Autor: acha  28.03.2012 zgłoś

A moja bratowa ma na imię Katiana. Uwazam że to fajne imię. Nigdy nie słyszałam wczesniej o takim imieniu.

Autor: Monika  28.03.2012 zgłoś

Do osoby WiemCoZjem Egoizm? Wybierając imiona dla dzieci ,to my rodzice o tym decydujemy,a nie pytamy się ciotek ,wujków ,koleżanki czy kolegi.Każdemu z nas podobają się rózne imiona i nikt nie powinien się wtrącać.Imiona ,które wybrałam z mężem Daria i Julia nie są dziwaczne i wymyślne -chyba ,że dla ciebie!

Autor: Kama  28.03.2012 zgłoś

Mnie osobiście podoba się Liliana, Laura, Tatiana, Bianka, Nadia, Lidia, Dagmara, Nina i Konstancja (raczej nie dałabym tak córce na imię, ale nic do niego nie mam, jest ładne i bardzo orginalne). A dla chłopca: Aleksander albo Krzysztof. Te imiona są bardzo ładne i nie zdziwaczałe. Jestem osobą raczej toleancyjną i staram się nie przejmować tym jakie inni mają imię (chyba, że ktoś naprawde przegiął :-P), ważne, że moje dziecko nie ma tak na imie. Imiona, których nie lubię to: Anka, Baśka, Kaśka, itp itd. po prostu jest ich za dużo, przejadły mi się :-)

Autor: Kama  28.03.2012 zgłoś

Natomiast dużą wagę przywiązuję do nazwiska, ponieważ z mojego wyśmiewano się przez całą podstawówkę. Nienawidzę mojego nazwiska, jest beznadziejne. Zastanawiam się, czy by go nie zmienić jak skończę 18 lat.

Autor: Anszelik  28.03.2012 zgłoś

A ja mam na imię Angelika, wyobraźnia mamy, która uwielbiała film "Angelika wśród piratów". Ewentualnie mogłam być jeszcze Zuzanną lub Adrianną (rocznik '89). Znam jeszcze trzy inne Angeliki, w tym dwie z mojego rocznika (z jedną nawet chodziłam do klasy, to było dopiero szok:D) i jedną rok starszą. Imię niby ładne, ale sama bym chyba tak córce na imię nie dała. Osobiście dla chłopca podoba mi się właśnie Jakub, ewentualnie Damian, Dominik, Patryk, Piotr, tylko wszystkie te imiona odpadają dla ewentualnego potomka, bo Narzeczony by się nie zgodził na większość z nich. Jemu podoba się Maciej (dla mnie masakra). Jeśli chodzi o dziewczynki, to wszystkie Julie, Wiktorie, Weroniki strasznie się ostatnio oklepały. Za to w rodzinie mam małego Eryka - jak dla mnie też porażka, do tego Wiktorię, Tatianę, Nicole (właśnie Nikol, nie Nikola - kuzynce się Nicole Kidman podoba:) ), Maćka, Wojtka i Kamila.Wszystko to dzieci kuzynów, którzy są z roczników 80-85. I do tego Ariel - kuzyn, rocznik '90. Znajomi dali synkowi trzy lata temu na imię Kordian. Szczerze mówiąc, te wszystkie udziwnione imiona są straszne dla samych dzieci. Wiem bo za mną też ganiały krzycząc "Angelika w majtki sika"... Jako 5-latce nie było mi do śmiechu:/ Dlatego apeluję do przyszłych rodziców - trzy razy się zastanówcie zanim skrzywdzicie swoje dziecko imieniem!

Autor: urszula  28.03.2012 zgłoś

ja mam na imie urszula i podoba mi się, jak narazie nie spotkałam rodziców aby tak dali córce na imię...

Autor: justyna  28.03.2012 zgłoś

a ja nie znoszę swojego imienia strasznie, z drugiej jednak strony nie mam pomysłu na alternatywę ;) rzadko w ogóle ktoś używa mojego pełnego imienia, najczęściej są to jakieś zdrobnienia... z żeńskich imion podoba mi się Maja i Iga, ale spotkałam się już z opinią, że to imiona dla bajkowych księżniczek...znam osoby, które noszą takie imiona, może dlatego kojarzą mi się z osobami pogodnymi, uśmiechniętymi - takie słoneczka :)

Autor: ewe28  28.03.2012 zgłoś

imie mojej corki rowniez piszę się Victoria, z prostej przyczyny, mieszkamy w UK, mąż nie jest Polakiem, i aby ułatwic zycie corce, imię pisze się po angielsku, a imie zostało odziedziczone po prababci,,:)

Autor: ewe28  28.03.2012 zgłoś

ah i nasze nazwisko nie jest polskie:) także wszystko gra:P

Autor: ja  28.03.2012 zgłoś

Autor: nauczycielka (2012-03-28 12:12:54) ----- Pracuje w szkole podstawowe, mam na imię Olimpia (1978), w skrócie Ola, Olka dla znajomych i przyjaciół. Swoje imię bardzo lubię, czuję się z nim dobrze i nigdy nie miałam przykrości z tego powodu. Od dziecka czułam się wyróżniona, zawsze byłam jako jedyna. Obecnie pracując w szkole ucząc wszystkie klasy, mam spojrzenie na rozstrzał imion:) do porzygania jest Julek, Kubusiów, Kasiek, Anek, Lenek, Nikolek, Zuzanek, Zosiek Marcinków, Piotrusiów, Mateuszków..... Pani w sekretariacie, jak przychodzą rodzice zapisać dzieci do klasy, najpierw zapisuje hurtem a potem dzieli na ABCDE. I tak zawsze wychodzi, że przynajmniej po 3-5 dzieci jest o tym samym imieniu, że dzieci są wołane po nazwiskach lub po drugich imieniach-jeśli mają. Ostatnio sekretarka jak były nabory do klas, chciała napisać kartkę i powiesić na drzwiach kartkę "Dzieci o imieniach: Julia, Nikola, Jakub, Mateusz, Anna, ..... etc czyli mieszczące się w pierwszej 10 popularnych imion nie przyjmujemy", ale Dyrektorka się nie zgodziła, bo niby dyskryminacja. Nauczycielka i woła dzieci po "imieniach" zamiast po imionach! KATASTROFA!

Autor: zwyczajna martyna  28.03.2012 zgłoś

Do pani nauczycielki powyzej, bron nas Panie Boze przed takimi nauczycielkami. Czas chyba zmienic zawod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autor: MAJA  28.03.2012 zgłoś

A u mnie na osiedlu mieszkała dziewczyna, która nazywała się Maja Bąk...

Autor: do zwyczajna martyna  28.03.2012 zgłoś

rany boskie co za naród, wytknie wszystko, nawet głupią literówkę a sama nie potrafi używac polskich znaków! ja tak jak wszyscy nie znoszę imion zbyt pospolitych i zbyt wymyślnych, na pewno nie dam dziecku własnemu na imię tak samo jak 3/4 podwórka. mnie tak jak poprzedniczkom podoba się Nella, Nela, Liliana, Laura. Dla chłopaka jeszcze nie wymyśliłam, cóż raczej na córę się nastawiam. Chłop też oszalał na punkcie Lilki lub Nelki:)

Autor: Eliza  28.03.2012 zgłoś

a ja mam na imię Eliza.........zawsze byłam jedyna w całej szkole, na obozie, na studiach..do tego bardzo oryginalne polskie nazwisko....Jestem wdzięczna rodzicom, że wybrali mi takie imię. Bardzo je lubię .........Nie znam żadnej innej Elizy i nigdy nie spotkałam dziewczyny o takim imieniu. a mój brat ma na imię Filip...

Autor: mama  28.03.2012 zgłoś

moja corka ma imie po mojej mamie-Ewa.niby takie znane ale....

Autor: Jolanta  28.03.2012 zgłoś

Ha, a ja mam na imię Jolanta - nikt jeszcze nie wymienił tego greckiego imienia! Fakt, długo się przyzwyczajałam, ale już je polubiłam: Jolka, Jola, ewentualnie Ola a jak ktoś niedosłyszy, gdy się przedstawiam najczęściej mówi do mnie "Pola" :-). Pracowałam jako nauczycielka w szkole podstawowej w małej miejscowości, podane przykłady to autentyki: Dorian KIEŁBASA Brian PRZELAZŁY Nicole WSZĘDYBYŁ Jessika Samantha BOCZEK myślcie, co chcecie, ale gdy wyczytywałam Jessikę Samanthę Boczek, zasłaniałam się dziennikiem :-) poznałam w swoim życiu jedną Adelinę, Olimpię, ale rzeczywiście moda na imiona jest zmienna. Moje dzieci mają na imię: Maciej i Milena, nieczęste dzisiaj, a z ładnymi tradycjami. Moja znajoma, gdy chciała dać imię synowi "po przodkach" żeby podreślić, nie wiem, swój prestiż społeczny, gdy zaczęła grzebać w genealogii, stanęła przed wyborem: "Wincenty" "Zygmunt" "Henryk" "Mieczysław" - stanęło na imieniu po jej ojcu ("Henryk"), a i tak myślę, że skrzywdziła dziecko.

Autor: sukkar  28.03.2012 zgłoś

Jeśłi ktoś szuka wymyślnych imion męskich to odsyłam do serii ksiązek Sempe i Goscinnego o Mikołajku :). Euzebiusz, Gotfryd, Ananiasz:)

Autor:  28.03.2012 zgłoś

A mi sie tam Agamemnon i Hera podobaja, i moze jeszcze Kazimiera i Antoniusz

Autor: aszka  29.03.2012 zgłoś

Semen - też ponoć z jakiegoś serialu

Autor: 1111  29.03.2012 zgłoś

Też dałem mojej córce imię Eliza jest piękne podobało mi się tez Anastazja po prababce .

Autor: Brunhilda von Śledź  29.03.2012 zgłoś

do gostka o ksywie "rodzic Andżeliki" Andżelika to jest dopiero obciach wszechczasów! A nie można normalnie po prostu - Aniela? Przecież to właśnie znaczy Angelica, Angela. Po jaką cholerę się wygłupiasz z tą andżeliką?!

Autor: no padłam po prostu  29.03.2012 zgłoś

Jessica Samantha Boczek! Biedne dziecko.

Autor: Anka  29.03.2012 zgłoś

A ja znam jednego Milo i Paulo. Niektórzy piszą że imię nie ma znaczenia, że ma się nam podobać i nikomu nic do tego. Ale postawcie się w sytuacji dziecka, które musi to imię nosić. Dzieci w wieku szkolnym są bardzo okrutne i nie przepuszczą okazji żeby się ponabijać z kolegi/koleżanki o egzotycznym imieniu.

Autor: zapach bzu  29.03.2012 zgłoś

do Lilliany powyzej. Co tez opowiadasz dziewczyno, Lilliana to piekne imie i mnie sie bardzo podoba. Zdrobniale Lila, Lilka. Kojarzy mi sie z kolorem lila i bzem (lillac). Zamiast sie smucic powinnas to imie nosic z radoscia. Pracuje z pewna Lilliana i bardzo lubie sie zwracac sie do niej po imieniu.

Autor:  29.03.2012 zgłoś

Moja znajoma dała córką imiona Gaja i Kalina. A druga synka nazwała Ziemowit..... I co wy na to? O ile te pierwsze do mnie przemawiają, to do Ziemowita nie jestem przekonana. jak go będą wołać w szkole? Ziomek? czy może Ziemek? o zgrozo...

Autor: nat...  29.03.2012 zgłoś

Mam znajomych co dali na imię swojemu dziecku na imię Kszesimir - współczuje temu biednemu chłopcu co bedzie nienawidził imienia i rodzoców za to ze tak go nazwali bo mnieli takie widzimisie. ja jak bede nadawać imię swojemu dziecku to wybiore takie pospolite, pasujace do nazwiska, nie za długie i proste w pisowni i domianie, żeby na przyszłość nie było kłopotów w urządowych sprawach.

Autor: lili  29.03.2012 zgłoś

"Znacie urban legend o Dolores Miednicy?" - a nie można po polsku, "legendę miejską"? Nie można, Wielka Pani Dziennikarko?

Autor: do powyżej  29.03.2012 zgłoś

Określenie "urban legend' to już jest pojęcie naukowe, w przeciwieństwie do "legendy miejskiej" i nie powinno być dosłownie tłumaczone. Filolog się znalazł. A jeśli chodzi o imiona: moim ulubionym jest Stefania, tylko średnio pasuje do nazwiska męża, niestety.

Autor: MAMA  29.03.2012 zgłoś

Obciachowe to są imiona, nad którymi trzeba się zastanowić, jak je napisać. Typu Jessica czy Dżessika, osławiona Nicol, Nicole, Nikola? Lub zbyt oklepane typu Julia, Zuzia, Kubuś. Przykład z przedszkola: 5 Julek, 2 Kubusie, 3 Zosie. Fakt, to rodzice wybierają imiona, ale dziecko przez cale życie ponosi tego konsekwencje. Moje dzieci to Szymon, Michał i Milenka:)

Autor: kloti  29.03.2012 zgłoś

a ja mam na imię KLAUDYNA i bardzo mi się to imię podoba!! jest lepsze od Klaudia - które brzmi tepo i kojarzy mi się z lalą barbie!!! :)

Autor: Anka  29.03.2012 zgłoś

Mi się bardzo podoba imię: Lidia, Nadia, Angelika, Sebastian, Patryk i Radek. Nienawidzę imion jak Ewelina, Sylwia, Karolina, Monika, Marysia, Julia, Paulina, Patrycja, Dominika i Dorota, dlaczego? bo źle mi się kojarzą i uważam ze przeważnie tak jest ze nie lubimy imion które kojarzą nam sie z osobami których nie lubimy lub mamy z nimi jakieś złe wspomnienia oraz negatywne emocje. Dlatego podobają nam się nam imiona których albo nie znamy osób o takim imieniu albo ewentualnie imiona które nam się kojarzą z pozytywnymi osobami.

Autor: joanna  29.03.2012 zgłoś

Na pewno nie dam dziecku na imię Donald,Adolf,Włodzimierz-Iljicz,Josef-Wassierionowicz,Lech.

Autor: thunderstreak  29.03.2012 zgłoś

Czasem można mieć wrażenie, że rodzice są wobec swoich dzieci naprawdę perfidnie złośliwi, nadając wydziwiane imię przy niewyjściowym nazwisku. Nie wiem, czy Dolores Miednica to miejska legenda, ale znałem osobiście faceta nazwiskiem Barnaba Szczotka.

Autor: Gość  29.03.2012 zgłoś

A ja mam córkę Julię i nie cierpię zdrobnienia Julka! w latach 1994 ,był drugą dziewczynką o tym imieniu na dużym osiedlu mieszkaniowym.Wyrosła na małą artystkę i często pisano o niej w naszych lokalnych gazetach no i posypały się Julki, po prostu podobało się to imię i co ?? Tak jest często,że jak nam się coś podoba to naśladujemy - proste!!.Pozdrawiam!

Autor:  29.03.2012 zgłoś

Dla mnie nie zrozumiałe jest gdy rodzice dają imię dziecku podobne do nazwiska, np. , Marek Marecki, Darek Darecki, Paweł Pawłowicz itp

Autor: spokojna  29.03.2012 zgłoś

ja to chyba mam szczęście do znajomych o oryginalnych imionach moja znajoma ma na imię Aniceta a znajomy Roland i jak tu dobrać zdrobnienia? ludzie są w kłopocie

Autor: ssssaaa  29.03.2012 zgłoś

Mja siostra nazwała syna Arjen (dosyć normalnie to z nazwiskiem brzmi-obcojęzycznym). Też nie cierpię, gdy zagraniczne imię z polskim nazwiskiem występuje np.Jessica Nowak, ale np.Jessica Schulz brzmi ok aczkolwiek moja kuzynka się wpienia w urzędzie bo nie dość, że imię musi literować to jeszcze nazwisko. Ja na szczęście mam imię imię "światowe" (Sandra) i tak samo nazwisko bez polskich znaków i w każdym praktycznie kraju wypowiada się je tak samo.

Autor: A  29.03.2012 zgłoś

A ja mam na imię Anka, w podstawówce było nas 11 na 14 dziewczyn i był obciach - nie znosiłam mojego imienia jak mało czego.......w średniej było lepiej - było nas tylko 5 .......a teraz - zbliżam się do 40-tki i uwielbiam swoje imię, zwłaszcza formę "Anka" i nie mogę pojąć, dlaczego wszyscy otaczający mnie ludzie twierdzą, że "Anka" jest "obraźliwa" i z uporem maniaka mówią Anno (albo co gorsza Pani Anno), albo Aniu (niezmiennie kojarzy mi się z przedszkolem).

Autor: AnkaSkakanka  29.03.2012 zgłoś

Hej, a ja lubie swoje imię, Anki są naprawdę spoko babki. Moje dzieci, jeśli kiedykolwiek bede je mieć, nazwę Ewa, Helenka a może Hania lub Franek albo Wojtek, Kiedys miałam hopla na punkcie Kajtka (Kajetan) ale mi dziwnym trafem przeszło :D

Autor: alexandra  29.03.2012 zgłoś

Wg mnie najgorsze imiona to(nie mówię tego złośliwie, wiec nie chcę nikogo obrażać po prostu wyrażam opinie) żeńskie: Kordula, Bogumiła, Bogusława, Bożena, Bożychwała, Krystyna, Urszula, Kazimiera, Godzisława męskie: Andrzej( to chyba najtragiczniejsze imię:D), Szczepan, Adolf, Alfons, Jakub, Filip, Kacper, Wacław, Wawrzyniec, Dzierżykij, Alojzy za to podobają mi się żeńskie: Roksana, Danuta, Gośka, Helena, Faustyna, Ewa, Weronika, Monika, Eulalia męskie: Władysław, Marian, Stanisław, Dawid, Dariusz, Zenon, Cezary, Cyprian, Sławomir

Autor: alexandra  29.03.2012 zgłoś

A jeszcze b podobaja mi sie Marcin naladniejsze meskie imie wg mnie i Eliza

Autor: Prawda!  29.03.2012 zgłoś

TAK TAK:Jeremiasz_(pewno przyszły ksiądz) ,Wanessa(może aktorka),Laura,Iwo,Nadia ,Joel,Kajetan ,Ziemowit.. itd!!! Ludzie nie róbcie wstydu waszym dzieciom!!! nie będziecie od tego mądrzejsi ani bogatsi!!! Jak można tak skrzywdzić swoje dziecko!!! Nie wątpię że są to oryginalne imiona ale okrutne! ktoś tam napisał"Waneska,Wanesia itd",ciekawe jak będzie starą babą ,to tez pracodawca ,czy ktoś inny będzie mówić Pani Wanessko? Jak bym była pracodawcą na pewno nie zatrudniłabym kogoś o takim imieniu! kazałabym je zmienić albo posługiwać się drugim-normalnym! a jeśli będzie przestępcą to jedyne pozytywne,z imienia:poszukiwany:Joel,Jeremiasz,Iwo,Paulo! żałosne,wstydźcie się rodzice! jeszcze niektórzy dobrze nimi nie są a już na wstępie je krzywdzicie!

Autor: ertgyhj  29.03.2012 zgłoś

Zachary....

Autor: Grażyna  29.03.2012 zgłoś

Moja córka (29lat) ma na imię Marika, a wnuczka Laura prawda że ładnie?

Autor:  29.03.2012 zgłoś

Mnie się podoba Sława. Kiedyś usłyszałam jak jedna koleżanka woła druga tym i mieniem i uważam, że jest świetne. Krzysztofa nie cierpię, ponieważ zawsze będzie Krzychem. Jak jest mały (bądź infantylny jak Ibisz) to jest Krzysiem ale niestety potem Krzysztof zostaje Krzychem.

Autor: Baska  29.03.2012 zgłoś

Córkę nazwałabym Iga, a syna - Tomasz, zastanawiałam się nad Michałem, ale z nazwiskiem brzmiałoby śmiesznie, niestety..

Autor: moni  29.03.2012 zgłoś

ja to mam najlepiej bo mam OSKARA!

Autor: Daria  29.03.2012 zgłoś

Ja mieszkam za granica i tutaj przyjdzie mi urodzic dziecko,a imiona ktore mi sie podobaja to Ned (Nedus) dla chlopca albo JJ, dla dziewczynki Isla (czytaj Aila),,Vievien,Amelia.

Autor: Mułek  29.03.2012 zgłoś

Ja mam rzadkie imię: Błażej

Autor: kol.  29.03.2012 zgłoś

córeczka sąsiadów ma na imie Britnej...

Autor: Michalina  29.03.2012 zgłoś

a ja mam Michalina co prawda w dzieciństwie mi się nie podobało przypomina mi się od razu jak pani w klasie pytała jak mamy na imie? to dzieci odp: Kasia, Asia, Magda, Monika, a ja M-i-c-h-a-l-i-n-a:/ wiadomo dzieciak nie lubi za bardzo się wyróżniać, natomiast dzisiaj jestem bardzo zadowolona ze swojego imienia nie zlewam się z innymi...

Autor: kolejna ola  30.03.2012 zgłoś

a mój facet ma na imię Romek :)

Autor:  30.03.2012 zgłoś

Izabela... Piekne !

Autor: siepacz  30.03.2012 zgłoś

Najpopularniejsze imiona w zachodniej Europie to Aisza i Mahomet.

Autor: jhjhj  30.03.2012 zgłoś

Najgorsze imię dla dziewczynek to Beata, Mariola, Sylwia,Nikola!! Majgorsze dla chłopców: Kubuś, Dawid, Stasiek, tomek !!

Autor: Sylwia  30.03.2012 zgłoś

do jhjhj! napisz błaźnie jak ty masz na imię! To może wypowiemy się tu wszyscy na ten temat!!! Mam na imię Sylwia-piękne imię. Nie wyszukane,nie pospolite idealne!!! jeśli z kimś źle ci się ono kojarzy, to twój problem! ja nie widzę nic najgorszego w swoim imieniu i wypraszam sobie!!! Miej odwagę i się podpisz swoim imieniem?! Może ty masz obciachowe ,to miej pretensje do swoich rodziców!!! Ja jestem bardzo zadowolona ze swojego imienia!!!

Autor: wredna monika  30.03.2012 zgłoś

mój synek ma na imię zbysiu.Pasuje do niego idealnie

Autor: Rose red  30.03.2012 zgłoś

TAK TAK:Jeremiasz_(pewno przyszły ksiądz) ,Wanessa(może aktorka),Laura,Iwo,Nadia ,Joel,Kajetan ,Ziemowit.. itd!!! Ludzie nie róbcie wstydu waszym dzieciom!!! nie będziecie od tego mądrzejsi ani bogatsi!!! Jak można tak skrzywdzić swoje dziecko!!! Nie wątpię że są to oryginalne imiona ale okrutne! ktoś tam napisał"Waneska,Wanesia itd",ciekawe jak będzie starą babą ,to tez pracodawca ,czy ktoś inny będzie mówić Pani Wanessko? Jak bym była pracodawcą na pewno nie zatrudniłabym kogoś o takim imieniu! kazałabym je zmienić albo posługiwać się drugim-normalnym! a jeśli będzie przestępcą to jedyne pozytywne,z imienia:poszukiwany:Joel,Jeremiasz,Iwo,Paulo! żałosne,wstydźcie się rodzice! jeszcze niektórzy dobrze nimi nie są a już na wstępie je krzywdzicie! Fakt nadawania oryginalnych imion budzi niesamowite emocje u niektórych...mocne słowa o krzywdzeniu dzieci... Najlepiej dawajmy dzieciom takie samo imię - jedno dla chłopca, i jedno dla dziewczynki. Oczywiście tzw. 'normalne', np: Wiesiu i Jadzia. I ubierzmy je koniecznie w takie same np: szare worki, żeby było 'normalnie'. Precz z różnorodnością!!! ;)

Autor:  30.03.2012 zgłoś

pracując przez krótki czas w szkole podstawowej spotkałam dziewczynkę o imieniu Milada (skojarzenie: czarownica-zielarka z powieści fantasy). do znajomej pani Anieli wszyscy mówią "pani Aniu", tak samo zresztą jak do koleżanki Andżeliki. mnie skrzywdzili rodzice, nazywając mnie Justyną (a gdybym się urodziła chłopcem, dostałabym imię Onufry- tak, właśnie po Zagłobie). skrzywdzili, bo rodzinka oczywiście skracała sobie i wołano na mnie "Juzwa". kuzynostwo zostało Anią i Krzyśkiem. do mnie przemawiają imiona z "Sagi o Ludziach Lodu" - dla chłopca Gabriel, Nataniel (lub Natan), Tengel, a dla dziewczynki Ingrid, Hanna, Maria.

Autor: Grażyna  30.03.2012 zgłoś

ja mam na imię Grażyna bardzo mi sie podoba to imię w szkole wołali grżka. A synek mój ma na imię Tobiasz wołamy na niego tobiś a on na siebie mówi bibis

Autor: Ola  30.03.2012 zgłoś

Stawiam na Zosię i Dominika. "A tak wszyscy będą o nim pamiętać, nie musi nic robić. Wystarczy, że jest Donaldem." Cała prawda o naszym premierze!! Genialne dwa zdania.

Autor: KIKKA  30.03.2012 zgłoś

DONALD-NAJBARDZIEJ ZNIENAWIDZONE imie w polsce.dałby ktos tak dziecku na imię??znajomi nazwali córkę urszula..no nie wiem...

Autor: Aurelia  30.03.2012 zgłoś

Ja mam na imię Aurelia . imię wywodzące się od nazwy rzymskiego rodu Aurelia. od łacińskiego "złocisty" "złoty" co mogło znaczyć także "wspaniały" . Dość skomplikowane w wymowie i bardzo rzadko spotykane , ale na pewno oryginalne . :)))

Autor: Dot  30.03.2012 zgłoś

To jak wszyscy sa tu tacy madrzy i krytykuja, a najwiecej pewnie tych krytykujacych co dzieci nie maja, to niech niech dla odmiany mi pomoga, bo mam ciezki dylemat. Za 4 miesiace urodze synka, moj maz jest anglikiem i ciezko nam znalezc imie ktore zarowno Polacy i Anglicy mogliby wymowic. Chcielismy cos bardziej oryginalnego niz Alex lub Oscar itp, gdzie co drugi chlopiec za granica ma tak na imie. Pomozcie bo chyba pozostanie bidula bez imienia.

Autor:  30.03.2012 zgłoś

Jak można wołać na Justynę Juzwa ? Już szybciej chyba jej do Józki niż do Justyny :) Od Justynki to zdrobnienia Tysia Tynka :)

Autor: Eh  30.03.2012 zgłoś

Z przykrością stwierdzam ,ze to nie rodzice nadający imiona dzieciom np. Dżesika , Dżastin , Dżenifer czy inne maja problem czy sa niedowartościowani tylko Ci którzy to negują. Owszem sama nie nazwałabym dziecka spolszczoną wersją imienia Justin , jessca tylko zostałabym przy oryginale. A ludziom ktorzy wysmiewaja te wybory mają rzeczywiscie niemiłe doswiadczenia z tym , ze majac popularne imie zawsze byli w cieniu. Jak najbardziej popieram nowoczene i oryginalne imiona.

Autor: Aga  30.03.2012 zgłoś

Mam na imię Agata, imię to jest pochodzenia greckiego i oznacza dobra. Moi rodzice naoglądali się bajki "Jacek i Agatka" i tak mnie ochrzcili, natomiast mój młodszy brat miał mieć na imię Jacek Mirosław, ale tato w urzędzie pomylił i dał mu na odwrót ;) . W podstawówce były same Anki, Magdy, Marciny i Michały, w szkole średniej podobnie, samych Marcinów było pięciu. Osobiście znam dziecko o imieniu Mercedes Marie, ale wszyscy i tak na nią wołają Marysia, rodzice również, więc nie wiem po co było nadawać dziecku takie imię skoro się go i tak nie używają, dodam, że jeżdzą autem marki Mercedes. Znam również Oktawiana (Oktaś), Narcyzę i Kasjana (rodzeństwo). Moja mama natomiast ma na imię Leokadia i nie cierpi tego imienia, zresztą jej się nie dziwię, bo wszyscy Lodzia do niej mówią zdrobniale ;). Kiedyś bardzo nie lubiłam swojego imienia, ale teraz jak popatrzę na te wszystkie modne na siłę imiona to cieszę się z takiej zwykłej Agaty;)

Autor: Magda  30.03.2012 zgłoś

Jestem mega zadowolona ze swojego imienia, tak zadowolona że dałąbym tak córce, też uwazam ze Sylwia to wieśniackie imię pozdrawiam. :)

Autor: Maria Magdalena  30.03.2012 zgłoś

Do Dot: proponuje Sławomir, po "angielsku" pisane Swavek ;-) Co do kompozycji imienia z nazwiskiem to ze znanych mi: Julia Głąb Oliwier Pająk Swojej córce chciałam dać na imię Józefina ale gdy pomyślałam, że będą na nią wołać Ziuta to zrezygnowałam.

Autor: jfjdfkldfkdf  30.03.2012 zgłoś

Jestem przeciwniczką tych 'arystokratycznych' imion, typu Andzelika, Dzesika, Vanessa itp. Dla dziewczynki: Franciszka, Antonina, Maria, Dominika, Hanna, Natalia;) a dla chłopca: Jakub, Franciszek, Antoni, Michał, Marcin, Adam.... I nie podoba mi się imię Sylwia, Agnieszka, Małgorzata, Iza..., Dawid, Filip, Mariusz. No ale każdy ma różne gusta:) Ja mam na pierwsze Karolina, kiedyś mi się bardzo podobało, teraz mniej, na drugie Lidia(szkoda, ze nie na pierwsze, wszyscy mówią że to superowe, piękne imię), a na trzecie mam Dominika, bo mi się bardzo podobało. Teraz tez już mniej;))

Autor:  30.03.2012 zgłoś

..ja miałam być Basia, bo urodziłam się blisko dnia Barbórki, ale mama w szpitalu spotkala kobietę, której b. podobało sie imię J....ale chyba syn jej się urodził, a mojej mamie jakoś tak wpadło w głowę to właśnie moje imie i tak zostało do dziś :)

Autor: klan  30.03.2012 zgłoś

mam na imie Beata,syn jest Kamil.

Autor: ech ludzie  30.03.2012 zgłoś

Jeśli imie miałoby odzwierciedlać charakter, to do pokaźnej części się tu wypowiadających pasowałoby imie pewnego hiszpańskiego świętego. Na imię miał Prymityw.

Autor: sadi666  31.03.2012 zgłoś

Najzabawniejsza jest moda na imiona, tak jak by imię nadawało się na sezon, a nie na całe życie. Imię wraz z nazwiskiem to ważny element życia społecznego, który pozwala na rozróżnianie ludzi, taki bardziej "ludzki" PESEL. Im rzadziej stosowany tym identyfikacja łatwiejsza. A złośliwi do każdego nawet najpiękniejszego imienia potrafią przyłączyć paskudny komentarz: Jurek ogórek, kiełbasa i sznurek, Dominika królowa śmietnika, Domicela w porty strzela, Jola ściągaj majty bo kontrola itp, itd.

Autor: Alicja  31.03.2012 zgłoś

Miałam się nazywać Kunegunda (tłumaczenie mojej mamy: To była księżniczka! I można ładnie zdrobnić na "Kundzia"!) bądź Rebeka, jednak zrezygnowali z obu, bo mój wówczas 9 letni brat zapytany o zdanie zdecydował ostatecznie, że będę Alicją. Nie narzekam na imię, jest ładne, dobrze się zawsze kojarzyło, bo z bajką. Jeszcze bardziej jestem zadowolona z nazwiska, bo bardzo pomaga w branży, w której pracuję (; Osobiście podobają mi się imiona pochodzenia wschodniego, typu Igor, Nadia, Tatiana, Nina, Oksana.

Autor: krowazrowa  31.03.2012 zgłoś

A ja proponuję imię SULPICJUSZ...

Autor: Kika81  31.03.2012 zgłoś

U mnie w pracy na 16 kobiet 7 to Anny - często prowadzi to do zabawnych sytuacji :))))

Autor: Alik  31.03.2012 zgłoś

najbardziej obciachowe ? JAROSŁAW, a dla kobitek FOTYGA

Autor: zośka  01.04.2012 zgłoś

Nikola= ni cola ni pepsi paskudne imię

Autor: zośka  01.04.2012 zgłoś

Nicola= ni cola ni pepsi paskudne imię

Autor: mama  01.04.2012 zgłoś

A ja mam córkę Otylię. Mówimy do niej Tysia.

Autor: Globtrotuar  01.04.2012 zgłoś

Do autora "Blablabla" itp.Jak Ci się tak podobają ruskie imiona ,to daj swojemu dziecku na imię Józef,a na drugie Stalin.Będzie ładnie oryginalnie i nie po amerykańsku.

Autor: Dabor  01.04.2012 zgłoś

Nie muszę chyba nikomu mówić, że rdzenne polskie imiona to IMIONA SŁOWIAŃSKIE np: Bogusław, Miłosław, Radosław, Bogumiła, Dobrosława, - imiona stworzone z rdzennych polskich słów np: Bóg, Miłość, Wojownik, Radość, Dobro. Wszystkie pozostałe imiona to zapożyczeńia albo biblijne (Adam, Ewa, Tomasz), albo z greki i łaciny, albo germanizmy (Hubert, Robert, Eryk, Alicja) i anglicyzmy (kevin, brajan, dżessyka) - więc nasi słowiańscy przodkowie którym zawdzięczamy swoje istnienie - wyśmialiby te zapożyczone imiona

Autor: Maria Magdalena  01.04.2012 zgłoś

Mnie rowniez nie podobaja sie imiona typu :Nikola, Dżesika, Sandra, Kejsi, Mariela, Milagos to takie tandetne i prymitywne. Osobiscie znam mamuski, ktore nazaly tak swoje pociechy i zgodze sie z opiniami powyzej : strasznie prosci, zeby nie powiedziec wiejscy ludzie . Naogladaly sie dynsati , seriali portugalsko- brazylijskich i sadza, ze nadanie takiego imienia wyniesie je na wyzyny spolczne. Zalosne to wszystko i z calego sefca wspolczuje tym biednym dzieciom.

Autor: zosia  01.04.2012 zgłoś

mam córkę Olę, która dobiega 40 i jak była malutka to była jedyna niepowtarzalna, a za kilka lat był wysyp - Aleksandra, i się zaczęło w przedszkolu ,szkole w piaskownicy co druga Ola chyba do dzisiaj jest to popularne imię ale jest piękne.

Autor: goska  01.04.2012 zgłoś

Mam dwie corki, Olę i Agnieszkę, piekne ponadczasowe imiona!

Autor: Iza  01.04.2012 zgłoś

A moja córka ma na imię Alicja (2005 r) piękne imię!

Autor: monika  01.04.2012 zgłoś

im niższa klasa społeczna i zakompleksienia rodziców tym bardziej udziwnione imiona dzieci. to już standard

Autor: aldona  01.04.2012 zgłoś

każdy nadaje swojemu dziecku imię jakie się jemu podoba ja mam na imię aldona i jak na razie nie spotkałam drugiej aldony w swoim życiu zawsze byłam wyróżniona piętnem swego imienia przez czas szkolny marzyąlm by mieć na imie tak jak większośc dziewczyn albo Jadwiga bardzo mi sie to imie podoba a teraz bedząc na studiach ciesze sie ze mam imie jakie mam i nawet zaczyna mi sie podobac bo jest wyjątkowe chociaż przez okres szkoły sredniej byłam Aldoną Pustelnicą wszystko przez lekturę A. Mickiewicza "Konrad Wallenrod" pozdrawiam wszystkie aldony a co do imienia Monika to bardzo ładne imie tak ma na imie moja młodsza siostra i wcale nie jest wredna

Autor: hfyuguu  01.04.2012 zgłoś

ja mam na imię KRYSIA straszne,i muszę z tym żyć

Autor: incognito  01.04.2012 zgłoś

a mi sie podoba Kazimierz. fajnie swojsko brzmi taki Kazik. z bardziej zakreconych to Nikita

Autor: lucyna  01.04.2012 zgłoś

No a ja jestem Lucyna. Nigdy mi to nie przeszkadzało. Najbardziej lubię, gdy mój prawi mąż mówi Luśka.

Autor: niki80  01.04.2012 zgłoś

Moje dzieci to Krystian,Tomasz i Diana

Autor: do Daria  02.04.2012 zgłoś

Co to JJ? Coś jak Dżordż Dablju Busz?

Autor: Alicja  02.04.2012 zgłoś

Moja corka ma na imie Darianna Aleksandra poniewaz moj maz, Dariusz od pierwszego dnia ciazy twierdzil ze to bedzie dziewczynka, moj syn to Dominik Sebastian.

Autor: iotg4oio  02.04.2012 zgłoś

wyobrażacie sobie nazwa syna tycjan? omg, ktoś sie kierował imionami wojowniczych żółwi ninja? ja lubie el lisitzkiego ;)

Autor: imie  02.04.2012 zgłoś

imie to rzecz gustu i nigdy wiecej nie skrytykuje brajana, skoro podoba sie rodzicom. wcale nie jest brzydsze od .... czy ..... nie wymienie, zeby nie komentowano mojej wypowiedzi. gdy calkiem ladne imie wybralam ja dla mojej corki, to uslyszalam PATOLOGIA. tak "patologia" znała genezę, łacińskie tłumaczenie i historię właścicielek imienia tego, poza tym myślała o nim kilkanaście lat. co mi zaproponowano? imię ...... nie wymienie, aby nei obrazac nikogo. imię te było w sam raz dla prowincjonalnej gęsi, durnej dziewuchy z wiejskiego baru. pozdrawiam nie oceniajcie

Autor: 13  02.04.2012 zgłoś

kumpel ma syna Igora,czujecie to??:)

Autor:  02.04.2012 zgłoś

a ja mam na imię Marlena :) i się bardzo cieszę bo wg mnie naprawdę piękne imię :) ale córkę nazwałabym Zofia albo Antonina (przez wzgląd na pamięć o rodzinie oraz dlatego, że są naprawdę wspaniałe) Chociaż rozumiem, że nie każdemu się to może podobać.

Autor: ideaaa  02.04.2012 zgłoś

wedlug mnie wy smierdzace polaczki powinniscie wszyscy miec na imie debil i debilka !!!

Autor: Grażka  02.04.2012 zgłoś

Moja córcia ma na imię Inga, syn Konrad i nigdy nie miały pretensji do mamy, że udziwnione imona. Czekam na wnuka, chyba będzie Kubuś, tez ładnie prawda? Pozdrawiam wszystkich...

Autor: gość  02.04.2012 zgłoś

tylko polskie, ładne, oryginalne imiona z charakterem, np. MIESZKO, ZIEMOWIT, JAN, PAWEŁ, PIOTR, dla dziewczynki trochę trudniej ale może być Ola (Aleksandra),Jagoda, Zosia. Jeżeli zagraniczne to może Krystian. Trzeba pamiętać, że imię powinno coś znaczyć - tak jak jest w kulturze Indian. Imię nosi się w nagrodę, a nie tak jak w Polsce - bo taka jest moda w danym roczniku. Ja mam na imię Wioletta, przez W pisane i dwa t. Bardzo fajna ,,polska" wersja imienia pochodzącego od pięknie pachnącego fiołka, delikatnego a zarazem silnie odurzającego swą wonią. Niby znaczenie nie jakieś tam wielce chwalebne, ale miłe. Kobieta - jak kwiat. Lepsze to niż imię nic nie znaczące. Jest bo dali, bo coś dać musieli.

Autor: Aguś  03.04.2012 zgłoś

Ja jestem Agnieszka,Monika.Moi rodzice byli na tyle rozgarnięci,że dali mnie i czworgu mojemu rodzeństwu po dwa imiona.Sami też posiadają dwa.Niby bałagan w dokumentach,ale każde z nas przedstawiało się imieniem,które lubiło bardziej i tak oto od zawsze byłam Moniką (mam awersję do imienia Agnieszka).Tylko nieliczne szkolne znajomości mówią do mnie Aga.Lubię czytać te komentarze o imionach,jestem ciekawa jak ludzie reagują na dzisiejszą modę w nadawaniu imion dzieciom,w stosunku do lat poprzednich,bardziej na przekroju pokoleń..Wiem jak się nazywały moje prababki,babki,dziadkowie,pradziadkowie.Znam historię imion w mojej rodzinie 3 pokolenia wstecz......Jestem tego zdania,że imię ma wpływ na kształtowanie osobowości.Bo czy Dennis,do którego każdy woła Penis,bez szwanku wyjdzie z okresu dzieciństwa??Albo czy Scholastyka w dniu swoich 18-urodzin nie popędzi do USC zmieniać imię,które przez lata było jej zmorą?? Nie da się uniknąć wpływów mody,otoczenia przy wyborze imion ,ale jak już pisałam na przekroju pokoleń,nie roczników.I tak oto nasze babki i dziadkowie to Jadwigi,Danuty,Marie,Franciszkowie,Janowie,Władysławowie.Rodzice zaś Grażyny,Teresy,Krystyny,Krzysztofy,Mariany,Edwardy,a my to Anie,Agnieszki,Moniki,Asie,Ole,Tomki,Piotrki,Michały,a nasze dzieci Dennisy,Vanessy,Nicole,Maje,Alany itd... Mój przykład... Rodzice: Mirosława-Agnieszka Marian-Leon Dzieci: Angelika-Marta,używa Marta,choć na jej ślubie ksiądz ochrzcił ją na nowo,nazywając AnHelika:P Magdalena-Anna Agnieszka-Monika Patrycja-Adrianna (imiona wybierała najstarsza siostra dlatego nie ma imienia na "M". Kamil-Marian. Mój narzeczony to Piotr.Kocham to imię,ale imiona dla dzieci mam wybrane od dawna. Córa będzie Lilianna -Katarzyna,a synek na cześć Papieża Jana Pawła II ,Karolek (imię drugie nie wybrane). Bracia Mojego narzeczonego kolejno nazwali tak dzieci:Jakub,Maja,Gabriel,Michał,Liwia...:):):) Dobierajmy imiona starannie,niech będzie symbolem,synonimem historii i znaczenia imiona,ale nie przezwiskiem i powodem do żartów.

Autor: Aguś  03.04.2012 zgłoś

**** najstarsza siostra :Angelika-Marta****

Autor: Truskawa  12.04.2012 zgłoś

Moja corcia ma 2miesiace,imiona:Antonina Berenika.Pierwsze po praprababci.Jedni sie zachwycaja inni zas uwazaja za staromodne,coz kazdy ma inny gust.Dla mnie jest najpiekniejsze i przywoluje wspomnienia..

Autor: Berenika  15.04.2012 zgłoś

Piekne imie , zawsze mi sie podobalo...Antonina tez ladne...czasami szkoda ,ze te wszystkie naprawde ladne polskie imiona sa tak zmasakrowane przez te wszystkie zdrobnienia! Antosia czy Zosia...Heniu czy Edziu powinni uzywac takiej formy rodzice i najblizsi a wogole to uzywac pelnego imienia.U nas tata dla mamy byl Edmund ale mama dla taty Zosia. moja corka nosi francuskie imie..Laurie(lori)...spolszczamy w domu na Lorcia i teraz juz wszyscy w rodzinie tak ja nazywaja...cholera mnie bierze..Mieszkam od 35 lat za granica, corka tutaj sie urodzila a nasze polskie nazwiska sa nie do wymowienia przez rdzenna ludnosc; to mowie sobie niech chociaz imienia niech nie przekrecaja...no to mamy w inna strone .

Autor: Anna  16.04.2012 zgłoś

a ja swoją córcię nazwałam Diana - jak grecka bogini i księżna Diana. jest oryginalne - ale nie przesadzone :) i w kazdym jezyku zrozumieją.

Autor: zrtyhj  07.01.2013 zgłoś

Mi najbardziej nie podoba się imię ,które mój mąż chcial nadać córce-Melania Wiem większość osob za tym imieniem przepada ,ale dzieciaki na podwórku będą krzyczały Melina albo coś a pozatym Mela to pies mojej kumpeli.Nie podobają mi się też Laura - zdrobnienie laurka-to może lepiej kartka z życzeniami,a dzieciaki wołałyby Larwa.Amelia - to choroba po łacinie. Moje imię -Martyna -dzieci krzyczaly dupe wypina.Nie podoba mi się też Genowefa.

Autor: gość2  17.01.2013 zgłoś

A co powiecie o imieniu Sara?

Autor:  27.03.2013 zgłoś

Sara - zanim w Polsce zaczęto tak dawać na imię dziewczynkom, było nadawane psom. A Melania w moim otoczeniu to synonim wypindrzonej laski. Taka Melania :)

Autor: gość  19.08.2013 zgłoś

Maria Antonina doprowadzilaFrnacje do ruiny swoimi wydatkami na zbytki

Autor: Gracjana  19.08.2013 zgłoś

Maria Antonina doprowadzilaFrnacje do ruiny swoimi wydatkami na zbytki

Autor: Gracjana  19.08.2013 zgłoś

Sara po hebrajsku znaczy ksiezniczka.

Autor: Gracjana  19.08.2013 zgłoś

Sara po hebrajsku znaczy ksiezniczka.

Autor: Gracjana  19.08.2013 zgłoś

Sara po hebrajsku znaczy ksiezniczka.

Autor: Gracjana  19.08.2013 zgłoś

Piekne imona zenskie: Amalia, Liselotte, Inga, Matylda, Ada, Anna. Meskie: Tomasz, Michal, Sebastian, Olgierd.

Autor: Gracjana  19.08.2013 zgłoś

Piekne imona zenskie: Amalia, Liselotte, Inga, Matylda, Ada, Anna. Meskie: Tomasz, Michal, Sebastian, Olgierd.

Dodaj własny komentarz

(twój pseudonim, imię lub nazwisko)

(nieobowiązkowo; nie musisz podawać adresu e-mail!)

Min. liczba znaków: 3

Kafeteria / Zamów reklamę w Kafeterii / Redakcja (PR + autorzy) / Kosmetyki do testów / Patronaty
© 1999-2014 Grupa Wirtualna Polska Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu